Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, grzybiarz napisał:

Wpisałem wcześniej w Google i pisało ze dla dysków zewnętrznych exfat zalecane, a dla wewnętrznych ntfs. Ok, później się tym zajmę, już bliżej jak dalej :)

No to mamy odpowiedź, Ty przekładasz porady z wersji pecetowej jeden do jednego na wersję konsolową xD Wejdź na discorda, poczytaj, popytaj zamiast tak robić, bo to prosta droga do "e, chłopaki, a mi nie działa".

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.02.2022 o 11:32, Bzduras napisał:

No to mamy odpowiedź, Ty przekładasz porady z wersji pecetowej jeden do jednego na wersję konsolową xD

nie siedzę na discordzie (nie mam konta), a czytałem o tym na neogafie (odnośnie dx12):

https://www.neogaf.com/threads/retroarch-for-xbox-one-series-x-s-no-modding-no-dev-mode-no-white-list.1612885/

---

W sumie mam już nowy dysk USB 3.2 SSD, wszystkie gry już skopiowane, ale o dziwo dalej nie odpala mi cue PSX/PS2, za to bin tak. Duckstation w wersji standalone odpala cue, a w Retroarch nie. No kurła nie wiem czemu, błąd niby został zapisany do loga, ale w "logs" nic nie widzę. Chcę wszystko odpalać za pomocą Retroarcha :/

Z testów emu GameCube nie odpali mi każdej gry, w emu ps2, np. odpaliło bin płyty CD - Bloody Roar 3. 

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, grzybiarz napisał:

nie siedzę na discordzie (nie mam konta)

No to jak chcesz coś ugrać to pora to zmienić, założenie konta to dwie minuty, dołączenie do serwera RA XSX to dwie sekundy, a szukanie odpowiedzi na problemy, których nikt nie ma to kilka tygodni jak nie lepiej

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, grzybiarz napisał:

kurła namówiłeś mnie

5 minut później:

 

2022-02-25 15.09.48 discord.com 0eea8e2b12e1.jpg

w życiu bym nie wpadł, że to chodzi o ustawienia dysku, które mam zrobić na kompie!!!

A widzisz, warto było? Warto było :nosacz3:

2 minuty temu, Czoperrr napisał:

Nie mam takiej opcji albo coś źle szukam:

image.thumb.png.ae6dc40f6ead8df5f3b9858d7953928c.png

Po prawej Change i daj wszystkim użytkownikom Full Control.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Meanthord tak, ale to jest dla mnie dziwne, bo np. na GameCube odpala się jakieś Lego, Luigi's Mansion, BMX XXX, ale np. Bloodrayne nie (tytuł ogrywałem na PC, ale na emu GC chodzi najlepiej). Jakieś Mariany również nie odpalają, ciekawe czy to po prostu wina obrazów i tego co Retroarch ma w bazie? Na PS2 odpala się np. Bloody Roar 3.bin, (cue nie, ale luz, mało mam z płyt CD), a Crash Cortex Wrath, czarny ekran (z bin i cue). Z Iso kilka się odpala, ale większość czarny ekran. Mam XSS może w tym problem, ale to co się odpali, chodzi płynnie.

Odnośnik do komentarza

Ktoś tu wcześniej chyba to pisał, ale gdy odpalamy grę z USB to okazuje się ze w konsola kopiuje plik na dysk konsoli. 

Dziś poodpalalem z dysku wewnętrznego i działa szybciej, jednak trochę jestem zawiedziony bo w Twilight Princess wszedłem w te lasy pierwsze i gra działa wyraźnie wolniej, nawet muzyka przycina. No nie fajnie.

Pogralem też w Fatal Frame 3 i Jak & Daxter z ps2 i jakoś ten emulator wydaje mi się stabilniejszy

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, drozdu7 napisał:

Ktoś tu wcześniej chyba to pisał, ale gdy odpalamy grę z USB to okazuje się ze w konsola kopiuje plik na dysk konsoli. 

Tak było w starych wersjach emulgatora, już od paru miesięcy ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, grzybiarz napisał:

kurła namówiłeś mnie

5 minut później:

 

2022-02-25 15.09.48 discord.com 0eea8e2b12e1.jpg

w życiu bym nie wpadł, że to chodzi o ustawienia dysku, które mam zrobić na kompie!!!

@devilbot może w pierwszym poście trza zrobićaktualizację.

Nie działają pliki CUE z dysku USB? Zrób jak na focie powyżej.

A i jeszcze fajna strona z działającymi plikami CHD Dremacasta/Saturna: https://edgeemu.net/browse-dc.htm

Wcześniej miałem pliki GDI które zajmowały 1,3 GB, a teraz z 40 GB gier, zrobiłem 15 GB! Taka oszczędność, to się opłaca :)

 

Ciekawe, czy ten myk z dyskiem by zadziałał, na gierki 1,3GB GDI Dreamcast, ale dzięki temu że nie działały, zaoszczędziłem tyle miejsca :)
Inna sprawa, czy gry z PS2 w formie CHD również lepiej zadziałają...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, RYXYQINOM napisał:

Pytanko do tych 30GB ja po zainstalowaniu RA mam tylko 12 z 30GB free .. a nie dodałem żadnego romu jeszcze :blink: co trzeba usunąć aby mieć te 30 ? Localfolder po za RA mogę śmiało opróżnić?  

Może pobrałeś jakaś starą wersje. Usun wszystko i od nowa pobierz. Do folderu z Retroarch - najlepiej wchodzić z poziomu PC przez ftp. Sprawdź czy tam jakieś cache nie zajmują za dużo. Folder z „V” w nazwie do wywalenia - nie pamietam dokładnie nazwy vso czy coś takiego. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...