Skocz do zawartości

Redfall


Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, drozdu7 napisał:

No kilka rzeczy dobrze zdiagnozował (budowanie biblioteki w poprzedniej generacji). Tak samo chyba powiedział prawdę, nie ma możliwości żeby sprzedażą przescigneli Sony czy Nintendo.

Z ciekawszych rzeczy, to powiedział w jednym zdaniu że mają Starfielda, Forze, Hellblade i jakieś kolekcje gier(jeśli dobrze zrozumiałem). 

Został miesiąc do konfy, trza czekać 

Kolekcja gier to zapewne trylogia gearsow.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Gearsy logiczne bo już wcześniej było dużo plotek na ten temat.

 

Jako xboxowego fana smutny trochę dla mnie ten wywiad (a właściwie jego konkluzja). Ale z drugiej strony trzeźwe spojrzenie na sytuację, raczej bez mydlenia oczu "hej mamy gry i z szabelką ruszamy na Sony". W zasadzie myślę że Spencer celowo już rozwiał te nadzieje na napierdalanke z niebieskimi. Dla mnie mogą sobie być na trzecim miejscu, byleby dostarczali dobre gry 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Myślę, że ostatniecznie zaczną wydawać gry za grami, pytanie czy GamePass nie podcina twórcom skrzydeł w kwestii budżetów.

 

To pytanie jest zadawane od początku gamepassa, i od początku specjaliści twierdzą że nie.

Chociaż osobiście jako twórca wolałbym mieć informację że sprzedano 3 miliony pudełek z moją grą, a nie że ściągnięto ją 5 milionów razy, sprzedano tysiąc pudełek, a dodatkowo gamepassa kupiło 10 000 osób więcej.

No ale jak pieniądze się zgadzają to może to nieważne.

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rtooj napisał:

To pytanie jest zadawane od początku gamepassa, i od początku specjaliści twierdzą że nie.

Chociaż osobiście jako twórca wolałbym mieć informację że sprzedano 3 miliony pudełek z moją grą, a nie że ściągnięto ją 5 milionów razy, sprzedano tysiąc pudełek, a dodatkowo gamepassa kupiło 10 000 osób więcej.

No ale jak pieniądze się zgadzają to może to nieważne.


Dla MSu to wsio ryba, zastanawiam się jednak jak to wyglada z perspektywy deva - studio które wydaje mega-hit pokroju GTA z pewnością cześć zysków przekłada potem na poprawę warunków pracy pracowników, awanse czy też samo biuro. Zaś jak miałoby to wyglądać w przypadku budżetu narzuconego przez MS i liczenia zysków od nie wiem, ilosci pobrań czy przegranych godzin? Zastanawiam się, z czystej ciekawości, jak różne rodzaje budzetowania wpływają na pracę (a przez to i wydajność) szeregowych devów.

 

bo jesli nie masz nic ze swojej pracy to po co się przykładać? Ot takie moje gdybanie, bo pewnie nigdy się tego nie dowiem.
 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Rtooj napisał:

Mnie bardziej ciekawi co by się stało z Arcane gdyby nie byli pod skrzydłami Microsoftu i gamepassa.

Wyobrażasz sobie tą sprzedaż Redfall gdyby była oparta na sprzedaży klasycznej za 70$?

By skasowali tego gniota. W abonamencie sobie powisi a gracze pograją w coś innego.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Kolekcja Gearsów raczej nie, ale Fable? Yes Please. :banderas:

Coalition rok temu obaliło ploty że powstaje coś takiego jak kolekcja gearsów.

 

Spencer powiedział ,,collections od games" co obstawiam że jest zbiorem różnych gier zmierzajacych do XGP.

 

 

Gry ABK confirmed :bella:

 

 

 

 

Trafne spostrzeżenie z tym co by się stało z Arkane po RF gdyby nie MS i XGP.

DL to sprzedażowa katasfrowa na każdej platformie, teraz ten RF. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Rtooj napisał:

Mnie bardziej ciekawi co by się stało z Arcane gdyby nie byli pod skrzydłami Microsoftu i gamepassa.

Wyobrażasz sobie tą sprzedaż Redfall gdyby była oparta na sprzedaży klasycznej za 70$?

 

Byłoby dla nich nieciekawie bo Deathloop i zeszłoroczna gra Tango nie zawojowały rynku. Ostatni Doom + wcześniejsze gry Arkane poniżej oczekiwań. Bardzo możliwe, że Przynajmniej jedno studio Arkane spotkałyby mocne cięcia i być może oddelegowanie na rynek mobilny.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie słów Spencera, to po prostu powiedział prawdę, XXS i XSX  nie ma i nigdy nie mial szans sprzedawać się lepiej od PlayStation 5. 

 

Nie oznacza to wywieszonia białej flagi, raczej po prostu stwierdzenie oczywistości, a  Xbox wciąż może i powinien dostarczać wiecej i regularniej dobrych gier, a takie wpadki jak z Redfallem dla firmy z takimi aspiracjami nie powinny mieć miejsca. 

 

A wracając do tematu to nareszcie jest materiał na który wszyscy czekaliśmy 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

Odnośnie słów Spencera, to po prostu powiedział prawdę, XXS i XSX  nie ma i nigdy nie mial szans sprzedawać się lepiej od PlayStation 5. 

Cytat

Przegraliśmy najgorszą generację do przegrania w przypadku Xboksa One, gdzie każdy zbudował swoją cyfrową bibliotekę gier.

 

 

3 minuty temu, ASX napisał:

po prostu stwierdzenie oczywistości, a  Xbox wciąż może i powinien dostarczać wiecej i regularniej dobrych gier

 

Cytat

Widzę komentarze, według których, gdy będziemy „tworzyć świetne gry , to wszystko się odwróci”. To po prostu nieprawda, że jeśli ruszymy i przygotujemy świetne produkcje, to nagle zobaczysz, że udział konsol zmieni się w jakiś dramatyczny sposób.

 

to z ppe, więc jakby coś nie tak to :kaz:

Odnośnik do komentarza

Ale on powiedział prawdę, nawet jeśli Starfield będzie gra 11/10 to ludzie nie zaczną sprzedawać swoich ps5. 

No ale kurwa jest szansa że kupią sobie Xboxa, opłacą abonament czy coś.

 

Pocieszające jest to że nawet w tej swojej "innej drodze" musisz dostarczać dobry content. Rynek jest tak napierdolony grami i usługami, że nie będzie gier w GP to subskrypcje polecą na pysk. To nie jest tak że nie jesteśmy w stanie sprzętowo nadążyć za Sony i Nintendo to możemy mieć wywalone jajca i leżeć sobie 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No Xbox ma  inną strategią biznesową niz Sony i Nintendo i fakt że mocniej stawiają na subskrybcje i usługi  i nie są tak zależni od sprzedawania konsoli jak konkurencja, nie zwalnia ich z produkowania wysokiej jakości gier first party.

Wręcz przeciwnie, bo jeśli nie będą dostarczać regularnie dobrych gier to ludzie przestaną opłacać subskrybcje za GP a przychody spadną, więc presja jest na nich większa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...