Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.08.2021 o 18:02, devilbot napisał:

Już wiem czemu nie działały. Duckstation musi mieć gry na xboxowym SSD a ja mam na dysku USB

 

Sorry za odświeżenie ale podniecony tym retroarchem czytam temat od nowa:)

Działa chyba każda gra na duckstation w Retroarch, ale playlista musi się odnosić do pliku bin, a nie cue. I tu trochę lipa, bo w cue są zapisane np sciezki audio. Jutro przetestuję grę z muza cd-audio - riiiidgeeee raccerrr, która jest klasykiem jeżeli chodzi o sprawdzanie poprawności muzy :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.12.2021 o 20:26, Bzduras napisał:

na ten moment jeśli mieliście build Fox3 to nawet mając go zainstalowanego i tak nie da się go uruchomić - trzeba robić wszystko od nowa. Niestety dla mnie czyni to emulację GC i PS2 absolutnie nie wartą zachodu

Dlatego ja już zrobiłem sobie kopię na pulpicie: playlist, okładek, folderu „system” z biosami, oraz lepsze ikonki z xmb. Dziś pobrałem najnowsza wersje ze stronki, szybkie nadpisanie plików i wszystko hula jak należy :)

PS odkopuję, bo czytam od nowa cały temat. Jutro się biorę za DC, PSP, GC…

Odnośnik do komentarza

kolejny dzień testów i robienia kolekcji gier życia na tej małej konsolce:

- pliki CUE z gier PSXa, nie wczytują się z dysku USB, co za tym idzie core Duckstation nie wie kiedy odpalić muzę audio, więc lipa... mam kolekcję gier czyli bez muzy... Z pamięci wewnętrznej idzie, ale 30 GB to za mało. Te 30 GB to jest jakiś limit ustalony przez Microsoft, czy jak? Jest to to zrobienia/zwiększenia?

- dzisiaj nie działa Duckstation standalone, a chciałem sprawdzić, czy odpala CUE z USB... no kurła jak to ma tak raz działać raz nie - to ja czarno to widzę. Chciałbym i tak wszystko mieć w jednym Retroarch

- Dreamcast mam problem, pewnie odpala ale z wewnętrznej pamięci - chociaż flycast, odpala kilka gier USB, a kilka nie (nie wiem czemu, może nazwa pliku zbyt długa). W retroarch póki co nie wiem jak odpalić... Poza programem do FTP, to istnieje jakiś menadżer plików? Bo kurła chce z dysku wrzucić na konsolę pliki i nie wiem czym...

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.02.2022 o 12:51, grzybiarz napisał:

- pliki CUE z gier PSXa, nie wczytują się z dysku USB, co za tym idzie core Duckstation nie wie kiedy odpalić muzę audio, więc lipa... mam kolekcję gier czyli bez muzy... Z pamięci wewnętrznej idzie, ale 30 GB to za mało. Te 30 GB to jest jakiś limit ustalony przez Microsoft, czy jak? Jest to to zrobienia/zwiększenia?

- dzisiaj nie działa Duckstation standalone, a chciałem sprawdzić, czy odpala CUE z USB... no kurła jak to ma tak raz działać raz nie - to ja czarno to widzę. Chciałbym i tak wszystko mieć w jednym Retroarch

- Dreamcast mam problem, pewnie odpala ale z wewnętrznej pamięci - chociaż flycast, odpala kilka gier USB, a kilka nie (nie wiem czemu, może nazwa pliku zbyt długa). W retroarch póki co nie wiem jak odpalić... Poza programem do FTP, to istnieje jakiś menadżer plików? Bo kurła chce z dysku wrzucić na konsolę pliki i nie wiem czym...

 

Powyższe wywody dowodzą jednego, mianowicie, że praktycznie u każdej osoby (mimo posiadania takiego samego sprzętu - czyli konsoli - i oprogramowania - czyli RA) działa to wszystko inaczej, nie ma jednej reguły. Po kolei:

 

1. U mnie bez problemu wczytują się pliki *.cue z zewnętrznego dysku USB. Nawet nigdy nie używałem innej możliwości :).

2. Wiem, że lepiej używać emu standalone, ale osobiście używam core Duckstation w Retroarch (lubię mieć mimo wszystko jeden program do obsługi wszystkiego). Działa bezbłędnie.

3. Dreamcasta uruchamiam jak wyżej, tj. z core flycast (Retroarch) z zewnętrznego dysku USB i również działa bezbłędnie.

 

BIOS-y oczywiście wrzucone do pamięci wewnętrznej konsoli, jest to polecane i wskazane. Jedynym emulowanym sprzętem, który faktycznie nie działa mi z zewnętrznego USB jest emulacja konsoli 3DO. Tutaj rzeczywiście muszę wrzucić ISO na dysk Xboxa (na szczęście nie jest tych gier dużo, tzn. tych interesujących mnie ;)). Poza tym jednym wyjątkiem wszystko śmiga z USB, włącznie z PS2, Gamecubem czy Wii.

 

Co do menedżera plików, to przecież wystarczy nawet zwykły Total Commander (chyba każdy ma u siebie na kompie), oczywiście trzeba wcześniej uruchomić serwer FTP na konsoli.

 

grzybiarz, pewnie masz jakiś chujowy dysk USB z 2009 roku (talerzowy? :yao:), wywal ten szrot, kup porządne SSD i dopiero wtedy baw się w emulację.

Edytowane przez Meanthord
Odnośnik do komentarza

Myśle ze dysk zjebany bo odpaliłem go sobie na PC, a tam kilka gier ma nagle 0 KB. Ale co dziwne używałem go kiedyś do PS4 - jako partycja USB i chodziło dobrze. 
Do emu DC - Retroarch wczytuje z USB ale pliki chd i w tych plikach polecam. Nawet przykładowo wczytał chuchu rocket, a standalone nie:) Nagle kolekcja 35 gier zajmuje 15 GB, a nie 39 GB (nie ma tu tzw dummy files)!

Emu psxa: cue odpala standalone Duckstation. Dziwi mnie tylko ze to po prostu czasem nie działa i typ robi upload co jakiś czas. Retroarch póki co, dziala mi codziennie… na kompie mam folder „system”, „playlist”, „thumbnails” w razie czego - do szybkiego nadpisania.

Do managera plików szukałem coś offline, bo poza zjebanym dyskiem, mam zjebana Vectrę i większe pliki czasem maja problem z uploadem. 
No nic, kupuje szybki SSD w takim razie. 

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, grzybiarz said:

Myśle ze dysk zjebany bo odpaliłem go sobie na PC, a tam kilka gier ma nagle 0 KB. Ale co dziwne używałem go kiedyś do PS4 - jako partycja USB i chodziło dobrze. 
Do emu DC - Retroarch wczytuje z USB ale pliki chd i w tych plikach polecam. Nawet przykładowo wczytał chuchu rocket, a standalone nie:) Nagle kolekcja 35 gier zajmuje 15 GB, a nie 39 GB (nie ma tu tzw dummy files)!

Emu psxa: cue odpala standalone Duckstation. Dziwi mnie tylko ze to po prostu czasem nie działa i typ robi upload co jakiś czas. Retroarch póki co, dziala mi codziennie… na kompie mam folder „system”, „playlist”, „thumbnails” w razie czego - do szybkiego nadpisania.

Do managera plików szukałem coś offline, bo poza zjebanym dyskiem, mam zjebana Vectrę i większe pliki czasem maja problem z uploadem. 
No nic, kupuje szybki SSD w takim razie. 

Fajnie, że już Ci działa :)

 

Ja używam cały czas wersji Pub Retroarch i Fox Duckstation, wiem, że gościu usuwa i wrzuca co chwile nowe wersje ale te mi nie przestają działać więc się nie bawię w instalację nowszych.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, grzybiarz napisał:

Dziwi mnie tylko ze to po prostu czasem nie działa i typ robi upload co jakiś czas

Jak łamie warunki sklepu i mu wypierdalają co chwilę te aplikacje to powinieneś się cieszyć i całować go po rękach, że mu się chce ciągle to uploadować zamiast machnąć ręką i stwierdzić, że szkoda zachodu. Zresztą jak coś działa to działa, ja dalej siedzę na Pub3 i nie narzekam

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bzduras napisał:

Zresztą jak coś działa to działa, ja dalej siedzę na Pub3 i nie narzekam

To jest dziwne, że mi Pub 3 też działał, ale ludzie pisali o nowszych wersjach to pobrałem:) A myślę że to ta sama wersja, tylko nazwa zdeka inna, bo Microsoft blokuje.
Ale np. parę dni temu Duckstation przestało mi działać, na twiterze gość pisał, że i FTP też niby nie działa, ale u mnie działał, więc sam nie wiem. Oby Retroarch działał ciągle :)

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.02.2022 o 23:38, Meanthord napisał:

1. U mnie bez problemu wczytują się pliki *.cue z zewnętrznego dysku USB.

PS2 też tak odpalasz? Bo czytam że pliki powyżej 2 GB nie wczytują się. No mi się nie wczytuje, ale ja mam szajs dysk - czekam na kuriera i odliczam godziny... 

Bootuje się płytka np. Tekken Tag, do biosu, albo czarny ekran. A to raczej płytka CD 650 MB.

PS Jeszcze PS2/GameCube (ten widzę chodzi super) i Wii i koniec robienia tej listy.

Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, grzybiarz said:

Najlepiej zrób kopie tamtych playlist i od nowa zrób skanowanie manulane, wybierz system, core i jest tam opcja żeby nie dodawało dubli.

A poza tym playlistę możesz odpalić w notatniku i usunąć co trza.

No właśnie na pc usuwam w notatniku, liczyłem, że jest jakiś szybszy sposób bo na xboxie nie chce mi się robić tego drugi raz. Jakoś przeżyję z tym :)

 

Mialem dzisiaj grać w coś z xboxa a póki co podłączyłem HDD i się bawię retroarchem. Dziś wszystko magicznie działa z zewnętrznego. Porobiłem playlisty i wszystko się uruchamia, chociaż z PS2 i GCN gry ładują się jakieś pół minuty.

Odnośnik do komentarza

Chyba muszę "odpocząć" od Retroarch na XSX. Pobrałem ostatnio najnowszą wersję i niestety gra (State of Emergency) która w poprzednich wersjach działa dobrze, w najnowszej działa w slow motion, +/- 15fps... Flycast kolejne rozczarowanie. Sporo testowanych gier ma mniejsze lub większe glitche. Ewentualnie zostawię tylko do emulacji gier 2D (konsole/arcade). Część gier 3D na PS2 działa nadal dobrze np; 2x Castlevania, ale zaczyna "męczyć" mnie ten emulator. Za to DuckStation i PPSSPP na XSX działają całkiem fajnie i raczej przez najbliższe tygodnie na nich się skupię. 

Odnośnik do komentarza

Ciekawe ze niektórzy narzekają właśnie na te spowolnienia w kolejnych wersjach. Ja dziś grałem w New Super Mario z Wii i było płynnie - tylko źle był ustawiony d-pad (są błędy typu wciskasz lewo, a robi dół i jest to na sztywno w emu wiec ciężko się połapać - ale po „naprawie” da sie zapisać jako defaultowe). Poza tym, część gier w ogóle się nie odpala :) ale czekam na dysk SSD (InPost dał dupy kolejny raz) @Alastor84 obczaj w menu głównym i zakładka Drivers, czy masz ustawione D3D12 - podobno emu PS2 działa najlepiej z tym. 


Edit: poprawilem Dx12 

Odnośnik do komentarza

@Czoperrr przy wyszukiwaniu/tworzeniu playlisty możesz wybrać jaki typ rozszerzenia ma dodawać, jak wpiszesz bin, to będą same bin. Ale raczej radzę wpisać cue bo tam jest info kiedy ma lecieć muza audio 

3 minuty temu, Bzduras napisał:

No jak ktoś na Xboxie zmienia tę opcję to powodzenia mu życzę xD

Czytałem gdzieś ze to działa na D3D12 (a nie jak wcześniej napisałem -dx12)

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, grzybiarz said:

@Czoperrr przy wyszukiwaniu/tworzeniu playlisty możesz wybrać jaki typ rozszerzenia ma dodawać, jak wpiszesz bin, to będą same bin. Ale raczej radzę wpisać cue bo tam jest info kiedy ma lecieć muza audio 

Czytałem gdzieś ze to działa na D3D12 (a nie jak wcześniej napisałem -dx12)

Tak, wyczaiłem tą opcję ale jeśli w wypadku dreamcasta wybrałem tylko cdi i gdi to gry nie wystartowały.

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.02.2022 o 20:54, Meanthord napisał:

https://allegro.pl/oferta/dysk-zewnetrzny-ssd-goodram-hl100-sata-512gb-usb-c-10967940701 - ja kupiłem ten dysk, polecam, dobra cena, dobre parametry, idealny do emulacji. Nic się nie tnie, mam XSX.

no kurła w końcu mi przyszedł... zmieniałeś na NTFS, czy zostawiłeś exFAT, czy nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...