Skocz do zawartości

MANGA&ANIME - News


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Info z innego forum

Cytat

Pofatygowałem się do Łodzi żeby na żywo usłyszeć zapowiedź kolejnej mangi Urasawy i nie zawiodłem się - Billy Bat! Wydanie 2w1 (pierwsze na świecie), ale niestety wyjdzie dopiero po chłopcach (21st CB też ogłosili btw.) więc sobie jeszcze poczekamy.

Jeszcze poczekamy, ale dobrze, że 2w1, bo wydawanie mang Urasawy i czekanie na akceptacje materiałów przez stronę japońską to jest masakra. Wjezdzam w ciemno w kolejna mange mistrza.

 

Przechwytywanie.JPG.d2c916848da8f7ca4eaa233b2d9179a3.JPG

 

@smoo https://nyaa.si/view/1725245

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.11.2023 o 21:27, Shen napisał:

Bilety w sprzedazy już są, wlaśnie kupiłem z ziomkami. Już sporo miejsc zajętych bylo u mnie.

 

Ha! A no masz, wiedziałem, że newsa dotyczącego ,,re-premiery" Akiry, która będzie obchodzić 35 lat światowej premiery i która ponownie pojawi się w kinach, i to nawet w Polsce, ktoś wrzuci na to forum... Nie ukrywam, aż brwi mi się same do góry podniosły, gdy zobaczyłem na stronie sieci kin Helios że właśnie jedna z najlepszych animacji w historii popkultury doczeka się ,,ponownego otwarcia", że w kinach tej marki będą puszczane seanse. Ciekawe jest to, że film będzie emitowany w wysokim standardzie jakości obrazu i dźwięku: 4K, Dolby Atmos etc. - a to samo w sobie, ze strony technicznej jest ogromnym walorem dla tej produkcji; widziałem "Akira" w UHD, z polskim lektorem - immersja w takiej oprawie jest o wiele większa, o wiele dokładniejsza i subtelniejsza szata graficzna w odbiorze, jak i cały świat animacji! Nie zdziwię się, gdy "Akira" doczeka się seansów w sieci Cinema City, że produkcję tą wyświetlą np. w formacie IMAX, na co tak ostatecznie... to raczej się nie zanosi. Mniejsza o to, najważniejsze jest to, że w ogóle anime będzie można obejrzeć w polskich kinach; nie warto chyba wybrzydzać, co nie? 

 

obraz_2023-11-08_114120723.thumb.png.28e108d299f41adb8bb2cbc7d8f7855f.png

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.09.2023 o 13:19, Pupcio napisał:

są cycole i flaki jak w berserku?

Flaki sa, cycoli brak. No i wlasciwe same baby, pewnie och.ujasz. Dobra manga, ale nie wybitna. Berserk znacznie lepszy. Anime dopisuje swoje wlasne zakonczenie do pierwszego arca, mozna obejrzec bo motywacja bohaterki ciekawie zawiazana, ale poniewac ma ona na imie Clare to w orginalnym dubingu och.ujac idzie od ciaglego "klelu".

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Shen napisał:

hype

Przechwytywanie.JPG.a1c33dceba049dccd2f28c3333f9457c.JPG

 

Ghibli - magia, ta przekonująca, oczarowująca baśń, wymowa pro-ekologiczna, również kierująca człowieka do przemyśleń nad własnym życiem i jego miejscem na Ziemi. Piękna, drobiazgowa, pełna stylu, gracji, bogactwa barw animacja. Ach, całe Studio Ghibli! Tak, to są te elementy działalności twórczej tej marki, które niesamowicie doceniam oraz szanuję, które po prostu do mnie w swoich filmach przemawiają. Oczywiście w Polsce trochę po ,,cebularsku": premiera "Chłopca i Czapli", najnowszej produkcji Ghibli, jak zwykle hektar czasu po światowej premierze dzieła. Januszeria swoją drogą, ważne że ktokolwiek z rodzimych dystrybutorów ,,pokusił się" o wstawienie filmu do ramówki emisji Multipleksów na styczeń 2024 rok. Będzie seansik, oj będzie, tym bardziej, że pod koniec grudnia wchodzi do kin "Akira" z 1988 roku, i to w 4K i systemie DolbyAtmos. Must see! ASAP! :) 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Baśniowe Ghibli... w polskich kinach? DMR do formatu IMAX? Nie no, akurat IMAX w przypadku obrazu filmów Ghibli to ,,marzonko ściętej głowy". Nie pogardzę jednak (gdyby tak jednak się stało) w przypadku dzieł tej marki jakością wizualną i dźwięku najwyższych standardów doświadczania filmu jaka istnieje w polskich kinach (poza tym co IMAX), a mam na myśli Dolby Vision/4K HDR i Atmos, czyli możliwości ,,Dream" w Heliosie oraz wielu sali w Multikinie. A, właśnie... ,,Lupin III... " to nie produkcja Studia Ghibli. :nosacz3:

 

Na filmy anime w pełnym metrażu trzeba chodzić... nie ma to tamto! Bo jest ich w kinach dostępnych w Polsce coraz, coraz więcej. Wręcz przeraża mnie (i to pozytywnie) zwiększająca się ilość filmów anime, które w formacie IMAX puszczane są do dystrybucji w polskim CC! Dawniej IMAX i anime to było jakieś mambo-dżambo. No a teraz... bajencja! :O :banderas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...