Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie nie, twin snakes to ma grafike i mocno spierdolone scenki. Ja chce tylko zeby mi ktos podmienil grafike w orginale, zeby cala reszta zostala.

 

E: codec moze zostac stary bo najbardziej mi sie podobal wlasnie w wersji na PSXa. Tak czy tak chce miec orginal MGS na Steam i chuj mnie obchodzi ze to tylko rom w ladniejszym opakowaniu. Ogralem na PSX, PSP, PS3 i Vicie, teraz pora na PC i po prostu chec miec w kolekcji na wieki wiekow. Steam wydaje mi sie najstabilniejszy pod tym wzgledem. No i Steam Deck jest idealny do grania w brzydkie gierki wiec nawet jak nie bedzie modow to i tak jakos dam rade. Na 65 cali orginalnej trylogii wrzucac raczej nie chce. 

Edytowane przez pawelgr5
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

https://www.sportskeeda.com/gaming-tech/rumor-steam-deck-2-reportedly-rated-might-launch-sooner-expected?fbclid=IwAR00NDD_KVV7BY4pW_h2aiNzX7_auBS4zo5U_yxcD5JGefB3w2GX6uNn3Tw

 

Wpadł os3.5 do preview Chanel, dużo zmian, min HDR, vrr (tylko do zewnętrznych ekranów bo ekran decka tego nie ogarnia), nowsze sterowniki przez co niektóre gry dostały boosta wydajności, nasycenie kolorów prosto z systemu (już nie trzeba używać vibrant deck)

Edytowane przez Daffy
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.09.2023 o 08:53, Daffy napisał:

F49Ui5zaEAAZ8gc.jpeg

Niby dobra lista, a z drugiej strony nie wiem dlaczego ludzie sobie to robią, imo im nowsza gra lub bardziej wymagająca, tym więcej tracimy grając na Decku :). Brakuje na liście np. Sea of Stars, Chained Echoes, a mamy Pottera czy Baldura, które tak ledwo ledwo dźwigają i grzeją rączki:).

 

Z dużych gier najlepiej na Decku mi się gra w stareńkiego Mad Maxa :). Baldur na przykład to jednak tylko z przymusu, bo jak już zobaczymy, jak to gra na PC, to ciężko się przerzuca. 

 

Oczywiście to z perspektywy posiadacza multiplatform, sam Deck to co innego.

Odnośnik do komentarza

Ta lista jest sierpniowa, a sea of stars wyszło pod koniec miesiąca, na pewno będzie we wrześniowych charts. Chained za stary i zbyt niszowy by 9 miesięcy po premierze jeszcze dużo osób w to grało by się załapał.

 

Mi się dobrze gra w duże tytuły na decku, choć przy tegorocznych premierach często widać już zadyszkę ale starsze ogarnia świetnie i to idealna maszyna do backlogu dla mnie, a nawet RE4r, HiFi czy SF6 działają bdb 

 

Ogółem zasada z nowymi aaa z grubsza jest taka że jeśli gierka wychodzi też na PS4 to deck sobie radzi, jeśli omija past geny to ma ostro pod górkę 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Daffy napisał:

Ta lista jest sierpniowa, a sea of stars wyszło pod koniec miesiąca, na pewno będzie we wrześniowych charts. Chained za stary i zbyt niszowy by 9 miesięcy po premierze jeszcze dużo osób w to grało by się załapał.

 

Mi się dobrze gra w duże tytuły na decku, choć przy tegorocznych premierach często widać już zadyszkę ale starsze ogarnia świetnie i to idealna maszyna do backlogu dla mnie, a nawet RE4r, HiFi czy SF6 działają bdb 

 

Ogółem zasada z nowymi aaa z grubsza jest taka że jeśli gierka wychodzi też na PS4 to deck sobie radzi, jeśli omija past geny to ma ostro pod górkę 

Racja, teraz zobaczyłem, że to sierpień, zaspany jeszcze :D. 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie technicznie to Bg3 nie dowiózł wg mnie, mogli jeszcze poczekać z premierą bo różnica między aktem1 (co był w Early Access) a reszta jest znaczna. Ale pracują mocno więc raczej to stan przejściowy i obstawiam że ostatecznie zoptymalizują gierkę zacnie. Takie to mamy obecnie czasy że premiera gry to nie koniec prac nad grą :(

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Daffy napisał:

Ogólnie technicznie to Bg3 nie dowiózł wg mnie, mogli jeszcze poczekać z premierą bo różnica między aktem1 (co był w Early Access) a reszta jest znaczna. Ale pracują mocno więc raczej to stan przejściowy i obstawiam że ostatecznie zoptymalizują gierkę zacnie. Takie to mamy obecnie czasy że premiera gry to nie koniec prac nad grą :(

Na dobrym procku gra działa dobrze od premiery w 3 akcie, ale różnica pomiędzy aktami jest kolosalna i na pewno można było to zrobić nieco wydajniej. Nie wiem na ile FSR2 by pomogło, ale na pewno coś by dało, FSR1 to jest bardzo słabe rozwiązanie i na Decku wygląda to bardzo źle, sam wyłączyłęm to w 1 minucie widząc jakie to rozmazane.  Na pewno mogli to FSR2 wrzucić, a tymczasem nie ma go dalej, a trochę czasu już minęło. 

 

Ogólnie odpaliłem BG3 na Decku w najgorszym momencie, czyli przy finalnej walce i było to zderzenie ze smutną rzeczywistością optymalizacyjną 20 FPS :D. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.08.2023 o 13:50, Ins napisał:

Jest tu ktoś kto regularnie gra w Rocket League? Jak wypada wygoda grania na Decku w ten tytuł?

 

Sam sobie odpowiem. Gra się bardzo wygodnie, o niebo lepiej niż na Switcha :)

 

Dzisiaj dotarł do mnie Deck w wersji 64GB. Jutro będę wymieniać SSD na 512GB.

 

Mam taką kieszeń na dysk:

https://www.morele.net/kieszen-zenwire-m-2-sata-usb-3-2-gen-1-4444233211-9851662/

 

Niestety nie mam żadnego hubu czy przejściówki z USB-A na USB-C więc nie podłącze nowego dysku do SD i nie sklonuje sobie systemu.

 

Jak to ogarnąć bez latania jutro po sklepach by kupić przejściówkę?

 

1. Czy da się zrobić backup/sklonować na Micro SD i potem po zmianie SSD wrzucić system z tej karty?

2. Klonowanie oryginalnego dysku na PC i wrzucenie tego na nowy również na PC dzięki kieszeni?

 

Zaraz będę przekopywać internet ale może ktoś doradzi?

 

Zajebiście podoba mi się ten sprzęt. Chwilę się pobawilem, ale już jestem zadowolony z zakupu :)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...