Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PiotrekP napisał:

@SnoD to jest najgorsze, jak te kvrwy bez niczego walą grube spoilery w nazwach i na miniaturkach. Na takich tylko woda, prąd i pała.

 

A wracając do gry, wczoraj 40 minut sobie kombinowałem ze statkiem i trochę go powiększyłem. Dziwi mnie brak stołu rusznikarza w zbrojowni na statku.

Dołączyłem też do Gwardii i poleciałem na pierwszą planetę. Z wątku głównego może z 4 misje zrobiłem. 

 

Możesz zrobić jakieś fotki jak go powiększyłeś? Rozumiem, że cały czas mówisz o podstawowym statku klasy A.

Odnośnik do komentarza

@SnoD chodziło mi o dodanie modułów. Obecnie statek ma 3 poziomy:

1.rampa i magazyny

2.kokpit, kwatery mieszkalne, zbrojownia po lewej i lazaret po prawej

3.kwatery kapitańskie i dokownik na samej górze. Do tego 3 owiewki. 

Tutaj przed przeróbką, zanim mostek jest schowany i z magazynami po bokach.

Jakość marna bo gram na lapku na średnich a fotkę musiałem z messengera ściągnąć. Jeszcze pójdzie malowanie szaro-czarno. 

received_1440348846521912.webp

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ASX napisał:

gram ponad 20 godzin, mam  około 17 albo 18 level i wielu rzeczy jakie ma do zaoferowania gra nawet nie liznąłem,  do tej pory nie zetknąłem się też z żadną bliźniaczą lokacją (w takim Skyrimie natomiast było to nagminne, bo tam wszystkie lochy zrobione były z takich samych segmentów korytarzy)


Mi się już zdarzyło - opuszczone labolatorium na Kreet i na Marsie to dokładnie ta sama miejscówka, włącznie z rozłożeniem pierdół typu pokrywka od kubka na kawę :D
 

6 godzin temu, Elitesse napisał:

Czy oddanie towarzyszowi zmodyfikowanej broni poprawi jego statsy?

Ilu towarzyszy mogę mieć przy nodze jak zwiedzam teren?

Co z tą kontrabandą? Trafiłem na nią w jednym miejscu ale jej nie brałem, bo nie wiedziałem gdzie ją sprzedać i co z nią zrobić. Musze pociągnąć wątek główny aby się wyjaśniło czy wystarczy eksploracja świata?


Samo oddanie broni nic nie zmienia, ale będąc w jego ekwipunku wciśnij Y, żeby mu daną broń ustawić (podobnie z ekwipowaniem kombinezonu itp) - tak, im lepsza giwera tym bardziej pomocny jest towarzysz.
Do tego daj mu/jej jedną sztukę amunicji i np jeden granat - towarzysz nakurwia tym w nieskończoność, mimo że ma tylko jedną sztukę.

Kontrabandę możesz sprzedać w systemie Wolf, na stacji kosmicznej Den, która orbituje przy planecie Chthonia.
Wolf znajduje się dokładnie pomiędzy Alpha Centauri i Narion, na wschód od "naszego" układu słonecznego (Sol).

Swoją drogą to przydałaby się jakaś wyszukiwarka, jak w Elite Dangerous, gdzie na gwiezdnej mapie możesz wpisać nazwę interesującego nas układu/planety/stacji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja z kolei znowu poruszę temat technikaliow - po ograniu 20 h (według statystyk z xboxa, na zapisie gry miałem chyba koło 15) totalnie rzygam loadingami, które są wszechobecne. Brak 60 klatek w tak instancjonowanych lokacjach to jest totalny skandal - kto tego broni niech się pakuje do choroszczy. Na poczatku w temacie śmiałem się z pc mustard race tjerego odnośnie szybszych loadingow na komputerach o 3 sekundy, ale przy tej ich ilości to pewnie jest w stanie na dłuższą metę robić różnicę. Animacje są strasznie drętwe, potężny terroform budzi śmiech politowania gdy biega jak upośledzony pies -pajak wardęgi. Do tego ten skopany obraz - polecam grać w zwykłym HDR i specjalnie pod tą grę kalibrować ustawienia obrazu w TV - jeszcze nigdy się z takim partactwem nie spotkałem wśród gier AAA. Pomijając kwestie techniczne gra potrafi niesamowicie wciągnąć, ale to chyba mój autyzm giereczkowy każe mi łazić po planetach celem analizowania fauny i flory, bo jakiejś mega realnej korzyści z tego nie ma. Wszystkim graczom polecam jednak iść bardziej w questy niż eksplorację, zwłaszcza frakcyjne, które wzorem Skyrim czy Obliviona dowożą. Oceny 9 czy 10/10 są według mnie przesadzone, ale nie zmienia to faktu, że warto ograć zwłaszcza jeśli macie PC, który poradzi sobie z grą w wyższym klatkarzu niż konsola. 

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę i tak na szybko z minusów to menu i początkowo sterowanie, te nieszczęsne 30 fps no ciężko się przestawić :/

Plusy to oczywiście klimat, muzyka, wizualia. S-F inne niż wszystkie (w grach) nie czuć Star Wars czy Star Treke a bardziej okładki starych książek S-F i francuskich komiksów. Kocham to.  ❤️

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
39 minutes ago, ASX said:

Generowane są chyba tylko te przewozy i dostawy z tablicy ogłoszeń.

Te z zakładki drobne z pozoru często  wyglądają niepozornie ale często zdarza im się przeradzać w dłuższe historie więc na pewno nie warto ich pomijać 

Ja właśnie od początku gry robię tylko te drobne, bo głupie noszenie kawy, czy zadania ochrony mnie kręciły, ale bałem się, że zaraz zacznę tak latać od planety do planety i będę robił te generyczne questy jak w Skyrim. 

 

Czy w grze jest jakaś czytelna mapa czy tylko ten skan? Oraz jeśli dobrze rozumiem można mieć na mapie tylko jeden quest na raz włączony? 

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, SnoD napisał:

Jeżeli chodzi o wydajność Starfielda na XsX, to panowie, szanujmy się, patrząc jak to chodzi na moim piecu, za który dałem 3x tyle to powinniście się cieszyć z tych 30 fps XD

To jakis słaby zestaw złożyłeś skoro w 1440p na detalach high nie masz tych 55-60 klatek 

Odnośnik do komentarza

Do tej gry nie da się usiąść tak na godzinę, półtorej, bo to tak leci, że nawet człowiek nie wie kiedy a i tak w tym czasie najczęściej niewiele co zrobi bo a tu coś zainteresuje, a tu nowy quest albo trzeba ruszyć coś co już jest w logu, a tu może coś dodać bądź ulepszyć na statku itd, tona zawartości, myślałem, że rusze w końcu watek główny ale po dotarciu na 

Spoiler

Marsa

znów zostałem zasypany kolejnymi questami i to z pozoru tymi drobnymi, które jednak okazały się być rozbudowane, ciekawe i dające korzyści, potwierdzam, że te generowane losowo to są z tablic, cała reszta przynajmniej póki co wydaje się być normalnie przygotowana. Tak się zastanawiam, bo czytam nieraz komentarze ludzi na stronach i oni piszą, że gra porażka, że nudna, pusta, nie ma co robić, no kuźwa, przecież ja tu nie wiem w co mam ręce włożyć a gry na dobre nie zaczalem i ciągle pojawia się coś ciekawego, albo nie grali w grę i trolluja albo grają w coś innego i im się wydaje, że to Starfield, innego wytłumaczenia nie mam.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W tej grze nie ma żadnego skalowania poziomów? Bo niby są systemy na określony level, ale dziwnym trafem jednak wpadają typy na high lvl w low lvl systemie i loot też konkretny (sam mam lvl 32). Więc niby nie ma skalowania, ale jednak jest, hmm?

26 minut temu, SnoD napisał:

Komputer kupiony trochę ponad rok temu, co nie zmienia faktu, że powinno to na nim śmigać w 60 fps na wysokich ustawieniach. W Strażnikach na ultra z DLSS to miałem 100+ fps. 

Gra działa na moim PC w "mieście" 2x wolniej (60-70 vs 100-120 fps, gdzie Cyber wiadomo open world i jednak sporo ładniejszy) niż Cyberpunk 2077 bez RT na max, to wiemy dlaczego nie ma 60 fps na konsolach - coś skopali, bo te osady aż takie piękne i tłoczne nie są, żeby tak żarły, ciężko powiedziec dlaczego tak jest. Poza tymi miasteczkami gra na ogół działa dużo szybciej, różnica jest bardzo duża. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Bielik napisał:

Ja z kolei znowu poruszę temat technikaliow - po ograniu 20 h (według statystyk z xboxa, na zapisie gry miałem chyba koło 15) totalnie rzygam loadingami, które są wszechobecne. Brak 60 klatek w tak instancjonowanych lokacjach to jest totalny skandal - kto tego broni niech się pakuje do choroszczy. Na poczatku w temacie śmiałem się z pc mustard race tjerego odnośnie szybszych loadingow na komputerach o 3 sekundy, ale przy tej ich ilości to pewnie jest w stanie na dłuższą metę robić różnicę. Animacje są strasznie drętwe, potężny terroform budzi śmiech politowania gdy biega jak upośledzony pies -pajak wardęgi. Do tego ten skopany obraz - polecam grać w zwykłym HDR i specjalnie pod tą grę kalibrować ustawienia obrazu w TV - jeszcze nigdy się z takim partactwem nie spotkałem wśród gier AAA. Pomijając kwestie techniczne gra potrafi niesamowicie wciągnąć, ale to chyba mój autyzm giereczkowy każe mi łazić po planetach celem analizowania fauny i flory, bo jakiejś mega realnej korzyści z tego nie ma. Wszystkim graczom polecam jednak iść bardziej w questy niż eksplorację, zwłaszcza frakcyjne, które wzorem Skyrim czy Obliviona dowożą. Oceny 9 czy 10/10 są według mnie przesadzone, ale nie zmienia to faktu, że warto ograć zwłaszcza jeśli macie PC, który poradzi sobie z grą w wyższym klatkarzu niż konsola. 

Otóż to 60 fps w "instancjach" przeciez to jest do ogarnięcia, co pokazał Final w trochę innym zakresie (walka vs eksploracja) imo lepsze niż sztywne 30. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

W tej grze nie ma żadnego skalowania poziomów? Bo niby są systemy na określony level, ale dziwnym trafem jednak wpadają typy na high lvl w low lvl systemie i loot też konkretny (sam mam lvl 32). Więc niby nie ma skalowania, ale jednak jest, hmm?

Gra działa na moim PC w "mieście" 2x wolniej (60-70 vs 100-120 fps, gdzie Cyber wiadomo open world i jednak sporo ładniejszy) niż Cyberpunk 2077 bez RT na max, to wiemy dlaczego nie ma 60 fps na konsolach - coś skopali, bo te osady aż takie piękne i tłoczne nie są, żeby tak żarły, ciężko powiedziec dlaczego tak jest. Poza tymi miasteczkami gra na ogół działa dużo szybciej, różnica jest bardzo duża. 

 

Moim zdaniem CE2 zżera CPU, bo nawet jak się zmienia ze średnich na ultra, to nie ma jakiejś ogromnej różnicy.

Odnośnik do komentarza

Dołączyłem do gwardii z myśla że spełnie obowiazki wobec zjednoczonych układów...godzinę później trafiłem do bazy piratów i też do nich dołączyłem,przez kolejne godziny stałem sie postrachem układów siejąc pożogę i zniszczenie tak że kariera gwiezdnego bohatera poszła sie walic dość szybko XD 

I w związku z tym pytanie dla tych co juz porobili te questy zablokowałem sobie kariere w gwardii czy tam strażnikach (bo juz mi się myli z natłoku questów i frakcji) robiąc misje dla piratów?

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...