Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

RE 0 i 1 pamiętaj żeby odpalić z kompatybilnością GE-Proton7-49, które ściągniesz z trybu pulpitu dzięki programowi ProtonUp-QT. W ten sposób unikniesz dziwnych glitchy graficznych i crashy.

 

 

 

Już nie trzeba z pulpitu, od niedawna jest plugin do decky deck co ci ogarnia protony ge elegancko w trybie konsolowym 

2 godziny temu, maciucha napisał:

Everybody's Golf z PS2 zostało stworzone dla steam decka :banderas:

Btw która część jest najlepsza? Ja tylko grałem sto lat temu w część vitowa 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Daffy napisał:

Już nie trzeba z pulpitu, od niedawna jest plugin do decky deck co ci ogarnia protony ge elegancko w trybie konsolowym 

Btw która część jest najlepsza? Ja tylko grałem sto lat temu w część vitowa 

Najlepsza wg. mnie jest czwarta część z 2004r w Europie znana jako po prostu Everybody's Golf.

Śmiga pięknie na emu, tylko trzeba ustawić emulację softwareową.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Dr.Czekolada napisał:

RE 0 i 1 pamiętaj żeby odpalić z kompatybilnością GE-Proton7-49, które ściągniesz z trybu pulpitu dzięki programowi ProtonUp-QT. W ten sposób unikniesz dziwnych glitchy graficznych i crashy.

 

Dzięki za info. Grało się wczoraj w nocy miodnie, ale miałem cały czas jedynie 30 FPS, co wyglądało dosyć dziwnie jak na tak starą grę. W kilku cutscenkach obraz wyglądał na zniekształcony i myślałem, że to jakaś cenzura w momentach gore, ale zapewne nie o to chodziło. Poprzedni właściciel zainstalował już Proton 7 i 8, a także jakąś wersję Experimental. Będę musiał poczytać z czym to się wszystko je i jak tego używać. ;)

 

Dzisiaj zainstalowałem WWE 2K23 i gra się super na 60 FPS po ustawieniu konfiguracji wyszukanej w sieci. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i mam zamiar sprawić sobie wkrótce kartę SD na emulatory PSX, PS2 i Switcha (z tego co się zorientowałem, Red Dead Redemption 1 chodzi na Decku najlepiej gdy jest emulowane z wersji na tę właśnie konsolę). Przeczytałem większość stron tego tematu, ale nie wiem jeszcze jaką kartę wybrać. :P 

Edytowane przez Martyn
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, messer88 napisał:

Może dla wielu innych osób to główny sprzęt do grania i dlatego też sporo "dużych" gier. 

Mam wrażenie, że nastąpił jakiś totalny rozkwit handheldów i ludzie wręcz kochają na nich grać we wszystko. Mam dwóch znajomych, którzy pozbyli się konsol stacjonarnych i gamingowo odkrywają świat na nowo na Steam Decku i Switchu, grając wyłącznie w trybie przenośnym. No i nie narzekają, a nawet więcej - kochają to. 

 

Sam korzystam obecnie z combo G Cloud z chmurą GeForce NOW Ultimate + Switch OLED i też nie chce mi się siadać do "dużych" konsol czy PC. Sam nie wiem, jakaś magia. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja "odkryłem" granie przenośne w tym roku przy zakupie switcha, kiedyś tam za gnoja miałem GBC ale raczej szybko poszedł w odstawkę. Spodobało się i trzeba było dokupić deczka tym bardziej że brak u mnie sprzętu pod steam. Też czasami mam podobnie że nie chce mi się włączać "dużej" konsoli no ale granie w niektóre gry z listy wyżej na decku czy teraz np Alanek 2 to nie ma opcji, musi być duży oledzik. 

Odnośnik do komentarza

Sprzęt niemal idealny (bateria). U mnie obowiązkowo na wszelkie wyjazdy i urlopy gdzie jest więcej czasu na granie ale też do szybkich partyjek przed snem, dla chillu. Za tydzień mam umówioną wizytę w warsztacie na 4h i na takie wypadki to jest po prostu cudo.

 

Do większych gier wciąż Series X/PC co nie zmienia faktu, że Decka uwielbiam i będę wciągał jego kolejne wersje.

Odnośnik do komentarza

Baterię można trochę uratować przez undervolting (ze SteamOS 3.5 z preview zrobienie tego sprowadza się do wejścia w bios i wybrania trzech opcji), nawet delikatny. U siebie zauważyłem poprawę już przy bezpiecznym -20mV na każdym komponencie.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Bzduras napisał:

Baterię można trochę uratować przez undervolting (ze SteamOS 3.5 z preview zrobienie tego sprowadza się do wejścia w bios i wybrania trzech opcji), nawet delikatny. U siebie zauważyłem poprawę już przy bezpiecznym -20mV na każdym komponencie.

Przekłada to się na spadek wydajności?

Odnośnik do komentarza

Nie, dlaczego by miało? Zegary zostają te same, jedynie CPU, GPU i SoC biorą troszkę mniejsze napięcia do pracy z tą samą wydajnością. To przekłada się na niższe zużycie energii i niższe temperatury, wydajność zostaje ta sama.

  • Plusik 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Daffy napisał:

Ja od zeszłego roku bez konsoli stacjonarnej, a na dobrą sprawę od kilku lat to gier na stacjonarkach praktycznie nie ruszałem. I gram dzięki temu więcej niż jeszcze jakiś czas temu.

Ja parę lat temu wszystko sprzedałem i od tego czasu tylko HH praktycznie, Switch + 3DS + PC HH. Kupiłem na chwilę XBOXa ale nie włączałem go praktycznie i sprzedałem. Spędzam sporo czasu w komunikacji i dzięki HH nie mam wrażenia że zmarnowałem ten czas, wolę komunikację + HH czy nawet na upartego serial jakiś niż toczenie się autem, szukanie miejsca, przeklinanie innych jak ja idiotów za kółkami i słuchanie radia czy podcastów

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.11.2023 o 17:16, Martyn napisał:

 

Dzięki za info. Grało się wczoraj w nocy miodnie, ale miałem cały czas jedynie 30 FPS, co wyglądało dosyć dziwnie jak na tak starą grę. W kilku cutscenkach obraz wyglądał na zniekształcony i myślałem, że to jakaś cenzura w momentach gore, ale zapewne nie o to chodziło. Poprzedni właściciel zainstalował już Proton 7 i 8, a także jakąś wersję Experimental. Będę musiał poczytać z czym to się wszystko je i jak tego używać. ;)

 

Dzisiaj zainstalowałem WWE 2K23 i gra się super na 60 FPS po ustawieniu konfiguracji wyszukanej w sieci. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i mam zamiar sprawić sobie wkrótce kartę SD na emulatory PSX, PS2 i Switcha (z tego co się zorientowałem, Red Dead Redemption 1 chodzi na Decku najlepiej gdy jest emulowane z wersji na tę właśnie konsolę). Przeczytałem większość stron tego tematu, ale nie wiem jeszcze jaką kartę wybrać. :P 

Co do 30 fps w RE musisz wejść w sety gry tam zmienisz klatkarz.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...