Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, RadkoR napisał:

Pobawiłem się trochę w UV na 3.5.1.
GPU, CPU i IC dałem na max na co pozwala BIOS 118 czyli -50mV.
Testy w Unigine Superposition.
Po UV temperatura max spadła z 88 stopni na 83 stopnie i wynik wzrósł z 3019 na 3057 punktów.
Z modów to na APU położyłem PTMa7950 i zamontowałem cichszy wiatrak z iFixit. Dysk 2TB Micron 2240 i oczywiście VRAM na 4GB.
Testy pracy na baterii niebawem, ale z tego co wyczytałem na Reddicie, po UV czas pracy wzrasta nawet o 30 min.

PS. Dobry chip mi się trafił jak od razu przy -50mV wszystko stabilnie działa.
Zastanawiam się nad powrotem do BIOSU 116, odblokowaniem go i jeszcze niższym UV.emoji848.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

9b17c795de3cd4aa7ecc36d2cf95f6e0.jpg
f38e7a62bf0fa882395a3e127f5cb0a9.jpg

 Na ilu WAT-ach robiłeś test? Podpinałeś się pod ladowarkę czy z baterii?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Daffy napisał:

Ja znowu od preview 3.5 mam problem ze jak podłączam do docka to nie za każdym razem chce mi przerzucić obraz na tv i muszę resetować decka

U mnie jak tak mialem ze 3 razy to wystarczylo na "malym ekranie" decka wejsc w ustawienia i tam manualnie przelaczyc. Kilka razy mialem tez tak jak Ty. Ja uzywam decka lenovo do lapka pracowego. Kusi kupic orginalny to moze nie bedzie sie tak dziac.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, pawelgr5 napisał:

U mnie jak tak mialem ze 3 razy to wystarczylo na "malym ekranie" decka wejsc w ustawienia i tam manualnie przelaczyc. Kilka razy mialem tez tak jak Ty. Ja uzywam decka lenovo do lapka pracowego. Kusi kupic orginalny to moze nie bedzie sie tak dziac.

Mam oryginalnego docka i nigdy nie miałem problemu z przełączaniem na tv do czasu preview os 3.5

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio wsiąkłem w xcom2 z dodatkiem war of chosen. 

 

Absolutnie fenomenalna gra, która mega dobrze działa na decku, da się przestawić manualnie w opcjach gry na sterowanie padem, wtedy przenośnie mamy układ klawiszy jak z konsol (z automatu załącza się w jakimś dziwnym szablonie wykorzystującym track pady). Czasem razi małą czcionka na ekranie ale taki typ gier to esencja handheld gamingu

Odnośnik do komentarza

A ja sie bawie w Bloodstained. Takie gierki zawsze wolalem grac przenosnie. Nawer SotN na PSP to byl moj ulubiony sposob grania w przygody Alucarda. Jeszcze w tym tygodniu odpale Alone in The Dark: TNN. Schemat sterowania juz sciagniety (kopia tego z PSX - natwyna wersja PC nie oblusigwala domyslnie kontrolera) wiec teraz tylko sluchawki na glowe i jazda wieczorami. 

Odnośnik do komentarza

Na szybko przeglądzik ostatnio ogrywanych małych gierek, bo tak dużymi obrodziło, że na hh tylko w pracy jest grane (w tytuły, których na pewno bym nie odpalił na dużym ekranie):

The Final Station, urocza i klimatyczna (ale też depresyjna) pixelowa przygodówka-z nutką survivalu. Naprawa pociągu, którym się przemieszczamy, dbanie o pasażerów, oraz eksploracja świata. Ukryty cel, tajemnica i sporo podziemi do oczyszczenia z potworów.

Spoiler

download-2.jpg


download-3.jpg

 

Będzie grane dlc The Only Traitor obowiązkowo.

 

Dalej masterowany jest Boulder Dash chyba w najlepszej wersji nie biorąc pod uwagę emu. Ta gra mocno uzależnia, żeby wbić 3 gwiazdki na każdym poziomie. Jest też bardzo wymagająca. 

Spoiler

download-6.jpg


download-5.jpg

 

 

Running With Rifles, dopiero zaczęta i jest niezły chaos wstępnie. Na screenach chuya widać. Strzelanina malutkich ludzików ;) ale jest potencjał.

Spoiler

download-4.jpg

 

 

 W najbliższym czasie będzie grany FatalZone - wariacja na temat Vampire Survivors, bo takie gierki idealnie wciągają na krótkie sesyjki i Pandemic Train rodzimego autorstwa - jak podłatają bo jest w early access i średniawo póki co to lata.

Spoiler

Smart-Select-20231030-231020-Gallery.jpg

 

 

 

 

 

 

jebać ruskich

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

A u mnie fps grany dawno na PS3 - Singularity. Pamiętałem tylko sam początek, kocham takie klimaty. 

 

Spoiler

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

 

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

 

oraz powoli sobie gram w Star.. Skyrima, również grałem dawno temu ale porzuciłem chyba po kilku godzinach, teraz mi wjeżdża lepiej przenośnie. Jest możliwe że kiedyś ukończę :niki:

 

Spoiler

?imw=1024&imh=640&ima=fit&impolicy=Lette

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Meanthord napisał:

Panowie, są 4 stopnie różnego typu filtrowania, które mam wybrać - zależy mi wyłącznie na wydajności, czas pracy na baterii jest dla mnie nieistotny. Obecnie mam fsr, ale czy słusznie?

Jak grasz przenośnie w 720p/800p to nie ma różnicy bo i tak to wtedy nie działa więc daj na liniowy

 

To działa tylko jak przenośnie dasz mniejszą rozdzielczość natywną lub gdy podłączasz do tv i ma skalować obraz do rozdzielczości tv.

 

Który wybrać? Ten który ci najlepiej pasuje wizualnie ale żaden cudów nie robi, chyba ten fsr najlepszy by wyostrzyc obraze

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Skusiłem się na Steam Decka. PS4 od lat zbiera kurz w szafie i zachciało mi się grania handheldowego. Padło na używaną wersję 256GB. 

 

Pierwsze zakupione tytuły na Steam, to pakiet Resident Evil 0, 1, 2 i 3 za nieco ponad 20 euro. Będzie się działo. ;) 

 

Jak pobawię się tym trochę, to mam zamiar spróbować emulacji Read Dead Redemption na tej maszynce. Nie zaglądałem do tej gierki od czasów X360... 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Martyn napisał:

Skusiłem się na Steam Decka. PS4 od lat zbiera kurz w szafie i zachciało mi się grania handheldowego. Padło na używaną wersję 256GB. 

 

Pierwsze zakupione tytuły na Steam, to pakiet Resident Evil 0, 1, 2 i 3 za nieco ponad 20 euro. Będzie się działo. ;) 

 

Jak pobawię się tym trochę, to mam zamiar spróbować emulacji Read Dead Redemption na tej maszynce. Nie zaglądałem do tej gierki od czasów X360... 

RE 0 i 1 pamiętaj żeby odpalić z kompatybilnością GE-Proton7-49, które ściągniesz z trybu pulpitu dzięki programowi ProtonUp-QT. W ten sposób unikniesz dziwnych glitchy graficznych i crashy.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...