Skocz do zawartości

PSX Extreme 285


Rekomendowane odpowiedzi

Gość lpcl

Właśnie przeczytałem recenzję outriders i ocena i uzasadnienie to kpina. Z recenzji wynika, że gra jest w wersji beta. Ogrywając 2 tyg. po premierze jedynym błędem jest czasami źle działający znacznik celu misji.

To w jakim stanie jest i był cyberpunk, który dostał o wiele wyższą ocenę? Dobra rzetelność, nie ma co. 

Odnośnik do komentarza

Od kilku numerów kupuję numer w pdf i…nie wiem czy to kwestia tego, że gazetka jest na ekranie, a nie na papierze, ale jakoś niespecjalnie chce mi się czytać extrema. Chyba już dla mnie magia uleciała, a może sentyment zwyczajnie się skończył? Trudno powiedzieć.   A przecież trochę plusów jest. Okładka mi się podoba – kojarzy się ze starymi numerami. Artykuły o Larrym i Godzilli to solidna robota. Ten o GT wręcz bardzo dobry. Rozczarował mnie za to tekst o VHS – raczej wtórny, mam wrażenie, że większość informacji wałkowana już w wielu tekstach, które się wcześniej ukazywały w różnych mediach

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
Godzinę temu, łom napisał:

No niestety jak recenzja była pisana przed wszystkimi analizami technicznymi to jedyny pomiar jaki można robić to 'na oko'. Nie spodziewam się tego że recenzent na własną rękę będzie sprawdzał pixel count albo framerate.

W takim przypadku chyba lepiej napisać, że graficzka ładna i jest płynnie bo potem analizy to weryfikują dosyć mocno. 

Odnośnik do komentarza

No techniczne aspekty w recenzjach szybko się dezaktualizują. Bo do akcji wkraczają fachowcy i wychodzi, że 60fps/4k to tylko złudzenie. Lepiej się trzymać ogólników, bo nawet day one patch potrafi wiele pozmieniać w kwestii np. płynności (zarówno na plus, jak i minus).

 

Zresztą o czym tu mówić, skoro obecnie nawet zawartość gry potrafi się po miesiącu zmienić, bo często wypuszczany jest na szybko bubel, by potem go łatać kolejnymi patchami (trzema w tygodniu), a gdzie tu do rozkminiania technicznych niuansów, czy jest betonowe 60fps, czy jednak czasami spada do 50fps.

 

Trudno cokolwiek rzetelnie oceniać ze świadomością, że najprawdopodobniej ma się w rękach odrobinę bardziej upośledzony produkt, niż ten, w który wszyscy będą grali day 1.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, pewnie lepiej ogólnikowo napisać. Ja np. bym wolał żeby bardziej się skupiono na np. oryginalnym designie czy tym co się dzieje na ekranie (czy to dużo particli, czy 'żyjące miasto'). Z drugiej strony recenzja Returnala ma dosłownie 4 zdania na tematy techniczne no i nie wiem jaki był by odzew jak by zamiast 4k/60fps było napisane 'gra działa bardzo płynnie w wysokiej rozdzielczości', pewnie komuś by nie podpasowało że nie wiadomo jaka to jest ta 'wysoka rozdzielczość'.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim chodzi o to, żeby uświadomić ludzi, że ta gra nie ma 4k, a potem są takie kwiatki, że jeden z drugim powiela ten błąd i koniec końców wychodzi niesmak. Zwłaszcza jak takie niedzielniaki sobie kupują gazetkę i czyta nie będąc świadom tego, że autor babola popełnił. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
2 minuty temu, Rozi napisał:

Na pewno niedzielniaków obchodzi rozdzielczość w grach, na pewno.

Akurat jakoś pewnie psxe nie ma dużego zasięgu wśród niedzielniaków bo jakby miał to ten patronite nie byłby potrzebny. 

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisał Dee, PSX trafia do wąskiego grona, które raczej oczekuje rzetelności. Ty sobie dorabiaj do tego teorię, gdzie ktoś patrzy na takie kwiatki z perspektywy fanatyzmu wobec danego kawałka plastiku. 

 

I żeby nie było, to nie jest pierwszy przypadek pisania o technikaliach, które mijają się z prawdą. Już we wcześniejszych numerach pojawiały się takie błędy, niestety teraz nie jestem w stanie podać konkretnych przykładów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...