Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, chyba najlepsza stronka, ja też często po prostu posiłkuje się YouTube. Ustawienia graficzne biorę z Pixel deck z FB.

 

Z gier jakie przytoczyłes mam chained echeos - działa jak złoto, tylko przy odpaleniu gry przy pierwszym ataku w pierwszej walce po odpaleniu zawsze mam sekundowego freeza, potem już masełko.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.02.2023 o 16:05, Bud napisał:

Pod względem cen na Steamie jest sensownie pod kątem 3xA? Bo przesiadając się z konsoli, a szczególnie Switcha gdzie gry trzymają cenę, ciężko mi przełknąć, że kupię RE4R i DS i po przejściu gierek będę sobie je ogladał w bibliotece ze świadomością, że tu moje 600zł leży :/ ktoś ogrywał np RE2/RE3 Remake, czy tego Cyberpunka i serio idzie przy jakichś niewielkich ustawieniach chociaż te 2h wyciągnąć? Serio przez lepszą ergonomię bryły nie męczą się łapy? A no i jeszcze temat tych przycisków u górze - idzie pograć np fajnie w Tekkena7 czy na takie bardziej wymagające szybkiej reakcji gierki odpada? No i ostatnia kwestia, która mi się przypomniała - podłączając do TV widziałem chyba, że odpala się w 720p - gdybym sobie takiego Decka zapodał okazyjnie po jakimś TV, to zagram chociaż w 1080p, czy nie ma opcji? No i ostatnie-ostatnie - konsolowiec taki czystej krwi się nie zrazi babraniem się w ustawieniach? :)

Ograłem właśnie RE2 i 3h na max detalach spokojnie uciagnie

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.02.2023 o 12:21, KrYcHu_89 napisał:

Szykuje podstawowy pakiet gierek pod swojego Decka. Potrzebuje opinii o Decku w połączeniu z :

 

Chained Echoes, Persona 3 Portable, The Messenger,  Grime, Marvel's Midnight Suns, Death’s Door. 

 

Ktoś coś grał z tych pozycji? 

Kupiłem po długich namysłach wersje 512 GB, wiem, że przepłaciłem, ale nie chce mi się grzebać potem i wymieniać. Maszynka ma być głównie outdoor wakacje/podróż/ogród i do indie, więc przez 5 lat nie będę musiał nic odinstalowywać :D

No ewentualnie wrzucę jakiegoś Wiedźmina, Baldura 3 i Yakuzy z większych gierek :P. 

 

Jak tam Dziki Gon w dx11, działa płynnie na Decku? 

Odnośnik do komentarza

 

Jaram się tym deckiem, tym samym nie szukam juz RTXa 4090 w dobrej cenie i zostaje na poczciwej 3080, zakupy hardwarowe na ten rok dokonane (no chyba, że wyjdzie Switch 2, albo PS5 pro xD)

11 godzin temu, Daffy napisał:

Nowa wersja softu w wersji preview dodaje Ray tracing do doom eternal

 

 

Myślę, że bateria może takich zabaw nie wytrzymać :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

 

 

Jak tam Dziki Gon w dx11, działa płynnie na Decku? 

W zależności co do ciebie płynność znaczy i co oczekujesz, spokojnie masz 30fps na detalach wysokich/ultra praktycznie. Na 40fps na trochę obniżonych też spokojnie pójdzie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mało co współczesnego ci poleci w 60fps na decku. Nastawiaj się na 30fps lub 40fps (które serio jest przenośnie super, czuć różnicę względem 30fps). 

 

Co do baterii to ogromny wpływ choc i tak w tytułach aaa choćbyś nie wiem jak kombinował to i tak 1,5 - 2,5h to max

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Daffy napisał:

W zależności co do ciebie płynność znaczy i co oczekujesz, spokojnie masz 30fps na detalach wysokich/ultra praktycznie. Na 40fps na trochę obniżonych też spokojnie pójdzie.

W3 wszytsko na high (tylko NVIDIA hairworks wyłączone) i wsyztsko śmiga legancko w 40klatkach. Wygląda bajecznie, ale bateria 1,5h.

Odnośnik do komentarza

Z okazji roku od premiery wywiad z ekipą z Valve:

 

- SD's been a top seller on the store for the entire time it's been out.
- Interview is with Lawrence Yang (designer) and Pierre-Loup Griffais (engineer).
- They're surprised at all the creative uses people came up with for the SD.
- Playing on prototype SD's (when it was in development) was fun.
- 42% of people who buy SD's change their play patterns. They switch over to gaming on steam, the majority of the time on the SD.
- Delay from purchasing to receiving a SD is way shorter versus release. Down to 1-2 weeks, no reservation required.
- SDs are more versatile now. They attribute this to more third-party peripherals and community contributions like emulators, custom boot videos, etc. (They gave an example of a script that automatically uploads screenshots.)
- Other improvements referenced are from small software updates like the more in-depth refresh rate settings.
- They intend to continue adding more features going forward.
- They focus on features that improve the ecosystem as a whole.
- A quick mention about Doom Eternal recently gaining ray tracing support. More games to get it in future.
- They use feedback to determine next steps. It often aligns with what they want out of the device (as users) too. Working as fast as possible, maximum developer bandwidth.
- Game compatibility has improved a lot. They're still working on improving it but say they're past the big holes (anti-cheat systems and media codec problems) So they're shifting to "value-add features" like HDR and ray tracing.
- A good relationship between Valve and other devs is really important in making sure there's good compatibility. The back-and-forth has even allowed bugs to be found before the release of games.
- The Doom ray tracing update also contained urgent fixes for Wo Long: Fallen Dynasty. That's why the game came out after that update.
- Deck verified program has evolved over time. Over 10k Steam games have been rated.
- When asked if the power of the SD is still acceptable when newer games push for higher and higher spec requirements: depends on how developers approach it. Making your game scale down for the SD has the added benefit that it can be enjoyed by a larger market, (the people with lower-end hardware.) They're optimistic due to seeing lots of devs testing their game's performance on the SD and optimizing specifically for the SD.
- SD isn’t in danger of getting dumped and replaced by a new model. "A true next-gen Deck with a significant bump in horsepower wouldn’t be for a few years."

Edytowane przez Daffy
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

No i elegancko tylko, żeby sie nie okazało ze na następce będzie trzeba cczekac tyle ile na switcha 2. Tak ze 2-3 lata to spoko. Później wolałbym już wiedzieć że coś nowego będzie niedługo do kupienia. Ze wszystkich sprzętów jakie mam najwięcej czasu obecnie gram na SD. Delikatne rozwinięcie formuły znanej mi ze Switcha to strzał w dziesiątke. Nie wyobrażam sobie teraz wrócić do grania np tylko na kompie stacjonarnym.

 

Moc urządzenia to według mnie nadal jest problem ale i tak niektóre produkcje wyglądają cudownie i po prawie roku uzytkowania nadal nie mogę wyjść z podziwu jak te gry wyglądają na tym mały ekraniuku. Tak: przydałby się OLED ale daleko mi do ostrej krytyki obecnego wyświetlacza.

 

Największym problemem (i chyba jedynym poważnym) jest długośc pracy na baterii w grach które mają grafike. Tutaj niestety niewiele da się zrobić ale może jakimś cudem w następnej generacji cokolwiek w tym temacie będzie poprawione.

Odnośnik do komentarza

Z baterią może zawsze być cyrk bo nawet jak dają pojemniejsza to znowu ona zniknie przy bardziej energochłonnych mocniejszych bebechach i grach.

 

Ja mam switcha OLED oraz decka i ekran decka nawet z vibrant deck to dalej nie ta liga. Bez vibrant decka to już w ogóle bezkolorowa szarość. Mogli od razu w tym najdroższym modelu zamiast 512gb i matowej powłoki dać OLED.

 

Mam też docka i czasem odpalam gry na tv, ogólnie to jak raz sprawdzaliśmy z kumplem co ma jeszcze PS4 podstawowe to deck wielokrotnie odpala gry dostępne tu i tu w lepszej jakości xddd

 

Ja jestem pewny że jakaś rewizja się pojawi przed pełnoprawnym deck2. Zresztą jakiś czas temu w innym wywiadzie wręcz ja potwierdzili. Jeśli będzie miała OLED to będę miał zgryza czy wymieniać czy przeczekać do kiedyś tam na decka2 

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, pawelgr5 napisał:

Ja do samego ekranu OLED bym nie dopłacił. Nie chce tego robic w przypadku switcha wiec i nie zrobie na SD. Z przyjemnością kupie model OLED jak będzie to przy okazji oznaczało mocniejsze wszystko inne.

A mój już jedzie :D. OLED fajna sprawa, chętnie bym dopłacił i szkoda, że Valve nie zrobiło takiej wersji. W wywiadzie dali do zrozumienia, że nie bedzie nowego Decka, w sensie z nowymi bebechami, ale V2 z Oledem, kto wie... może za 2-3 lata się doczekamy. 

 

image.thumb.png.77aac9269f670a28c9aaaebe0f2c9f87.png

3 godziny temu, Daffy napisał:

Z baterią może zawsze być cyrk bo nawet jak dają pojemniejsza to znowu ona zniknie przy bardziej energochłonnych mocniejszych bebechach i grach.

 

Ja mam switcha OLED oraz decka i ekran decka nawet z vibrant deck to dalej nie ta liga. Bez vibrant decka to już w ogóle bezkolorowa szarość. Mogli od razu w tym najdroższym modelu zamiast 512gb i matowej powłoki dać OLED.

 

Mam też docka i czasem odpalam gry na tv, ogólnie to jak raz sprawdzaliśmy z kumplem co ma jeszcze PS4 podstawowe to deck wielokrotnie odpala gry dostępne tu i tu w lepszej jakości xddd

 

Ja jestem pewny że jakaś rewizja się pojawi przed pełnoprawnym deck2. Zresztą jakiś czas temu w innym wywiadzie wręcz ja potwierdzili. Jeśli będzie miała OLED to będę miał zgryza czy wymieniać czy przeczekać do kiedyś tam na decka2 

Ja wziąłem 512 właśnie, żeby nie mieć problemu z pamięcią, ale głównie dla powłoki, bo często będę grał na świeżym powietrzu, a tam wiadomo jak sprawdza się coś, co nie jest w macie. 

A i właśnie granie outdoor to główna słabość OLEDA, więc dla handhelda to nie jest takie zerojedynkowe. Stąd np. Switch Lite nie ma Oled wersji...

 

Mam Switcha Lite i Vitę OLED, na zewnątrz Vita nie dawała nigdy rady, coś za coś. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:


Asus tańszy i lepszy :lapka:

 

Co do Oleda i grania na zewnątrz to ważna jest maksymalna jasność. Tanie oledy mają tą wartość dosyć niską. Dobrze to widać po telefonach.

Odnośnik do komentarza

"- Game compatibility has improved a lot. They're still working on improving it but say they're past the big holes (anti-cheat systems and media codec problems) So they're shifting to "value-add features" like HDR and ray tracing."

To jest bzdura, takie Aragami które jest rzekomo Verified nie odpali cutscenek na zwykłym protonie, trzeba przestawić na GE, które jakby nie patrzeć nie ma się dostępu od razu, no chyba, że uwzględniają to w tym stwierdzeniu. I to niestety nie był jedyny przypadek z codecami. Ray tracing imo przy tym sprzęcie i baterii trochę bezsensu no ale lud lubi świecidełka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...