Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Ins napisał:

Chwilkę się pobawilem W10 na karcie Micro SD i faktycznie nie jest to demon prędkości. Game Pass na PC sam w sobie jak słaby ale tutaj to szkoda mi nerwów. Gearsy włączały się kilka minut, Sea of Stars kilka razy miało zacięcie/zwolnienie. Może jakby system był na SSD inaczej by to wyglądało. W każdym razie niepotrzebnie czas zmarnowałem.

System na wolnym nośniku tak się zachowuje. Kup większy dysk i zrób 2 systemy. 1TB są dość tanie, 2TB trochę więcej ale warto imo zainwestować. Windows chodzi przyzwoicie. Weź tylko pod uwagę czy będziesz grał w gry z antycheatem który nie pozwala odpalać gier jak Windows 11 nie ma secure boot - na SD go nie ma. Wtedy musisz mieć Windows 10, na nim wszystkie takie gry chodzą (Fifa 23, Valorant i jeszcze parę).

Edytowane przez NemoKOF
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kiedyś może wymienię na większy nie chciałem teraz już więcej kasy wydawać ;)

 

Dzisiaj myślałem, że uwaliłem kartę po instalacji na niej Windowsa, przez myśl przeszło mi nawet, że port się zesrał.

 

Objawy były takie, że cokolwiek pobierałem to transfer był niski i co chwila spadał do zera na długi czas. Szybki research i okazało się, że formatowanie karty w Game Mode nie działa do końca dobrze i lepiej to robić w trybie Desktop. No i faktycznie, jak ręką odjął. 

 

Jakby ktoś miał podobny problem to rozwiązanie jak widać dość proste.

Odnośnik do komentarza

Oficjalnie nie ma i dobrze jakby szybko się wczytywały bo to je ciągle dogrywa do pamięci. Lepszym wyjściem jest to co jest możliwe czyli trzymanie gier na karcie a shaderów tam gdzie powinny być.

 

Czyścisz sobie te shadery jak już w gierkę nie grasz?

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, NemoKOF napisał:

Oficjalnie nie ma i dobrze jakby szybko się wczytywały bo to je ciągle dogrywa do pamięci. Lepszym wyjściem jest to co jest możliwe czyli trzymanie gier na karcie a shaderów tam gdzie powinny być.

 

Czyścisz sobie te shadery jak już w gierkę nie grasz?

Idzie to jakoś czyścić inaczej niż wyszukiwanie folderu, identyfikacja pp numerku i dopiero wtedy czyszczenie?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, maciucha napisał:

Chłopaki jest jakiś dobry sposób na przesunięcie shaderów z dysku na kartę?

 

51 minut temu, maciucha napisał:

Idzie to jakoś czyścić inaczej niż wyszukiwanie folderu, identyfikacja pp numerku i dopiero wtedy czyszczenie?

Tu masz to co chciałeś :-) Potrafi czyścić ale też ma opcję przesuwania na kartę więc testuj sobie mordo xd

 

https://github.com/scawp/Steam-Deck.Shader-Cache-Killer

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja się przesiadłem na Roga. Nie chodziło mi o samą ergonomię, ta faktycznie na decku jest lepsza ale nie jest to duża różnica. To nie Switch, że się deskę w rękach trzyma. Bardziej chodziło mi o samo użytkowanie tego sprzętu, Deck i system od samego początku są zaprojektowane pod gierki i to jest siłą tego sprzętu. Wszystko tutaj pięknie współgra. 

Nie jest to kwestia samego OS tylko tak jak już wspomniałem nakierowania na gierki. Windows jest uniwersalnym systemem a OS w Decku jak OS w konsoli. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się trochę w UV na 3.5.1.
GPU, CPU i IC dałem na max na co pozwala BIOS 118 czyli -50mV.
Testy w Unigine Superposition.
Po UV temperatura max spadła z 88 stopni na 83 stopnie i wynik wzrósł z 3019 na 3057 punktów.
Z modów to na APU położyłem PTMa7950 i zamontowałem cichszy wiatrak z iFixit. Dysk 2TB Micron 2400 i oczywiście VRAM na 4GB.
Testy pracy na baterii niebawem, ale z tego co wyczytałem na Reddicie, po UV czas pracy wzrasta nawet o 30 min.

PS. Dobry chip mi się trafił jak od razu przy -50mV wszystko stabilnie działa.
Zastanawiam się nad powrotem do BIOSU 116, odblokowaniem go i jeszcze niższym UV.

9b17c795de3cd4aa7ecc36d2cf95f6e0.jpg
f38e7a62bf0fa882395a3e127f5cb0a9.jpg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...