Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety to są małe PCty, architektura x86 nie była stworzona z myślą o oszczędzaniu energii. Waga nie przeszkadza, baterię możesz "poprawić" na 2 sposoby - zjeżdżasz z jakością, ale to też dupy nie urwie i/lub powerbank w kieszeni czy tam jakoś zamontowany, są już takie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ukukuki napisał:

Do tego Steam Deck zdecydowanie lepiej leży w dłoniach od Switcha. Jest wyprofilowany pod dłonie. 

To prawda. Do żadnego sprzętu nie musiałem nakupować tyle głupot żeby móc to komfortowo używać jak do Nintendo Switch.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bud napisał:

Pod względem cen na Steamie jest sensownie pod kątem 3xA? Bo przesiadając się z konsoli, a szczególnie Switcha gdzie gry trzymają cenę, ciężko mi przełknąć, że kupię RE4R i DS i po przejściu gierek będę sobie je ogladał w bibliotece ze świadomością, że tu moje 600zł leży :/ ktoś ogrywał np RE2/RE3 Remake, czy tego Cyberpunka i serio idzie przy jakichś niewielkich ustawieniach chociaż te 2h wyciągnąć? Serio przez lepszą ergonomię bryły nie męczą się łapy? A no i jeszcze temat tych przycisków u górze - idzie pograć np fajnie w Tekkena7 czy na takie bardziej wymagające szybkiej reakcji gierki odpada? No i ostatnia kwestia, która mi się przypomniała - podłączając do TV widziałem chyba, że odpala się w 720p - gdybym sobie takiego Decka zapodał okazyjnie po jakimś TV, to zagram chociaż w 1080p, czy nie ma opcji? No i ostatnie-ostatnie - konsolowiec taki czystej krwi się nie zrazi babraniem się w ustawieniach? :)

Przede wszystkim - odpalasz YT i wpisujesz tytuł gry + steam deck i masz masę materiałów do własnej oceny. https://www.protondb.com/ i tytuł gierki i widzisz co trzeba ew zrobić, żeby odpalić gierkę. Dedykowane kanały z ustawieniami gierek tylu GreatOnDeck. Masa gier oznaczonych jako not working działa po paru operacjach. Jak już ustawisz gierkę to potem nic nie musisz zmieniać bo masz możliwość ustawiania pod grę. Jak gra chodzi na styku wydajności decka w 800p (w trybie HH) to podpinając go pod TV i odpalając gierkę w 1080p będzie chodzić gorzej, to nie jest switch, podpięcie pod TV nie daje żadnej dodatkowej mocy a zwiększenie rozdzielczości zbije ilość klatek, cudów tutaj nie ma.

 

Natomiast tak z ręką na sercu - promocje? Na steam najlepsze, szczególnie jak nie masz wymogu ogrywania na premierę to gierki wyjrwiesz taniej potem, są klucze w różnych serwisach typu Humble Bundle, Bazar Łowców Gier itp przez. Brak opłat za online. Na starcie ŻADEN HH nie miał tylu gier co Steam Deck bo jest po prostu pecetem xd Jak dodasz do tego fakt, że te gry ze Steama kupione teraz odpalisz potem na laptopie czy PC kiedyś tam bez konieczności kupowania ich ponownie czy płacenia za jakiś upgrade albo odpalisz je kiedyś na Steam Decku 2 czy kolejnym bo to będą po prostu PCty to w kwestii ekosystemu na PC jest najprzyjemniej - nie ma np tej opcji że na PS4 nie odpalisz swojej kolekcji gier z Vity i PS3 - tu gra jest grą i jeśli sprzęt ma możliwość jej odpalenia to ją odpala. No i jak masz save w chmurze to grasz na czym chcesz i kontynuujesz to potem na innym sprzęcie na luzaku.

 

T7 działa dobrze, grałem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja bym uzywał po prostu pada od Xboxa, tzn w sumie to uzywam, mam ten Steam Controller i jestem z niego zadowolony ale nie jest to w zadnym wypadku tak wygodne jak te od MS. W cRPG i jakies turowe mozna popykać. Cała reszta jak już to na padzie od współczenych konsol. Na TV w trybie desktop można się jeszcze bawić ale ile realnie chcesz tak uzywac Decka?

Odnośnik do komentarza

Mi jak wywala decky, a zdarzyło się to parę razy po update systemu to przywracam go z poziomu emudeck. Od któregoś tam update emudeck w trybie pulpitu ma aplikacje do jego zarządzania i z jej poziomu klikam by zainstalować decky. Potem resecik docka i gotowe.

Edytowane przez Daffy
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, maciucha napisał:

Natchnęło mnie przy Pegasus Extreme - najlepiej NESa emulować emudeckiem, retroarchem czy czymś jeszcze innym?

 

Najlepiej systemy do psxa emulowac retroarchem tam są tysiące gier które prawie nic nie zajmują i nawigacja jest lepsza. W samym retorachu ja używam core nes FCEUM. No i w retroachu można zdobywać achivmenty w grach nesowych i innych chociaż niektóre stand alone emulatory też już mają możliwosc połączenia się z retroachivments.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Część Panowie,

 

Wale prosto z mostu - jestem debilem komputerowym, sam nie mam go od 14 lat, mam oczywiście do pracy, ale to tylko do pracy lapka firmowego. Potrzebuje jakieś turbo poradniki dla debila do wrzucenia emulatorów na sd i efektywnego z nich korzystania - najbardziej zależy mi na PS2, ale oczywiście stare konsole, czy jakieś Wii u/switch (są w ogóle takie?) też mnie interesują. Pora wreszcie wziąć się na poważnie za te konsole bo leży już grubo rok i czeka na chuj wie co.

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, XM. said:

Część Panowie,

 

Wale prosto z mostu - jestem debilem komputerowym, sam nie mam go od 14 lat, mam oczywiście do pracy, ale to tylko do pracy lapka firmowego. Potrzebuje jakieś turbo poradniki dla debila do wrzucenia emulatorów na sd i efektywnego z nich korzystania - najbardziej zależy mi na PS2, ale oczywiście stare konsole, czy jakieś Wii u/switch (są w ogóle takie?) też mnie interesują. Pora wreszcie wziąć się na poważnie za te konsole bo leży już grubo rok i czeka na chuj wie co.

 

Wszystko powinieneś znaleźć tutaj: www.emudeck.com

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Emudeck ściągnij z ich stronki i tyle, wszystko instalka automatycznie ogarnie. Potem tylko bios do odpowiedniego folderu i romy do osobnego.

 

WiiU też tam jest i nie potrzebuje biosu, same romy wrzucasz, działa przepieknie. Switch też jest, do niego firmware i bios ale ogółem gierki różnie na decku działają

 

Jakby co to na PW mogę pomóc 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, maciucha napisał:

Po updatcie pcsx2 gierki przestaly się odpalać i wita mnie komunikat 
"unknown parameter '--nogui'"

 

Próbowałem znaleźć odpowiedź w google ale nie rozumiem co oni tam do mnie piszą :shieeet:

Próbowałeś reinstalować emudeck?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...