Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Ins napisał:

1. Czy da się zrobić backup/sklonować na Micro SD i potem po zmianie SSD wrzucić system z tej karty?

Clonezilla powinna na luzie zrobić kopię na kartę SD i z powrotem na nowy SSD, potem tylko trzeba odpowiednio powiększyć partycje.

 

Musisz się tylko uruchomić z usb-c, może masz jakiegoś pendrajwa.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

No do tego muszę mieć przejściówkę na USB-C. Będę musiał jutro w największych korkach przebijać się przez miasto by kupić to gówienko.

 

Szkoda że nie można użyć karty micro sd jako bootowalny nośnik, z którego można zainstalować system.

 

EDIT:

 

Jednak można użyć karty micro sd do zainstalowania czystego systemu. Znalazłem kilka postów na ten temat.

 

Wrzuciłem kartę do lapka, ściągnąłem obraz systemu. W rufusie stworzyłem boot i odpaliłem na Steam Decku. Wszystko działa ok. Jedynie muszę palcem po ekranie latać bo nie działa nic innego. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ale rozumiesz, że nie miałem jak podłączyć pendrive'a bo nie miałem nic na USB-C ani przejściówki?

 

Tak czy inaczej wymieniłem dzisiaj dysk i zrobiłem reimage systemu z karty micro sd.

 

20230921_192344.thumb.jpg.cd8f3d8cb210b6b7716a06c8084084ca.jpg

 

Dwie informacje dla kogoś kto będzie to robić w ten sposób.

 

1. Gdy po wgraniu systemu Rufusem, wrzuci się kartę do Decka by sprawdzić czy działa, a nie zrobi się od razu reimage będziesz trzeba kartę jeszcze raz sformatować. Po prostu przy następnej próbie nie widzi już karty i trzeba ją przygotować jeszcze raz.

 

2. Po wgraniu systemu przy inicjalizacji może nie udać się zaktualizować OS. Trzeba wtedy wyłączyć sprzęt i wyjąć kartę micro sd. Po włączeniu problem znika.

 

Teraz czas na zabawę :)

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No i ok, mają takie prawo. Po prostu ludzie którzy chcą pograć w nowsze gierki odpłyną im z SD ale pewnie NIE odpłyną ze Steama, a przecież to na tym zarabiają xd Ja już w innym obozie ale nie hejtuje - SD wprowadził niszowy wcześniej pomysł chińczyków pod strzechy tworząc świadomość, że takie urządzonka mają sens i rację bytu. Swoje zadanie spełnił. Mnie nie trzeba było przekonywać bo miałem wcześniej ale znam ludzi którzy mają SD a nigdy by nie rozważyli nawet żadnego chińczyka.

Edytowane przez NemoKOF
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie potencjał zagrania w nowsze gry + ekranik VRR przekonał do przeskoczenia. Nie żałuję ale też... to jednak inna kasa. Za cenę Ally można mieć 2 SD, Valve wyceniło to jak konsolę a Asus już jak komputer. No i ok - niech każdy sobie rozważy co tam mu pasuje i na co ma kasę. Ja grał WYŁĄCZNIE na przenośniakach więc nie boli mnie taka inwestycja jakoś bardzo bo nie mam w domu super kompa, XSX czy PS5.

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma co cudować. To nie konsole, że ktoś z takich czy innych powodów jest wiernie oddany jednej marce i nie zmieni sprzętu na inny. Valve zrobił porządny, super przystępny, tani i wydajny sprzęt. Konkurencja temat podłapała i też wchodzą na rynek ze swoimi alternatywami. Jeden posiedzi latami na jednym, drugi będzie co rok zmieniał i to też jest dobre. Każdy coś dla siebie znajdzie. Ja na przykład w przeciwieństwie do Ukukuki sprzęty zmieniam dopiero jak... stary się zepsuje. :) Na Decku i tak nie gram i nie mam zamiaru grać w wymagające gry, więc liczę, że o ile się nic nie zepsuje, to sprzęt też mi posłuży latami, do indyków, mniejszych gierek i staroci. W tym celu sprawdza się znakomicie. A od większych gier mam jeszcze dyszącego PC i konsole.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, NemoKOF napisał:

Dla mnie potencjał zagrania w nowsze gry + ekranik VRR przekonał do przeskoczenia. Nie żałuję ale też... to jednak inna kasa. Za cenę Ally można mieć 2 SD, Valve wyceniło to jak konsolę a Asus już jak komputer. No i ok - niech każdy sobie rozważy co tam mu pasuje i na co ma kasę. Ja grał WYŁĄCZNIE na przenośniakach więc nie boli mnie taka inwestycja jakoś bardzo bo nie mam w domu super kompa, XSX czy PS5.


Nie wiem skąd to ograniczenie do przenośniaków ale jakbym był w takiej sytuacji to raczej kupiłbym laptopa z 3080Ti albo 4080. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ukukuki napisał:


Nie wiem skąd to ograniczenie do przenośniaków ale jakbym był w takiej sytuacji to raczej kupiłbym laptopa z 3080Ti albo 4080. 

A dla mnie to mega oczywiste, do laptopa trzeba siedzieć przy biurku na krześle, przenośniak to kanapka, nogi w górze, pełen wypas. 30 lat temu grałem wyłącznie na PC przy biurku, teraz jak usiądę od razu mi się odechciewa.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, dominalien napisał:

A dla mnie to mega oczywiste, do laptopa trzeba siedzieć przy biurku na krześle, przenośniak to kanapka, nogi w górze, pełen wypas. 30 lat temu grałem wyłącznie na PC przy biurku, teraz jak usiądę od razu mi się odechciewa.


 

No ja w czasach studenckich miałem lapka z SLI i pada od xboxa. Grałem wszędzie. Lapek na stoliku, biurku, podpinany do TV, wyjazdy na erasmusa, w samolocie w Heroski, łóżku xd

 

Fajne czasy ale Nemo jest chyba na innym etapie życia. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Ukukuki napisał:


 

No ja w czasach studenckich miałem lapka z SLI i pada od xboxa. Grałem wszędzie. Lapek na stoliku, biurku, podpinany do TV, wyjazdy na erasmusa, w samolocie w Heroski, łóżku xd

 

Fajne czasy ale Nemo jest chyba na innym etapie życia. 

Nie no, jasne że się da. Potem kucanie przy TV bo trzeba ustawić rozdzielczość, pozmieniać opcje grafy w grze, odpali się nie na tym ekranie co trzeba, znowu kontroler się nie łączy. To już nie dla mnie. Decka też nie podpinam pod TV, jak leżę na kanapie ekran przed nosem mam większy niż telewizor.

 

Swoją drogą widać, że Valve uznało, że podłączenie do TV to będzie temat niszowy jak dali ekran 16:10. Za każdym razem trzeba rozdzielczość w grze zmienić no i potrafi się zwalić wyświetlanie jak się podłączy gdy gra jest uruchomiona i i tak trzeba restartować. Osobiście bardzo lubię 16:10, ale gdyby gra przez docka była priorytetem chyba by dali ekran 16:9 jednak.

 

No i granie na laptopie ze sli w samolocie na stoliku? Hmmm, na pewno się "da".

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, dominalien napisał:

Nie no, jasne że się da. Potem kucanie przy TV bo trzeba ustawić rozdzielczość, pozmieniać opcje grafy w grze, odpali się nie na tym ekranie co trzeba, znowu kontroler się nie łączy. To już nie dla mnie. Decka też nie podpinam pod TV, jak leżę na kanapie ekran przed nosem mam większy niż telewizor.

 

Swoją drogą widać, że Valve uznało, że podłączenie do TV to będzie temat niszowy jak dali ekran 16:10. Za każdym razem trzeba rozdzielczość w grze zmienić no i potrafi się zwalić wyświetlanie jak się podłączy gdy gra jest uruchomiona i i tak trzeba restartować. Osobiście bardzo lubię 16:10, ale gdyby gra przez docka była priorytetem chyba by dali ekran 16:9 jednak.

 

No i granie na laptopie ze sli w samolocie na stoliku? Hmmm, na pewno się "da".


No wiadomo ,że z baterii to mniej wymagające gierki. 

Odnośnik do komentarza

Raz, że jak siadam do TV to mi się nie chcę grać a dwa - gram głównie w drodze do pracy xd Laptop więc odpada. Mam 3ds, switcha i rog ally. Sporadycznie na TV coś odpalam i szkoda mi trzymać dedykowany sprzęt do tego. Liczyłem, że rozpracują ten port magiczny w Ally żeby swoją grafikę taniej podłączać, może się uda.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...