Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Panowie jak odpalić na uwu station pod PS2 drugiego pada ? Działa mi jeden elegancko a drugiego nie jestem w stanie dołączyć do żadnej gry , grzebałem w ustawieniach ale nic tam nie widzę :/

 

Odnośnie odpalania gier do lecę z szybkiego pendrive gierki pod PS2 na uwu station i działa wyśmienicie na xss, niemniej jak chciałem odpalić gry poprzez retroarch i z rdzeniem to gry działały znacznie gorzej. 

 

Wg jak chce zapisać stan gry w retroarch to czasem zamiast zapisu na dany slot wczytuje mi inny zapis o.O spotkaliście się z takim problemem ? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.08.2022 o 20:03, BRY@N napisał:

W temacie emulacji PS2 pojawiło się coś takiego. Testował to ktoś może ?

 

Testowałem. Szału nie ma. Jasne lepsze to niż RetroArch (PS2).  Odpaliłem 2 gry, Soul Calibur 3 i Valkyrie Profile 2. W SC3 nadal jest problem z arenami gdzie świeci słońce. Animacja spada z 60fps nawet do 40fps. Wystarczy przejść się kawałek dalej gdzie nie ma "promieni słonecznych" i jest ok (60fps). Chyba nawet na PC nie udało się tego ogarnąć. Próbowałem wielu ustawień i nic. W VP2 po wyjściu z portu (początkowa lokacja) gra ma "dziwne" kolory i "siatkę". Być może grzebanie w ustawieniach coś zmieni. 2022 rok i nadal są spore problemy z emulacją niektórych tytułów. Niektóre zaś działają całkiem fajnie/bardzo dobrze. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się na dwóch emu w ps2 na xsx i trochę dramat. Retroarch gówno totalne, stuttering, glitche w 3 z 4 gier(onimusha dawn of dreams - zglitchowane menu + poteżne spadki na 1 bossie, burnout 3 - czarne niebo, smackdown here comes pain - ideolo, lotr dwie wieze - nakladajace i przenikajace tekstury). Na tym drugim XBSX2 trochę lepiej(burnout 3 - luksja, onimusha - nie moglem wymusic 16:9 + dziwny przeswitujacy pas po prawej stronie, smackdown - luksja, lotr - to samo, nakladanie tekstur).

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.08.2022 o 17:32, Amiga napisał:

A tak na marginesie Panowie jakaś w miarę nowa paczka biosów do retroarch, czy tylko lecicie na biosach z programu bez dodawania swoich?

Wbudowanych nie ma. Chyba ze masz na myśli np emu Duckstation który nie wymaga biosu, czy jakiś tam emu Saturna. Tyle tylko ze wtedy masz mniejsza kompatybilność. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jest ale te apki są kasowane co chwile. Trzeba patrzeć na discordzie czy są online. Mam gotowy dysk sprawdziłem - wsio lata bardzo ładnie. Na series x gry z ps2 w standalone emu chodzą w 2k lub 4K w 60fps. Gamecube i wii w retroarch w 4K bez zająknięcia. Czasem są drobne spadki ale chodzi to naprawdę dobrze. Reszta to nie ma co pisać bo wiadomo ze pod korek 4K i płynnie. 

Poradnik

 

Edytowane przez mozi
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

===========
Introduction
 

==============
Essentials
==============
Q) **How do I download the apps?**
A) *Open Microsoft Edge on your Xbox and go here: https://gamr13.github.io/*

W dniu 27.08.2022 o 17:32, Amiga napisał:

A tak na marginesie Panowie jakaś w miarę nowa paczka biosów do retroarch, czy tylko lecicie na biosach z programu bez dodawania swoich?

Nic powyżej n64 nie zadziała bez biosu dodatkowo trzeba biosy dograć prze ftp bo musza być na dysku konsoli

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...