Jump to content

Patronite.pl - miesięcznik PSX Extreme startuje z kampanią w serwisie


Recommended Posts

Hej. Ruszyła już zbiórka na Patronite.pl, gdzie możecie wesprzeć magazyn. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i trzymam kciuki byśmy podobnie jak niedawno CD Action mogli obchodzić niedługo 25-lecie. Poniżej wrzucam notkę przygotowaną przez wydawcę, w której tłumaczy on obecna sytuacje magazynu i dlaczego zdecydowaliśmy się na taką akcję. 

 

Zbiórka wystartowałam adresem: https://patronite.pl/psxextreme

 

Ciężka sytuacja na rynku prasowym, zwiększające się koszty druku i kolportażu oraz przede wszystkim pandemia i związane z nią restrykcje sprawiły, że PSX Extreme potrzebuje pomocy, by móc przetrwać ten ciężki okres. W tym trudnym dla nas czasie zdecydowaliśmy zwrócić o wsparcie naszej wyjątkowej społeczności na Patronite.pl, a na wszystkich wspierających czekają oczywiście profity.

 

Skąd pomysł na takie źródło finansowania? – „Działalność naszego wydawcy oparta jest na dwóch kluczowych filarach: organizacji targów i konferencji oraz wydawaniu czasopism, a większość przychodów generuje z eventów właśnie. Tymczasem od półtora roku nie zorganizowaliśmy ani jednej imprezy targowej czy konferencyjnej z których zyski pozwalały nam przez poprzednie 10 lat spokojnie funkcjonować...” - mówi Robert Łapiński, właściciel wydawnictwa. „Przez ostatnie półtora roku wypadło nam z kalendarza osiem dużych imprez, w tym dwie edycje międzynarodowych targów, które corocznie organizujemy w EXPO XXI od ponad 10 lat, największych na świecie w swojej branży. No i oczywiście Pixel Heaven 2020...”.

 

Pomysł na Patronite.pl podsunęli nam sami Czytelnicy zarówno PSX Extreme, jak i PIXELA, drugiego z wydawanych przez Idea Ahead magazynów. Oba pisma mają dużą i zaangażowaną społeczność odbiorców, Wspólnie uznaliśmy, że model proponowany przez Patronite.pl jest świetnym rozwiązaniem, które pomoże nam przetrwać coraz trudniejsze czasy. Przypomnijmy, że PSX Extreme to pierwszy i największy w Polsce opiniotwórczy miesięcznik o grach przeznaczonych na konsole, który ukazuje się nieprzerwanie od 1997 roku. 

 

Zbiórka wystartowałam adresem: https://patronite.pl/psxextreme

 

902253486_160178469_271004204511037_9138600252868339380_n(1).thumb.jpg.20053cd1a69d73406c35789a632b2d96.jpg

Edited by Roger
Link to comment

A ja tak się jeszcze zastanawiam nad opisami progów - nie wiem czy ja to może źle rozumiem, ale na moje oko to brzmi jakby wydawnictwo było zupełnie odcięte od kasy i jeśli nie uda się osiągnąć tych progów, to będzie kaplica? Bo zakładałem, że mimo złej sytuacji wciąż jakaś kasa z prenumerat, sprzedaży egzemplarzowej czy reklam, z opóźnieniem, ale się jednak pojawia? 

  • Upvote 1
Link to comment

Dziwnie to wygląda no i brak prenumeraty w żadnym progu też boli. Najbardziej mnie interesuje próg 50 zeta żeby dorwać pierwsze 10 numerów, ale trzeba płacić przez 6 miesięcy no i numery są w PDFie (50 zeta za jeden pdf to 'trochę' dużo). No i 300 zeta za numer '0'? On będzie miał z 300 stron i na papierze jak jakiś artbook? Moim zdaniem te progi są mocno przesadzone jak za bonusy które można otrzymać.

Link to comment

Czy mozna bedzie kupic numer "0" w sklepie. Chetnie was jakos wspiore ale progi dla mnie sa kosmiczne wiec raczej mniejsza kwota niz 300. 

Czy przy jednorazowej wplacie 300 tez go dostane i moge wspierac na mniejszym progu.

Mam tez dzieci i one tez chca kase na gierki.

Link to comment

Progi kosmiczne. Liczyłem bardziej na jednorazową zbiórkę z progami a nie opłacanie kolejne abonamentu i kupowanie jeszcze prenumeraty osobno. Wesprę ale szczerze mówiąc z niesmakiem zastanawiam się tylko nad progiem. 

 

Jak wam aż tak nie idzie to dajcie cenę pisma za te 15-20 zł. Większość czasopism hobbystycznych tak funkcjonuje. 

Link to comment

Podobne wrażenie odnoszę... Autentyczna deklaracja wpłacania 300 zł miesięcznie w skali roku dajmy na to, to już całkiem solidny pieniądz. Nie znam się kompletnie na tej patronite'owej działalności, ale może specjalnie tak się robi, bo i tak ludzie deklarują wsparcie, a później po miesiącu-dwóch rezygnują? 

 

Bo z mojego punktu widzenia lepsze byłyby takie opcje:

- jednorazowa zbiórka z wysokimi progami (wtedy zakładałbym rzucenie nawet 500 zł jednorazowo dla numeru 0, jakiegoś albumu itp.) 

- długoterminowa zbiórka z niższymi kwotami (wtedy zakładałbym przeznaczenie 50 zł miesięcznie przez rok, ale gdyby był tam jakiś "fizyczny" dodatek) 

 

A w tym momencie, jako ktoś, kto ma mega sentyment do Szmatławca i jakieś tam wolne środki do przeznaczenia, nawet jak wejdę "grubo", żeby coś fizycznego zdobyć, to z zamiarem rezygnacji po paru miesiącach, bo kilka tysięcy w skali roku to jednak trochę sporo...

  • Upvote 2
Link to comment

Pixel ma osobną zbiórkę (65k miesięcznie :obama:) i tam w nawyższym celu jest znaczący rozwój portalu, nie dałoby się pójść jakoś w tę (cyfrową) stronę? Wiecie, żeby była jakaś nadzieja, że cały projekt PE w ogóle przetrwa. 60k miesięcznie dla kilku stron więcej i żeby zorganizować extreme party, chryste panie, czy to rok 1999 znowu.

Link to comment
2 minuty temu, LeifErikson napisał:

 

W pewnym sensie "prenumerata" jest chyba w progu 200 zł, bo dostajesz wtedy specjalne wydania z dodatkowymi stronami, o ile dobrze rozumiem. :)

No to nieźle, 200zł miesięcznie za szmatławca premium... Najbardziej mnie zastanawia dla czego nie zaadresowany został najczęstszy problem czyli opóźnienia prenumeraty,  w progu 50zł powinna być dodatkowo prenumerata wysyłana priorytetem czy innym kurierem to wtedy miało by to jakiś sens.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.