Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Też kupiłem te kaczki za 13 zeta @Assassins_78, pieknie sie w to gra na Deczku, fajna króciutka według HlTB platformówka, a na NES katowałem to kiedyś dziesiątki godzin nie mogąc pokonać żadnego levela, chyba obnizyli poziom trudności xD, sprawdzę sam jak ten finał boss, bo na forach jakieś stare posty ze Steam Decka, pewnie już dawno ogarnięte. Najwyżej final bossa się zagra na PC :tokar:.

 

 

Godzinę temu, Daffy napisał:

OLED, HDR i Ori2 przenośnie to jest orgia dla oczu

 

 

pobrane - 2023-12-13T215746.790.jpeg

pobrane - 2023-12-13T215759.428.jpeg

pobrane - 2023-12-13T215810.349.jpeg

Czemu każda gra tak nie wygląda z HDR :obama:.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, falcon87pl napisał:

Kupiłem Mad Maxa na dzień dobry z SD Oled, bo w wielu recenzjach na YT leciała rozgrywka i mi się klimat spodobał. Miał być dla testu, a gram tylko w niego, już ponad 20h nabite :D

 

Od czasu Far Cry 3 nie bawiłem się tak dobrze czyszcząc mapę :) I świetnie czuć rozwój postaci i pojazdów.

 

Dzięki za polecenie, grałem tylko chwilę, ale wygląda i zapowiada się super (jak ktoś chce sprawdzić to kosztuje 9 złotych na Kinguinie).

 

A generalnie mógłby ktoś wytłumaczyć jak dziecku co to jest to skalowanie? Bo właśnie Mad Max nie obsługuje 16:10 i ustawiłem sobie 720p i włączyłem skalowanie i wygląda to rewelacyjnie. Czyli działa to tak, że fsr dopasowuje ekran gry do ekranu urządzenia i poprawia grafikę? Bo np. w Mad Maxie skalowanie pełne na 720p wygląda lepiej niż ustawienie na 800p. Natomiast w Kenie 720p i skalowanie pełne wygląda generalnie bardzo słabo (obraz jest za "duży" i część jest ucięta - w Mad Maxie nic nie jest ucięte).

Edytowane przez rafanus2
Odnośnik do komentarza

Ten sprzęt to istne cudo.

 

Podobnie miałem z Nintendo Switch. Gdy N opublikowało kilka miesięcy przed premierą trailer z konsolą, który pokazał co to za ustrojstwo i jak to działa - pomyślałem "ale kupa, na co to komu?".

 

Dwa dni przed premierą Switcha... zamówiłem go i modliłem się, by ostała się dla mnie sztuka. Konsola okazała się rewelacyjna, idealna dla mnie. Abstrahując spędziłem z nią od premiery więcej czasu niż ze wszystkimi stacjonarnymi konsolami razem wziętymi. Sesje pod kołderką, miód.

 

A teraz Deck. Wyszedłem z założenia, że z tym sprzętem będzie podobnie jak ze Switchem. Ale jakoś powstrzymałem się z zakupem. Deck wyleciał mi z głowy na dłuższy czas. Aż nagle, w sumie przypadkiem, dowiedziałem się ostatnio o poprawionej nieco wersji i to z OLEDem. I myśli o przenośnym graniu odżyły. 

 

Szybka akcja, zamówienie i oto jest w moich łapach. Miłość od wyjęcia z pudełka, uczucia takie same jak ze Switchem. I tak od kilku dni stacjonarne konsole się kurzą, a króluje Deck. Nawet jeszcze dobrze nie pograłem, bo od tygodnia instaluję gry non stop :D

 

Jest moc. Fajna konsolka do "indyków", szkoda tylko, że zajmują one po 40GB ;-) Aktualnie na tapecie pierwszy GRID. Gra śmiga bez zająknięcia na ustawieniach ultra i wygląda lepiej od niektórych współczesnych gier na PS5.

 

A już w kolejce ściąga się GRID 2 :hi:

  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak napisałeś :hi:

 

Dirt Showdown też z ustawieniami na maksa. Bardzo ładnie wygląda. Jeszcze trzeba będzie Dirt 3 sprawdzić.

 

 

edit.

 

Dirt 3 bangla na ultra i wygląda pięknie.

 

 

Ale może macie pomysły jak włączyć Grid 2? W internetach ludzie napisali, że powinno działać bez problemów mimo statusu "nieobsługiwane". Ale u mnie nie działa. Próbowałem w trybie zgodności z Proton Experimental, ale też się nie uruchamia.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

A gdzie to ustawić? Ja tylko brałem z poziomu SteamOS jak się wybierze "właściwości" na ikonie danej gry. Tam można tryb zgodności wybrać. Jest kilkanaście wersji protona do wyboru.

 

 

Edit.

 

Ok, to z trybu desktop się instaluje z Discovery. Zobaczę później co i jak. Aczkolwiek dziwne, że powinno działać out of the box a tu jednak kombinować trzeba.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

O tym Protonie GE to powinno być podpięte na górze tematu bo mam wrażenie, że w zasadzie to jedna z podstawowych podstaw i przewija się już na tyle często, że wydaje się to być nazbyt oczywiste, a jednak nowi użytkownicy nie wiedzą o tym "skąd, gdzie, jak i po co". Wrzucę krótki filmik z YT, jak go ogarnąć - ułatwia życie fest, a wcale nie trzeba grzebać przy tym trzy tygodnie w asyście szamana i w oparach instalowanych komendami z terminala sterowników czy co tam antydeckowcy sobie myślą:

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Bzduras napisał:

O tym Protonie GE to powinno być podpięte na górze tematu bo mam wrażenie, że w zasadzie to jedna z podstawowych podstaw i przewija się już na tyle często, że wydaje się to być nazbyt oczywiste, a jednak nowi użytkownicy nie wiedzą o tym "skąd, gdzie, jak i po co". Wrzucę krótki filmik z YT, jak go ogarnąć - ułatwia życie fest, a wcale nie trzeba grzebać przy tym trzy tygodnie w asyście szamana i w oparach instalowanych komendami z terminala sterowników czy co tam antydeckowcy sobie myślą:

 

 

Skoro już jesteśmy przy Proton GE - czy sam się aktualizuje, czy trzeba go na piechotę aktualizować i ściągać wersje? Pewnie to "gupie" pytanie, ale żem świeży jest ;) tak czy inaczej, już sobie go ogarnąłem i gram w Batman Origins.

Odnośnik do komentarza

Z GE wygląda to tak, że nie ma aktualizacji, a nowsze wersje. Trzeba sobie ręcznie pobierać gdy wyjdzie nowy GE, ale szczerze mówiąc to chyba z raz na pół roku to robię jak sobie o tym przypomnę. Cała procedura wygląda tak samo jak na filmiku, odpalasz ProtonUp-QT, wybierasz wersję która Cię interesuje, Download i już jest.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Bzduras napisał:

Z GE wygląda to tak, że nie ma aktualizacji, a nowsze wersje. Trzeba sobie ręcznie pobierać gdy wyjdzie nowy GE, ale szczerze mówiąc to chyba z raz na pół roku to robię jak sobie o tym przypomnę. Cała procedura wygląda tak samo jak na filmiku, odpalasz ProtonUp-QT, wybierasz wersję która Cię interesuje, Download i już jest.


Od jakiegoś czasu można też dorzucić plugin do decky (Wine Cellar) i robić to wygodnie bez przełączania w tryb desktopowy.

https://steamdeckhq.com/tips-and-guides/easiest-way-to-get-proton-ge/

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.12.2023 o 06:05, Assassins_78 napisał:

co zbyt w pionie, zdjęcia są pod katem robione,  pleckami możesz praktycznie dowolnie wachlować/ustawiać kąt.

 

LVdEdPD.jpgtkPYh0p.jpgpsha3Hj.jpgwUSe0Cv.jpg

Testerzy tej stacji dokującej zobaczyli te zdjęcia i pomyśleli:

 

”no takiego układu w ‚acceptance criteria’ to ku*wa nie mieliśmy :obama:

 

Górna krawędź oparcia nie będzie rysować plecków decka na dłuższą metę? W sumie to jedyna rzecz, która przy takim układzie może zastanawiać. 

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza
Quote

"As with all electronics, it is generally not recommended you inhale the exhaust fumes on your device. While there are no safety concerns with general usage, directly inhaling the device's vent fumes should be avoided. We understand that it may be a meme, but please refrain from this behavior for the safety of your health."

https://www.tomshardware.com/video-games/handheld-gaming/valve-recommends-users-not-huff-steam-deck-exhaust-vents-for-tiktok-views

:dynia:

Odnośnik do komentarza

A to wynika z tego, że niektóre gry korzystają z kodeków których Valve oficjalnie nie może dystrybuować, a community odpowiedzialne za wersje GE niespecjalnie się tym przejmuje. Dlatego biorą Protona, podkręcają go lekko o te rzeczy i cyk, gry które oficjalnie niby nie działają nagle jednak zaczynają działać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie panowie. 

 

Jaki jest najlepszy sposób połaczenia pada do Steam Decka?

 

Próbowałem połączyć kontroler Xboxa przez Bluetooth ale opóźnienia, podobnie zresztą jak na PC, sprawia że ten sposób jest dla mnie niegrywalny. Zastanawiam się teraz nad tym by do tego pada od Xboxa kupić Xbox Wireless Adapter i widzę w necie że da się to zrobić wymaga to tylko trochę kombinacji z instalacją sterowników na Linuksie. Druga rozaważana opcja to 8BITDO Ultimate 2.4 g, ale tutaj czytam że ta łączność radiowa też sprawia niektórym  jakieś problemy i występują opóźnienia. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...