Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy pomogłem jednemu szeryfowi oswobodzić bank zajęty przez złodziei. No i tak jakby to powiedzieć, sam trochę kredytów później ukradłem, oczywiście jak już weszła ochrona banku to mnie nakryli i musiałem ich spacyfikować. Wychodzę, szeryf zadowolony pyta czy były jakieś ofiary w zakładnikach, mówię że żadnych ofiar w zakładnikach nie było. Technicznie rzecz biorąc nie skłamałem, bo ochrona weszła 20 sekund po ubiciu złodziei. Szybko odebrałem od niego nagrodę i pobiegłem na rozmowę kwalifikacyjną do ich Space rangersów XD

 

Gra może trochę przytłaczać, w miastach wszędzie jakieś sklepiki, bary czy firmy. Każdy ma coś do powiedzenia, questy czasem wpadają mijając kogoś na ulicy. Siedziby frakcji itp. to czasem całe piętra, wszędzie można wejść, zobaczyć, pogadać.

 

Chciałem statek rozbudować, ale jeszcze mnie ogrom i złożoność tego kreatora po prostu przerasta.

 

PS. Nowego kadłubu statku nie można kupić? Widziałem wszystkie elementy, poza kadłubami właśnie.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, SnoD napisał:

Jak sprzedajecie fanty w kiosku przy lądowisku na New Atlantis, to zwróćcie uwagę, że w prawym górnym rogu jest wskazana kwota jaka została im do wydania - jak będziecie sprzedawać dalej pomimo tego, że w kiosku nie ma już kasy, to pozbędziecie się fantów za darmo :reggie:

 

20 minut kminiłem i kombinowałem z zapisami gry bo myślałem, że trafiłem na jakiegoś buga, że stan konta nie rósł mi przy dalszej sprzedaży.

 

Przy sprzedaży pokazuje się komunikat, że sklep niema wystarczającej ilości gotówki aby zapłacić pełną cenę za towar ;) Czasami warto kupić coś przydatnego u vendora aby uzupełnić jemu poziom gotówki i móc dalej sprzedawać śmieci. Ja już mam tak ekwipunek zawalony i statek, że przestałem się na wszystko rzucać. Czasem może tylko droższe fanty albo kredyty biorę. Pewnie gdybym obrobił siedzibę Konstelacji (?) - tam gdzie dostarczyliśmy artefakt, to wpadłoby sporo kredytów ale jakoś nie chce mi się w to bawić, a w dalszym etapie pewnie nie będzie wiadomo co z pieniędzmi zrobić.

 

11 godzin temu, KamilM napisał:

Jest w tej grze jakiś schowek? Biegam przeciążony i nie wiem jak i gdzie odłożyć nadmiar rzeczy. 

 

Z pozycji menu możesz wejść do ładowni statku, a na samym statku przy kokpicie jest szafka ale mała. Ja porozrzucałem kupę rzeczy an podłogę statku i będę musiał to teraz pozbierać, wrzucić do ładowni i na kompanów i próbować sprzedawać...

 

4 godziny temu, drozdu7 napisał:

Eksploracja? Wystarczy wejść do budynku gdzie rekrutują do Gwardii, pojeździć windą po poziomach. I zobaczyć ile tam jest do zwiedzenia.

Ile postaci z którymi można porozmawiać i różnych rzeczy się dowiedzieć.

 

Właśnie stoję przed tym zadaniem aby tam wejść na trening i pierwszą misję aby dołączyć do frakcji i trochę odskoczyć od wątku głównego. Czy na tym etapie tylko to tam będzie czy szereg innych zadań i misji? Trochę boję się tam wchodzić przed ruszeniem głównego wątku dalej, bo zaraz zasypią mnie misjami i nie będę wiedział co robić najpierw ;)

 

Ogólnie ogrom wszechświata trochę mnie przytłacza. Na drugiej planecie po rozprawieniu się z piratami, co było związane z głównym wątkiem, chciałem jeszcze sprawdzić kolejne lokacje. Trafiłem na opuszczoną farmę, gdzie zebrałem trochę lootu, a później do jakiegoś zakładu robotyki. Tam doszedłem do miejsca, gdzie było pełno piratów w bazie i zawróciłem. Byłem przeładowany fantami, naboje mi się skończyły, chciałem sprzedać trochę fantów i może wrócić tutaj z czymś lepszym. Nawet mam przeczucie, że z tą lokacją związane może być jakieś zadanie, które otrzymam od kogoś w Nowej Atlantydzie. Dlatego zostawiłem to miejsce i poszedłem z głównym wątkiem. Na NA minąłem biuro szeryfa, gdzie jak przypuszczam mogę otrzymać zadanie związane z tym ośrodkiem a potem siedzibę Gwardii, która jest drugim miejscem gdzie mogę otrzymać to zadanie. Albo zupełnie inne zadania. Na drugą planetę zamierzam i tak wrócić aby ją wyczyścić.

 

W NA ciężko jest mi się odnaleźć póki co. Brakuje mapy. Nie wiem czy mam wszędzie zaglądać i lizać ściany aby pozbierać możliwe questy czy trafię na nie sam podczas eksploatacji?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Elitesse napisał:

 

 

W NA ciężko jest mi się odnaleźć póki co. Brakuje mapy. Nie wiem czy mam wszędzie zaglądać i lizać ściany aby pozbierać możliwe questy czy trafię na nie sam podczas eksploatacji?

To prawda brakuje mapy, zdarzyło mi się błądzić bo zapomniałem gdzie jest winda do studni xd.

Poza tym to rób co chcesz, jak czytam wątek to widzę że mimo ponad tygodnia w którym gram i już ponad 20 godzin to całe g...o widziałem i robię zupełnie inne misje niż niektórzy. 

Nawet jeżeli jestem w stanie się zgodzić z większością zarzutów odnośnie archaizmów i hooyowego chwilami UI zbyt częstym zaglądaniem w menusy to nie przykrywa to tego jak fantastyczna to gra. Jak ktoś gra na PC to już kilka bolączek przykryją mody, a to dopiero początek.

Wczoraj próbowałem nieco zmodyfikować swój nowy statek (Kepler S) nieco z konieczności bo nie ma broni, ale widzę że trzeba na spokojnie do tego przysiąść i pooglądać wszystkie części. Trochę mnie wpipi drabinki we wnętrzach, niby można tam plecak odpalić i się wspiąć ale chce się tego pozbyć i trzymać wnętrze na jednym poziomie. No i wejście przerobić na przód żebym nie musiał biegać dookoła... A statek jest duży.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

do tych frakcji to można dołączać jak się chce i mieć członkostwo w kilku jednocześnie czy tylko jedno na raz? teraz należę do tej głównej mafii ale też wczoraj zrobiłem tę misję z napadem na bank i proponują mi wstęp do power ragers. głównie pod kątem osiągnięć też pytam żeby nic się nie pogryzło i żeby się nie okazało że trzeba coś powtarzać albo od nowa zaczynać.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Colin napisał:

do tych frakcji to można dołączać jak się chce i mieć członkostwo w kilku jednocześnie czy tylko jedno na raz? teraz należę do tej głównej mafii ale też wczoraj zrobiłem tę misję z napadem na bank i proponują mi wstęp do power ragers. głównie pod kątem osiągnięć też pytam żeby nic się nie pogryzło i żeby się nie okazało że trzeba coś powtarzać albo od nowa zaczynać.

 

Można być w kilku na raz ja byłem chyba nawet we wszystkich. Raczej się nie gryzą rozpierdalałem UC navy robiąc misję dla Crimson Fleet i nikt mi nic nie wypominał.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie czaje tych zarzutów o eksplorację, chyba, że ktoś by chciał spędzić w tej grze setki godzin. Pozwiedzałem sobie sam układ solarny, Marsa, księżyc, ziemię, księżyc Saturna, Plutona, gdzie tylko na Marsie i księżycu sprawdziłem część punktów zainteresowania bez żadnego skanowania roślin itd. i już kilka godzin z głowy, bez budowania baz. A gdzie tu reszta zawartości tej gry. Robiąc główny wątek, frakcje, trochę pobocznych + eksploracja można w tej grze spędzić świetne kilkadziesiąt godzin, a jak dołożyć do tego budowanie statków, baz, zabawę w gwiezdnego pirata itd. to zawartości jest aż nadto. Te punkty, w których byłem wszystkie inne, ze świetnym klimatem, zróżnicowane, ani razu nie doszedłem do jakichś sztucznych barier, przy normalnej grze, a nie szukaniu na siłę ograniczeń, ciężko tu narzekać na brak skali kosmosu i na brak poczucia przygody. Już mam koło 30h, a misji fabularnych zrobiłem 4, zacząłem dopiero kilka zadań jednej z frakcji i kilka pobocznych, nie byłem w innych miastach poza New Atlantis, cudowna gra.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, tjery napisał:

Nie czaje tych zarzutów o eksplorację, chyba, że ktoś by chciał spędzić w tej grze setki godzin. Pozwiedzałem sobie sam układ solarny, Marsa, księżyc, ziemię, księżyc Saturna, Plutona, gdzie tylko na Marsie i księżycu sprawdziłem część punktów zainteresowania bez żadnego skanowania roślin itd. i już kilka godzin z głowy, bez budowania baz. A gdzie tu reszta zawartości tej gry. Robiąc główny wątek, frakcje, trochę pobocznych + eksploracja można w tej grze spędzić świetne kilkadziesiąt godzin, a jak dołożyć do tego budowanie statków, baz, zabawę w gwiezdnego pirata itd. to zawartości jest aż nadto. Te punkty, w których byłem wszystkie inne, ze świetnym klimatem, zróżnicowane, ani razu nie doszedłem do jakichś sztucznych barier, przy normalnej grze, a nie szukaniu na siłę ograniczeń, ciężko tu narzekać na brak skali kosmosu i na brak poczucia przygody. Już mam koło 30h, a misji fabularnych zrobiłem 4, zacząłem dopiero kilka zadań jednej z frakcji i kilka pobocznych, nie byłem w innych miastach poza New Atlantis, cudowna gra.

 

No, czyli zarzuty o eksplorację to jest mega bullshit w internetach. Wydaje mi, że tylko wysiedli ze statku nie używając skanera w poszukiwaniu ciekawych punktów = jeb to żadna eksploracja, tutaj nic nie ma, no debilizm w internetach sięga zenitu. Pokraki, co pewnie chuja się znają na takich grach. 

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Faka napisał:

 

No, czyli zarzuty o eksplorację to jest mega bullshit w internetach. Wydaje mi, że tylko wysiedli ze statku nie używając skanera w poszukiwaniu ciekawych punktów = jeb to żadna eksploracja, tutaj nic nie ma, no debilizm w internetach sięga zenitu. Pokraki, co pewnie chuja się znają na takich grach. 

Jacy ludzie, bo na pewno nie gracze lubiący RPGi Bethesdy. Starfieldzik to dobra, ogromna, unikatowa gierka RPG, trzeba czerpać radość, następna taka w 2028, albo dalej. A może akurat te silniczkowe rzeczy sobie wezmą do serduszka i jednak będzie jakiś reset TES VI i zmiana silnika, ale wtedy to pewnie jeszcze dłużej poczekamy :).

 

Któreś DLC mogliby się pokusić natomiast o wrzucenie większej osady na jedną planetę, żeby zrobić taki miniświat, bo jakbym do czegoś miał się przyczepić w konstrukcji świata, to o to, że jednak te wszystkie miasta nie mają nic dookoła, jakiś jeden większy hub by się przydał. 

 

Miasta są fajnie zrobione, ale szkoda, że nie zrobili czegoś dookoła nich, taka koncepcja, wiem, ale tego na pewno brakuje. 

Odnośnik do komentarza

Zarzuty co do eksploracji to mogą  pochodzić jedynie od osób, które nie mają z gra bezpośredniej styczności, tutaj nawet odwiedzenie zwykłej, jałowej planety ma swój urok i klimat, nie mówiąc już o ogromie wszystko co gra ma do zaoferowania, od masy różnych questów, po wlasnie eksploracje aż do budowy statków, zakładania baz. Spodoba się jakaś planeta, nic ni stoi ja przeszkodzie żeby sobie tam zbudować kwaterę i przy okazji wydobywać surowiec. Gra na każdym kroku czymś zaskakuje i ani przez chwile się nie nudzi, pomaga również dużo lepszy i bardziej responsywny gun play niż w takim Falloucie 4. Gra roku jak nic.

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Nie wierzę, żę ktoś, kto interesuje sie branżą  serio oczekiwał po Starfield dynamicznej gry akcji. To jest Bethesda, wiadomo, długie godziny eksploracji, odkrywania sekretów i sekrecików, niespieszny gaming i chłonięcie tego gigantycznego świata. Mam dopiero 20h więc pewnie zbyt wcześnie na oceny, ale na razie jestem kuipny i zdecydowanie top3 tego roku. A jesli chodzi o nowe IP to niezagrozone numero uno :)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No mnie bawi sranie się typów o to, że bethesda wypuściła grę bethesdy xd Przy TES6 będzie to samo.
Ci co lubią ich gry dostali dokładnie to czego się spodziewali i bawią się przednio, a reszta się sra, że nie można obejść planety i o mordy z obliviona.
Mnie jedynie walka zaskoczyła, że nie jest chujowa jak w każdej ich grze - jedyne czego mi brakuje to dasha horyzontalnego z boost packa, bo tak naprawde poza srednim ai to jedyny minus walk to ograniczony movement(chociaz moze to moje skrzywienie, bo ostatnio gralem w duzo boomer shooterow).

Odnośnik do komentarza

Ludziska pytanie, pomogłem jakiejś frakcji szeryfów, których przypadkowo spotkałem na jednej planecie.

Spoiler

Przyjęli mnie do swojej ekipy w zamian za zrobienie misji i ubicie jakieś bandziora. Potem wysłali mnie z babką żeby pomóc kobicie na farmie, bo napadają ją jakieś bandziory. Poszliśmy do ich siedziby ubiliśmy wszystkich i ta kobita mi każe szukać jakichś rzeczy żeby się dowiedzieć się czego chcieli od tej farmerki. Przeszukuje cały obóz i nic nie mogę znaleźć, obok stoi ich statek, ale do niego się wejść nie da. Gdzie i co mam szukać?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KamilM napisał:

 

  Ukryj zawartość

 Przeszukuje cały obóz i nic nie mogę znaleźć, obok stoi ich statek, ale do niego się wejść nie da. Gdzie i co mam szukać?

Spoiler

Jeżeli dobrze kojarzę to herszt bandy miał przy sobie notatkę.

Jak zbierałeś już łup to zajrzyj do ekwipunku w sekcji ostatnio dodano będzie notatka. Przeczytaj ją.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Soban napisał:

No mnie bawi sranie się typów o to, że bethesda wypuściła grę bethesdy xd Przy TES6 będzie to samo.
Ci co lubią ich gry dostali dokładnie to czego się spodziewali i bawią się przednio, a reszta się sra, że nie można obejść planety i o mordy z obliviona.
Mnie jedynie walka zaskoczyła, że nie jest chujowa jak w każdej ich grze - jedyne czego mi brakuje to dasha horyzontalnego z boost packa, bo tak naprawde poza srednim ai to jedyny minus walk to ograniczony movement(chociaz moze to moje skrzywienie, bo ostatnio gralem w duzo boomer shooterow).

W F4 strzelanie akurat było dobre

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Dalhi napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

Jeżeli dobrze kojarzę to herszt bandy miał przy sobie notatkę.

Jak zbierałeś już łup to zajrzyj do ekwipunku w sekcji ostatnio dodano będzie notatka. Przeczytaj ją.

 

Wielkie dzięki. W życiu bym nie pomyślał żeby tam zajrzeć. Cały ich obóz chyba ze 30 minut szukałem i nic.

Odnośnik do komentarza

Już wiem. Zrzuciłem trochę tego syfu i część posprzedawałem. Dużo tu gratów do zbierania a postać szybko robi się przeładowana. Większy udźwig to zdecydowanie pierwsza umiejetność jaka trzeba kupić. Bardzo pomaga. 
Gra jest ogromna i co chwile ktoś zagaduje, zaczepia, oferuje jakąś misje a ja oczywiście za wszystko chce się zabrać i potem tyle gratów w „plecaku”. 
8 godzin spędzone z grą a tak na dobrą sprawę wątku głównego ruszyłem całą jedną czy dwie misje. Co chwile pojawia się coś co sprawia że robię coś innego, a jak już mówię sobie że teraz jadę główny wątek to zaraz jakaś rozmowa czy ktoś zaczepi w kosmosie i od razu lecę pomóc. 
 

Spoiler

Fajna misja raz mi się trafiła w kosmosie jak musiałem pomóc, dwóm typkom zamontować coś przy ich systemie, bo ten zaczynał się buntować. Jak już myślałem ze im pomogłem i odleciałem z ich statku. Ten odciął im tlen i wszystkich udusił :leo: 

Oby więcej takich świetnych krótkich misji.

 

Coś czuje, że spędzę w tej grze grubo ponad 100 godzin. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...