Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Też wziąłem to tałatajstwo, pytanie zielonego co dokupić? Na pewno potrzebuje jakiś dok, ten ich olałem bo chcieli chyba 450zł, jakiś polecany zamiennik? To mi wystarczy, żeby podpiąć pod tv? Pad z xboxa działa? Klawiatura i mysz po kablu czy bt? Polecana karta pamięci 256GB. Wiem, że to znajde ale może ktoś w pigułce pomoże :balon:

Odnośnik do komentarza

Najlepszy niefirmowy dock:

JSAUX Stacja dokująca kompatybilna ze Steam Deck, 6-w-1 Steam Deck Dock z HDMI 2.0 4K@60Hz, Gigabit Ethernet, 3 USB-A 3.0 i Full Speed Charging USB-C Port Compatible with Valve Steam Deck-HB0603 https://www.amazon.pl/dp/B0B8NFC7RF?ref_=cm_sw_r_apann_dp_C4GS2MKMMN0YKN75Q85G

 

Zasilacz z zestawu z decka podepnij do tego i kabel HDMI skombinuj

 

Pad działa z Xboxa, sam gram na tym z series.

 

Myszkę i klawe mam po bt po module wpinanym do USB

 

Nawet bym 512gb doradzal

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mocno katowałem Decka ostatnio, na razie gry mniej wymagające, kilka przemyśleń:

 

Bloodstained: Ritual of the Night - 16h (cała ukończona na Decku) kapitalnie działa, dosyć mocno żre baterię, w 60 fps stabilnie, zero crashy i problemów z dźwiękiem po sleep mode, gra jest playable, bo 1wsza kilkusekundowa cutscenka z widokiem na zamek nie odpala się poprawnie (czarny ekran, zamiast animacji i trzeba wpisać imię gracza jak chce się je zmienić z klawiatury ekranowej, co wyłącza możliwość uzyskania zielonej lampki kompatybilności). Ustawienia max. Aspect Ratio 16:9.

 

Persona 3 Portable - cud, miód, malina, 60 fps, nie żre mocno baterii, bo GPU nigdy nie jest mocno obciążone, nie miałem do tej pory freezów i crashy, verified status i tak też działa, na razie 4h za mną, też wydaję mi się, że najlepsza na Decku, bo na większych ekranach jednak widać, że to gra z PS2 z upośledzonym upscalingiem Atlusa. Aspect Ratio 16:9

 

Huntdown - 3h ograne, na baterii może działać pół dnia w 60 fps natywnie, retro gierka, ekran przystosowany, wszystko cacy, verified i mam wrażenie, że najlepsza na Decku. Ustawienia max. Aspect Ratio 16:10 (natywne)

 

Dead Cells - 3h, tutaj byłby podobne wrażenia jak przy Huntdown, ale jest jeden problem, mimo, że gra ma verified status, przycina dźwięk po wyjściu z uśpienia i trzeba resetować grę (na szczęście na quick save w formie suspendu runa, więc luzik, ale jednak to nie tam powinno działać, podobno można to naprawić przechodzą w wersję Windowsową gdzieś w ustawieniach, ale wtedy save'y nie są kompatybilne, więc nie kombinowałem). Ustawienia max. Aspect Ratio 16:10 (natywne)

 

 

Ogólnie wszystko na razie lepiej niż myślałem, za wyjątkiem problemu z dźwiękiem w jednej grze, która co ciekawe, jako jedyna ma natywnie wersje Linux, no cóż, do obejścia, ale jak już któs pisał jest więcej gierek z tym problemem i wtedy potrzebny restart apki po sleep mode.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie ostatnio:

 

Octopath Travelers 2 - działa perfekcyjnie, wszystko na high 60fps, dalem locka na 40fps/Hz, obniżyłem zegary i watt i spokojnie trzyma 3-3,5h. 16/9 ale jest myk na zrobienie 16/10 i działa super (tylko nie w main menu)

 

Crash 4 - na detalach high 55-60fps wynikające raczej z doczytywania nowych fragmentów etapu. Dalem locka na 50fps, bateria na 2h. 16/9 ale też jest myk na 16/10, jeszcze nie sprawdzałem.

 

Sunset Overdrive - na high 50-60fps, 16/9. Jest błąd z odczytywaniem autosave, trzeba robić ręczne zapisy i unikać nadpisywania tego pliku bo grę wywala do menu.

 

 

Bloody Spell - zrefundowalem, framerate skacze 30-60fps, sprzęt mocno się grzeje

 

Batman Arkham City - wszystko na maxa prócz czegoś tam od nvidii, stałe 30fps, 16/10

 

Titanfall 2 - wszystko na high, praktycznie niezatapialne 60fps, 16/10. W multi w lobby podczas szukania meczu jeśli dłużej nie dołączymy do rozgrywki lubi wywalić z serwerów 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Mocno katowałem Decka ostatnio, na razie gry mniej wymagające, kilka przemyśleń:

 

Bloodstained: Ritual of the Night - 16h (cała ukończona na Decku) kapitalnie działa, dosyć mocno żre baterię, w 60 fps stabilnie, zero crashy i problemów z dźwiękiem po sleep mode, gra jest playable, bo 1wsza kilkusekundowa cutscenka z widokiem na zamek nie odpala się poprawnie (czarny ekran, zamiast animacji i trzeba wpisać imię gracza jak chce się je zmienić z klawiatury ekranowej, co wyłącza możliwość uzyskania zielonej lampki kompatybilności). Ustawienia max. Aspect Ratio 16:9.

 

Persona 3 Portable - cud, miód, malina, 60 fps, nie żre mocno baterii, bo GPU nigdy nie jest mocno obciążone, nie miałem do tej pory freezów i crashy, verified status i tak też działa, na razie 4h za mną, też wydaję mi się, że najlepsza na Decku, bo na większych ekranach jednak widać, że to gra z PS2 z upośledzonym upscalingiem Atlusa. Aspect Ratio 16:9

 

Huntdown - 3h ograne, na baterii może działać pół dnia w 60 fps natywnie, retro gierka, ekran przystosowany, wszystko cacy, verified i mam wrażenie, że najlepsza na Decku. Ustawienia max. Aspect Ratio 16:10 (natywne)

 

Dead Cells - 3h, tutaj byłby podobne wrażenia jak przy Huntdown, ale jest jeden problem, mimo, że gra ma verified status, przycina dźwięk po wyjściu z uśpienia i trzeba resetować grę (na szczęście na quick save w formie suspendu runa, więc luzik, ale jednak to nie tam powinno działać, podobno można to naprawić przechodzą w wersję Windowsową gdzieś w ustawieniach, ale wtedy save'y nie są kompatybilne, więc nie kombinowałem). Ustawienia max. Aspect Ratio 16:10 (natywne)

 

 

Ogólnie wszystko na razie lepiej niż myślałem, za wyjątkiem problemu z dźwiękiem w jednej grze, która co ciekawe, jako jedyna ma natywnie wersje Linux, no cóż, do obejścia, ale jak już któs pisał jest więcej gierek z tym problemem i wtedy potrzebny restart apki po sleep mode.

 

W Dead Cells wymuś protona, tylko trzeba save przenieść. Domyślnie instaluje się port Linuxowy i jest właśnie zyebany i robi takie głupie akcje jak napisałeś.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, NemoKOF napisał:

W Dead Cells wymuś protona, tylko trzeba save przenieść. Domyślnie instaluje się port Linuxowy i jest właśnie zyebany i robi takie głupie akcje jak napisałeś.

Wrzuciłem Proton GE do Dead Cells, cloud save działa, może naprawili, mam najnowsze 7.51-GE. Nie musiałem nic przenosić. Rzeczywiście naprawia audio po sleep mode i można bez problemu usypiać Dead Cells na Decku :). 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

Podrzucam, może kogoś zainteresuje, jak chce dzisiaj RE4R na Decku odpalić. 

 

 

 

 

Rano chwilę pograłem i miałem stabilne 30fps przy wyższych ustawieniach niż te podane przez niego, chyba że dalej doszedł niż ja i tam gierka dusi się mocniej.

 

W każdym bądź razie zdziwiony jestem jak bardzo trzeba zbijać w dół ustawienia przy tym jak działały i wyglądały poprzednie RE na decku

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Daffy napisał:

W każdym bądź razie zdziwiony jestem jak bardzo trzeba zbijać w dół ustawienia przy tym jak działały i wyglądały poprzednie RE na decku

Pisałem w osobnym temacie, ale coś z czwórką jest na rzeczy. Moja stacjonarka co prawda staroć, ale i tak znacznie bardziej wydajniejsza od Decka, a również mialem problem utrzymać sensowną ilość FPS bez ograniczania grafiki do żenującego poziomu. Tymczasem RE2, 7 czy 8 stabilne 60fps i więcej na wysokich detalach.

 

Dziwne o tyle, że RE4 wcale nie wygląda jakoś zauważalnie lepiej od poprzedników. Cicho liczę, że może jednak wydadzą jakiegoś patcha poprawiającego optymalizację.

Odnośnik do komentarza

Vibrant to najważniejszy plugin dla decka dla mnie. Z raz czy dwa nie wgrał mi się przy restarcie systemu i aż mnie otrzaslo, tak wyprany jest ten ekran defaultowo. Saturację mam na 145 i jest cacy ale to dalej przepaść względem switcha OLED choć wiadomo, że już samej różnicy technologii zwłaszcza w czerni się nie przeskoczy

Odnośnik do komentarza

Na razie jedynie w wiosce w nocy podczas burzy framerate mocno spadał i było rock solid 24fps ale każdy inny fragment śmiga fajnie. Da się też grać w 40fps ale wtedy wszystko zbijasz na low, choć w 40fps lepiej się celuje bo ten element w nowych RE to trochę pięta achillesowa tych gier.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...