Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, ASX napisał:

Ten Steam Deck to zło, ledwo go kupiłem i od razu wpadła promocja na której kupiłem staroci za kilkaset złotych których pewnie nigdy nie odpalę. 

 

Mam dokładnie tak samo. Promocje, bundle, darmówki, biorę jak leci. Teraz w koszyku na Steamie siedzi kilkanaście gier, a nie ma szans żebym je ograł w najbliższych miesiącach. :notlikethis:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

To jeszcze nic. "Najlepsze", to gdy chcesz kupić jakąś grę na Steam, po czym zdajesz sobie sprawę, że już ją masz w bibliotece... (kupioną kiedyś przy okazji promocji, lub bundla...).

 

Po tylu latach ja już trochę uważam z takimi impulsami do zakupów "bo tanio", tym bardziej, jeśli nie mam ciśnienia w coś zagrać w danej chwili. Bo często w przyszłości będzie jeszcze taniej, a czas na granie i tak ograniczony.

 

No ale takie uroki grania na PC. W cenie jednej gry np. na Switcha nieraz kupisz cały pakiet gier na Steam. Przy założeniu, że cyfra nie odwali żadnego numeru z usuwaniem gier/licencji, to zarazem ma się pewność, że to są zakupy "na zawsze", a nie np. na konkretną generację. Oczywiście najbezpieczniejszy pod tym względem zawsze będzie GOG.

 

Stale powtarzam, SD to idealny sprzęt dla osób, które miały do tej pory awersję do grania na PC. Inwestycja warta rozpatrzenia. Dobrze się czyta tyle poztywynch opinii, szczególnie osób, które przyznają, że "kompów" wcześniej unikały.

Odnośnik do komentarza

Są różne typy ludzi. 

Jedni są przewrażliwieni tym, że kupowanie cyfry = nie posiadanie gry na własność na zawsze, bo serwery wyłączą, grę zabiorą etc.

Jeszcze inni tzw pudełkowcy-wyścigowcy muszą mieć grę na premierę żeby przejść i szybko sprzedać żeby odzyskać pieniądze póki cena trzyma.

No i ostatnia grupa to kolekcjonerzy. Oni często nawet w te gry nie grają.

 

Po części mają swoje usprawiedliwienie, ale nie da się ukryć ogólnej wygody cyfry.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bzduras napisał:

Są też ludzie, którym to pudełko na półce daje złudne wrażenie posiadania na własność gry.

Czemu złudne? Szczególnie na Nintendo jest to pełne wrażenie bardzo często. Na innych systemach już jak piszesz - niby pudło ale w mitycznym dniu zero jak wyłączą serwery to co najwyżej tą płytą możesz rzucać do smietnika

Odnośnik do komentarza

Złudne, bo wystarczy jeden patch i zamiast menu gry widzisz planszę "thank you for playing", nie wspominając o tytułach, które są always online. Świeży przykład to The Crew, które za moment po prostu przestanie działać jak wyłączą serwery. Niby można grać w wersje 1.0 gierek bez patchy jak ktoś się uprze, ale z tym to pwodzenia (Cyberpunk prosił pozdrowić).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dlatego jeszcze raz usłyszę, że emulacja to piractwo to złapię za kołnierz takiego delikwenta i co najwyżej poprawię mu koszulę, bo ja grzeczny chłopak jestem i nikogo bić nie będę. Ale fakt faktem, że gdyby nie emulatory to obecnie prawie 90% wszystkich kiedykolwiek stworzonych gier byłoby stracone dla świata i byłoby zupełnie tak, jakby nigdy nie istniały (był niedawno jakiś raport na ten temat: https://www.nme.com/news/gaming-news/study-shows-87-percent-of-classic-video-games-are-unavailable-to-play-right-now-3467390). Także jedyna droga do zagrania w te produkcje wiedzie przez emulację, a nie cyfrowe czy fizyczne nośniki, a liczba ta z czasem będzie się tylko powiększać.

Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, KrYcHu_89 said:

Ja nabrałem ochotę na coś od Platinum, także Bayonetta odpalona, a potem Vanquish :):). 

 

Bayo pierwsze wrażenia na Decku - super, nie ma się do czego przyczepić (no prócz 16:9). Wszystko na high i 60 fps masełko, cutsceny w 30. 

 

Ktoś tutaj ogrywał dłużej na Decku jedną z tych gier? 

Na decku nie, ale w tym roku obie skończyłem na XSX i bawiłem się tak dobrze jak w czasach premiery. Świetne gry, ale Vanquish lubię bardziej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...