Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, BRY@N napisał:

No tak link też mi się odpalił niby dodało do kolejki pobierania ale na konsoli nie ma 

Jak nie masz to poszukaj w zakładce Wszystkie posiadane UWU STATION 2 i pobierz ręcznie. Musi być jeśli przypisałeś do konta.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Bzduras napisał:

Jak nie masz to poszukaj w zakładce Wszystkie posiadane UWU STATION 2 i pobierz ręcznie. Musi być jeśli przypisałeś do konta.

Tu się schowało :notsure:

Dzięki :drinks:

 

Muszę tylko innych biosów poszukać bo te które wrzuciłem do retroarch nie działają :dunno:

 

Udało się odpalić i w sumie taki NFL Street 2 działa lepiej niż przez retroarch ale i tak są glitche graficzne. Pewnie zmiany w opcjach coś by pomogły.

Edytowane przez BRY@N
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.06.2022 o 06:14, szalek22 napisał:

Miałem ten sam problem 

Potem musisz wejść we wszystkie aplikacje i jeszcze raz zainstalować! Bo to niby będzie ściągnięte ale nie będzie zainstalowane 

Już ogarnąłem tylko tak jak pisałem wyżej testowałem NFL street 2 i niestety były glitche graficzne. Muszę poszukać jakiejś konfiguracji. 

Update 

Za to Tekken Tag 2 śmiga aż miło :banderas:

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.06.2022 o 15:57, szalek22 napisał:

tekken tag 2 ? a czy to przypadkiem nie było dopiero od ps3 ?

Sorry oczywiście że pierwszy tag :thumbsup:

 

Wczoraj odpaliłem Burnout3 1080p no normalnie bajka :banderas: czasami zdarza się delikatny screen tearing ale nie przeszkadza to w graniu. 

 

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza

Dobra, pomału dochodzę do generacji PS2. Mam pobrany UWU Station, ale jednak chciałbym wszystko mieć w Retroarchu.

Tego Retroarcha to też mam starą wersję - pytanie do aktywnych, jaką macie wersje napisaną w menu?

U mnie widnieje 1.10.0 msvc2019, rdzeń PS2 - widzę że są dwa, ale w wersji alpha, odpalam tym "pcsx2 (alpha) (5dfffaae)" - widać w menu "load core". Natomiast jest tam jeszcze "pcsx2_SW_libretro.dll", które po włączeniu widać jako: "pcsx2 (alpha) (0471b1acd)". 

Co da się zrobić. Usunąć i pobrać od nowa retroarcha, by mieć nowszą wersję? Używać zewnętrznego programu?

 

----

Tak dawno nie odpalałem retorarcha, patrzę że mi gry z GameCube nie działają, dziwneee, nic nie grzebałem przecie... 

ok, z gamecube działają, trza wyłączyć acziki.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, grzybiarz napisał:

Dobra, pomału dochodzę do generacji PS2. Mam pobrany UWU Station, ale jednak chciałbym wszystko mieć w Retroarchu.

Tego Retroarcha to też mam starą wersję - pytanie do aktywnych, jaką macie wersje napisaną w menu?

U mnie widnieje 1.10.0 msvc2019, rdzeń PS2 - widzę że są dwa, ale w wersji alpha, odpalam tym "pcsx2 (alpha) (5dfffaae)" - widać w menu "load core". Natomiast jest tam jeszcze "pcsx2_SW_libretro.dll", które po włączeniu widać jako: "pcsx2 (alpha) (0471b1acd)". 

Co da się zrobić. Usunąć i pobrać od nowa retroarcha, by mieć nowszą wersję? Używać zewnętrznego programu?

 

----

Tak dawno nie odpalałem retorarcha, patrzę że mi gry z GameCube nie działają, dziwneee, nic nie grzebałem przecie... 

ok, z gamecube działają, trza wyłączyć acziki.

 

Powiem tak długo się męczyłem, żeby działały mi gry z ps2 czy psp w retroarch 

 

z psp - nie udało mi się tego ogarnąć

z ps2 - udało się ale znaczy spadek fps oraz nie do końca dobrze działająca gałka (niby dało się grać ale np w Dragon Ball BT3 nie dało się z nią robić mini gierek itp)

jak ściągnąłem zewnętrzne programy problemy zniknęły gry z psp działają aż miło natomiast co do ps2 to zwiększenie fps brak problemów z gałką jedyny minus czasem niektóre gry były zabezpieczone i trzeba było dogrywać pliki sbi (potem wszystko działało)

z czym mam problem to nie do końca chce mi emulować władcę pierścieni powrót króla (część tekstur mi nie wczytuje)

Wersja retroarch 1.10.3 - po aktualizacji nie wczytuje mi miniatur (męczyłem się dwa dni żeby ręcznie wszystkie sobie pobrać i cała robota na nic -.-)

no i do emulacji ps2 używałem pscx2 oraz musiałem ręcznie bios dograć - ale jak pisałem wcześniej lepiej emuluje oddzielny program

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, szalek22 napisał:

Wersja retroarch 1.10.3 - po aktualizacji nie wczytuje mi miniatur (męczyłem się dwa dni żeby ręcznie wszystkie sobie pobrać i cała robota na nic

czyli mam coś starszego,

a co do miniatur, wejdź przez ftp do folderu z retroarchem i sprawdź czy masz folder:

"thumbnails", a w nim "Sony - PlayStation" i tu "Named_Boxarts" i tu obrazki png, takie same nazwy jak w playlist.

Czyli jeśtli w playliscie PlayStation masz:

    {
      "path": "D:\\[1994] PlayStation\\[Gry]\\Alien Resurrection (USA).cue",
      "label": "Alien Resurrection",
      "core_path": "S:\\Program Files\\WindowsApps\\17085ga.mr13.359482A27CCCE_22.2.10.70_x64__amce4swjz7yqt\\cores\\duckstation_libretro.dll",
      "core_name": "duckstation_libretro.dll",
      "crc32": "00000000|crc",
      "db_name": "Sony - PlayStation.lpl"
    },

to okładka ma mieć nazwę "Alien Ressurection", tak jak label.

Odnośnik do komentarza

Ten oddzielny emulator PS2 jest lepszy niż ten w retroarch. Testowałem już :

Burnout 3

Burnout 2 

NBA Street 2

Def Jam FFNY

Onimusha 3

GENJI 

Prince of Persia 

Tekken Tag 

Tekken 5

Crash Warth of Cortex

Wszystkie grywalne bez jakiś większych glitchy w 1080p, tylko czasem jest ten screen tearing ale może dlatego że gram w 16:9.

Jedynie w NFL street 2 glitche graficzne były tak irytujące że nie dało rady grać 

 

Tylko może ktoś podpowie gdzie można zmienić sposób odpalania tego menu emulatora bo mam ustawione na R1 +L1

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, BRY@N napisał:

Tylko może ktoś podpowie gdzie można zmienić sposób odpalania tego menu emulatora bo mam ustawione na R1 +L1

Musisz edytować PCSX2.ini przy pomocy FTP, na retailowej wersji nie ma innej możliwości i raczej nie będzie, bo gość co udostępnił UWU podpadł twórcom oryginału i były jakieś tarcia.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...