Skocz do zawartości

Redfall


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Moldar napisał:

Całość zmierzała do tego co od dawna wiadomo, idą w swój ekosystem, abyś kupował gamepassa i grał na konsoli, pc, telefonie, bo nie musisz kupować konsoli, a i tak im płacisz.

I to jest największy błąd. Jeżeli ktoś myśli, że znajdą się gracze co będą chcieli ogrywać starfielda przez te 60h na telefonie na 4 calach to kogoś tam ładnie pojebało. Spencer sobie wymyślił utopie i do niej dąży. Chmura jako substytut na jedną gierke odpalona na lapku jest ok ale grac tak jak na głównym sprzęcie to może za 10/20 lat. Abonamenty też nigdy w grach nie będą hitem bo filmy czy muzykę pochłania się hurtowo a gry są o wiele bardziej angażująca i czasochłonne. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Gdzie Fable? Project Gotham Racing? Sege mogli ogarnąć i z From zrobić 3 część Otogi. Jeszcze by się wyszukało kilka dobrych gier ze starych dobrych czasów. 
Jak nie kasują gry na koniec- Scalebound, to pompa idzie ma zakupy które nic nie zmienia w przeciągu najbliższych miesięcy. 
Czy czuje się wydymany? Nie, bo mam jeszcze 2 inne konsole i mam co robić. Ale zestaw Gearsy, Forza, Halo się już nie sprawdzi. 
Szkoda Starfielda, bo balonik jest dmuchany i cała nadzieja tam pompowana. 

Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, ASX said:

Na szczęście nie istnieje coś takiego jak przymus grania w gry z abonamentu i każdy ze sprzętów oferuje też możliwość kupowania gier

Czyli nie dostrzegasz zależności pomiędzy jakościa i ilościa gier a gamepassem? Wg Ciebie gamepass nie wpływa na jakość gier od MS i ich ilosc?

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, iluck85 napisał:

Gdzie Fable? Project Gotham Racing? Sege mogli ogarnąć i z From zrobić 3 część Otogi. Jeszcze by się wyszukało kilka dobrych gier ze starych dobrych czasów. 

 

Ani Fable, ani PGR, ani Otogi nic by nie zmieniły. Tu trzeba nowych IP, które zatrząsną branżą, tak jak zrobił to kiedyś TLOU na przykład. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Homelander napisał:

Czyli nie dostrzegasz zależności pomiędzy jakościa i ilościa gier a gamepassem? Wg Ciebie gamepass nie wpływa na jakość gier od MS i ich ilosc?

Gier faktycznie mogłoby być więcej, ale jestem na tyle stary że doskonale pamiętam jeszcze czasy przed gamepassowe Xboxa One czy końcówkę Xboxa 360 kiedy MS często poza jedną lub dwiema premierami (zazywczj były to Gearsy, Halo lub Forza, co potem przerodziło się w mema) nie miał nic na cały rok.

 

A co do jakości to patrząc na to to jakie gry XGS wydało w ostatnich latach to szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiegos spadku jakości

20230503_2006573.jpg.14741e1d62511d6aa86a16574d363b95.jpg

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko dziś trochę w to pograłem, ale nie będzie to żadnego copingu w stylu tych facebookowych komentarzy typu "bawię się świetnie, nie wiem, o co ludziom chodzi".
Na liczniku 16h i prawie 13. level.

Level12.thumb.png.72fead5986e05cec1a67f727e4ae3235.png

Chyba pcha mnie do tego czysto recenzenckie poczucie obowiązku, nakazujące dogłębnie zbadać temat, żeby mieć immunitet na jebanie, a po części również fakt, że po wielu miesiacach bez GP wywaliłem 55zł z powodu tego kasztana, więc cisnę dalej (no i lubię dźwięk wpadających aczików).
Właśnie zaliczyłem pierwszy region, w sensie - ubiłem bossa, ale do tego i tak trzeba zaliczyć sporo aktywności pobocznych (misje dla Safehousów), żeby móc się z nim nawalać.
Walka prymitywna, jak cała gra - stałem za słupkiem i nawalałem do dziada, a finisher na koniec to jedna z najbardziej żenujących rzeczy, jakie w gierkach widziałem - detekcja kolizji nie istniała, wszystko umowne, jakby to jakaś gównogierka w fazie pre-alpha na steam była...
W każdym razie wygląda na to, że tak to będzie wyglądało w każdym z regionów, czyli tak "uwielbiane" przez graczy "czyszczenie dzielnic", żeby pchnąć fabułę do przodu.
Inna sprawa, że ta "fabuła" tu nie istnieje, bo to tylko typowy GAASowy zapychacz, żeby była jakaś iluzja czegoś więcej niż czyszczenia mapy.
Jak sobie przypomnę chociażby takie The Division to warstwa fabularna w grze UBI jest jak The Last of Us przy tym fortnite-gównie, które Arkane nam tu serwuje (swoją drogą niezły false advertising, bo przecież wciskali ciemnotę, że jest normalna kampania single player i fabuła - no ciężko to w ten sposób określić).
Teraz mam zagwozdkę, bo jak przyjmę misję z nowego regionu to nie będę mógł wrócić do tego pierwszego i dozbierać, co mi tam brakuje, więc na razie się wstrzymam chyba - słaba zagrywka w każdym razie - generuje mnóstwo aczików typu "missable", a tego nie lubię.

Kurde, czasem trafię na taki fajny widoczek, jak ten poniżej i sobie myślę, że mogłoby coś z tego być, ale to musieliby gierkę ręcznie craftować, a nie dawać ją robić jakiemuś bezdusznemu AI i proceduralnie generować miasteczko przy pomocy tej ograniczonej liczby assetów.

adnywidoczek.thumb.png.294d13267d8ffea6751ffd74624f343a.png
A później trafiam na taki widoczek i przypominam sobie, w jakim gównie się babram :reggie:

gwnorozmazane.thumb.png.a776c0e92be3b695411c33ab1d3d6dcc.png

 

No i chyba faktycznie niezbyt ogarniają perspektywę, bo z rozmiarem tej łuski to ich trochę poniosło :kekw:
wielkauska.thumb.png.37e1be6c60377718511b5867d244c91e.png

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No bez sensu Wredny. Ja gralem okolo 11h i tez jestem po 1 bossie. Lepiej czekac na patcha. Juz powinienes widziec pewien schemat w misjach a zwlaszcza w tych dla safehousow. To, ze zagrasz pozostale zanim naprawia bledy niewiele Ci da bo ciezko liczyc, ze gra nagle zrobi fikol i bedzie fabularnym sztosem. Czekam na patcha i kiedyś przy okazji moze dokoncze jak przynajmniej bugow juz nie bedzie. Polecam Ci zrobic tak samo.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

Gier faktycznie mogłoby być więcej, ale jestem na tyle stary że doskonale pamiętam jeszcze czasy przed gamepassowe Xboxa One czy końcówkę Xboxa 360 kiedy MS często poza jedną lub dwiema premierami (zazywczj były to Gearsy, Halo lub Forza, co potem przerodziło się w mema) nie miał nic na cały rok.

 

A co do jakości to patrząc na to to jakie gry XGS wydało w ostatnich latach to szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiegos spadku jakości

20230503_2006573.jpg.14741e1d62511d6aa86a16574d363b95.jpg

Ludzie mówiąc "jakość" pewnie mają na myśli więcej wielkich gier z rozmachem a tutaj jak widać większość to małe gry lub niszowe gatunki. Ludzie chcą zobaczyć, że warto było kupić xbox series x z 12 tf na pokładzie zamiast wybrać słabego xss.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Homelander napisał:

Czyli nie dostrzegasz zależności pomiędzy jakościa i ilościa gier a gamepassem? Wg Ciebie gamepass nie wpływa na jakość gier od MS i ich ilosc?

 

Na ilość gier wpływają 2 czynniki: obecnie długi czas produkcji + fakt, że prawie wszystkie zakupione studia były świeżo po premierze jakiejś gry. MS jest po prostu o jakieś 5-7 lat spóźniony ze swoją strategią. GP nie ma tu nic do rzeczy.

 

PS. Jak myślisz, że jesteś "Graczem", bo kupisz jakiś paździeż AAAAAA+ na premierę za 350 zł, który później i tak ląduje w jakimś abonamencie, to niezła beka :)

 

Mam setki gier, swego czasu kupowałem po kilkadziesiąt rocznie i z perspektywy czasu, a i patrząc na to co się obecnie dzieje z branżą, to gdybym nadal to praktykował, to czułbym się raczej jak frajer, a nie "Gracz" ;)

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, SnoD said:

 

Na ilość gier wpływają 2 czynniki: obecnie długi czas produkcji + fakt, że prawie wszystkie zakupione studia były świeżo po premierze jakiejś gry. MS jest po prostu o jakieś 5-7 lat spóźniony ze swoją strategią. GP nie ma tu nic do rzeczy.

 

PS. Jak myślisz, że jesteś "Graczem", bo kupisz jakiś paździeż AAAAAA+ na premierę za 350 zł, który później i tak ląduje w jakimś abonamencie, to niezła beka :)

 

Dlaczego miałbym kupować paździerze?

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Daddy napisał:

wrócić kiedyś jak połatają.

 

10 godzin temu, pawelgr5 napisał:

Lepiej czekac na patcha.

 

W co Wy wierzycie? :reggie:

Tego nie naprawisz jakimiś łatkami, bo gra jest spierdolona u podstaw i powinna być ubita w fazie developingu, zamiast ujrzeć światło dzienne.

 

Swoją drogą te powyższe cytaty powinny pojawić się na okładce, zamiast standardowych IGNów itp :kekw:

  • This 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, PanKamil napisał:

Ludzie mówiąc "jakość" pewnie mają na myśli więcej wielkich gier z rozmachem a tutaj jak widać większość to małe gry lub niszowe gatunki. Ludzie chcą zobaczyć, że warto było kupić xbox series x z 12 tf na pokładzie zamiast wybrać słabego xss.

Ale fikoly. Dla mnie i myślę większości ludzi dobre jakościowe są dobre niezależnie od budżetu .

 

Można napisać że Xboxowi brakuje więcej blockbusterow AAA z rozmachem Forzy czy Halo, ale nie sprawia to że mniejszym gierkom jak Psychonauts 2 czy HiFi Rush brakuje jakieś jakości.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wredny napisał:

 

 

W co Wy wierzycie? :reggie:

Tego nie naprawisz jakimiś łatkami, bo gra jest spierdolona u podstaw i powinna być ubita w fazie developingu, zamiast ujrzeć światło dzienne.

 

Swoją drogą te powyższe cytaty powinny pojawić się z na okładce, zamiast standardowych IGNów itp :kekw:

Panie, podstawowe załozenia są spierdolone i tutaj pełna zgoda. Ale może przeciwnicy nie będą się ślizgać jak na szynach, stać jak ćwoki i czekać na smierć, nie będzie za krótkich schodówm za duzych łusek itd itp. Bardziej chodzi mi o grafike i mniejsze mocno wkurzające pierdoły. Jak wlazłem na wieżę widokową w Burial Point to patrząc w stronę wiatraków widać było tylko śmigła zawieszone w powietrzu :/ 3 maja po sesji w RF włączyłem Dying Light, wylasłem na wysoki budynek i widoki miliard razy lepsze. 7 letnia gra miażdży redfalla jak chce w temacie open worldów a przeciez redfall ma te mapy malutkie (puste i rozciągnięte żeby była iluzja dużej ilości rzeczy).

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

Ale fikoly. Dla mnie i myślę większości ludzi dobre jakościowe są dobre niezależnie od budżetu .

 

Można napisać że Xboxowi brakuje więcej blockbusterow AAA z rozmachem Forzy czy Halo, ale nie sprawia to że mniejszym gierkom jak Psychonauts 2 czy HiFi Rush brakuje jakieś jakości.

Jeżeli nie widzisz różnicy między hifi rush w które zagrało 2 mln ludzi a forza horizon 5 gdzie zagrało z 20 mln ludzi to znaczy, że nie wiesz gdzie leży problem xboxa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...