Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za informację.

Jestem świeży, bo dopiero dzisiaj odkryłem, że na X da się wgrać emulator :)

 

Jeszcze takie pytanie, czy na tych motywach jakie są po wgraniu też wyświetli miniaturkę okładki, czy trzeba coś dogrywać?

 

EDIT:

Jeszcze takie pytanie, czy konsola ma być w trybie DEV?

- bo czytałem, że to jest już niedozwolone i się nie da wykupić.

 

Więc pytanie jak wejść na konsolę przez sieć...

Edytowane przez Amiga
Odnośnik do komentarza

W pierwszym poście tego tematu masz link. Nie trzeba mieć dev mode, wchodzisz na pewna stronkę i pobierasz programiki. W sumie widzę ze sie zmieniło i teraz jest tzw „app store”? Jutro sprawdzę na konsoli. 
 

do wszystkiego dojdziesz sam. Pobierz retroarcha i program do ftpa, będzie Ci łatwiej operować po folderach. 
Z większymi plikami był problem po ftpie, ale gry możesz mieć na pendrajwie/dysku ssd zewnętrznym. 

Odnośnik do komentarza
11 hours ago, Amiga said:

Dziękuję za informację.

Jestem świeży, bo dopiero dzisiaj odkryłem, że na X da się wgrać emulator :)

 

Jeszcze takie pytanie, czy na tych motywach jakie są po wgraniu też wyświetli miniaturkę okładki, czy trzeba coś dogrywać?

 

EDIT:

Jeszcze takie pytanie, czy konsola ma być w trybie DEV?

- bo czytałem, że to jest już niedozwolone i się nie da wykupić.

 

Więc pytanie jak wejść na konsolę przez sieć...

 

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio bawię się w zdobywanie achimentów w retroarchu. Wystarczy założyć konto na

https://retroachievements.org/ i zalogować się danymi w retroarchu albo innym emulatorze np duckstation.

 

Jak nie lubię achivmentow tak te chętnie wbijam z ciekawości i sprawdzam jakie mają moje ulubione gry.
Najlepsze, że działa mi na każdym urządzeniu z reteoarchem czyli wbijam na decku, a potem dalej na Xboxie.
I jest świetny motyw bo wiadomo emulator ma save staty ale jak wchodzimy w tryb hardcore to save state i cofanie nie działa w emulatorze i wtedy wbite achivmenty mają specjalną ramkę i 2x tyle punktów :banderas:
No i każdy achivment ma swoją unikatowa ikonkę i wyskakuje z dźwiękiem podczas gry jak wbijemy.

Pełna profeska jestem pod wrażeniem.

 

 

111.thumb.png.fd1b3fb0753ac72961b12447bb3467b4.png

 

Polecam

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

tylko te nowsze rdzenie mają problem z aczikami i np. gry z gamecube w ogóle się nie odpalają.

---

A mam też problem z grami ps2 na xss. Uwu Station (standalone emu co wygląda jak duckstation) odpala giery, a w retroarchu, albo mam menu konsoli, albo czarny ekran, albo czasem coś odpali. WTF, te same biosy mam w wersji standalone... 

Odnośnik do komentarza

grzybiarz ma pretensje że nie działają mu achiki na gamecube i ps2 gdy lista wspieranych systemów wygląda tak:

 

4444.thumb.png.a83d26a039c5f97c56926e92dbfe8003.png

 

ale są zapowiedziane na gamecube i w przygotowaniu jak coś

jednak polecam retroarcha max do PSXa, nowsze systemy to stand alone emulatory i będzie git

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Retroachievements jest zajebiste też wbijam od dawna tylko problem jest taki, że jak nie ma połączenia z netem to nie wyskakują, nawet po ponownym połączeniu. Niedawno dopiero dodali obsługę PSX i PSP, pewnie w przyszłości GameCube też dostanie.

Tutaj mój profil:

https://retroachievements.org/user/czoperrr

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, mozi napisał:

Pany wcześniej miałem apkę do przenoszenia plików teraz widze że jej już nie ma. Jak to zrobić zeby skopiować bios na dysk? FTP?

Dokładnie przez program FTP np. prosty FileZilla ew. pod Windows sobie zrób dojście przez IP konsoli wpisując ftp://adres IP konsoli/ i będziesz miał dojście.

- pamiętaj o odpaleniu na konsoli programu FTP :)

Edytowane przez Amiga
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

ech... kolejna moja próba z retroarchem i grami ps2 (sorry devilbot, ale ostatnio chyba nie miałem nastroju:/ )

wydaje mi się że znalazłem przyczynę błędów: odpowiedni BIOS. Mam grę PAL (tego nie wiem po tytułach) a bios NTSC i tu problem. Tylko dziwne, bo zawsze w emulatorach jest opcja auto, a tu nie.

Ścieżka do rdzenia to "cores\\pcsx2_libretro.dll" czyli nie żadne alpha/beta, czy coś, a normalny pcsx2. Może zły rdzeń wskazuję? W wersji standalone działa bez ustawień biosów, a tutaj mam częśćgier NTSC, część PAL... 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Czoperrr napisał:

Czasem zastanawiam się czy ty grasz w cokolwiek na RetroArch czy tylko bawisz się konfigurowaniem go :)

właśnie chyba to grzebanie mi zajmuje czas (ale i jednocześnie mnie ciekawi, pochłania, bo robię to po swojemu - np. mam okładki, własne ikonki...), robię to z myślą że kiedyś to wszystko sobie ogram. Usiądę w bujanym fotelu, odpalę cygaro i włączę coś z playlisty :)

To naprawdę zajmuje sporo czasu. Na PC robię główną listę TOP1000, całość w tym programie:

 

I przyznam, że nie mam jakoś potem ochoty odpalać kolejnego sandboxa z craftingiem, jakiś wielki tytuł AAA, co zajmuje 100 GB, a pogram godzinę i wywalam z dysku... 

To tak uogólniając. Może się już nagrałem w gierki? :/
Więc stacjonarki chce odpalać wszystkie (co się da + rpg maker + amiga + dos) na Xboxie, a handheldy - od tego mam 3DSa. Szkoda, że na PS5 nie działa Retroarch jak tu, a tak musiałem zbłądzić w stronę Microsoftu :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja porzuciłem retroarch jak mi w twilight Princess w pierwszej większej krainie zaczęło wolno chodzić (i to z dysku konsoli). Mój zapał opadł. 

 

Ostatnio wróciłem bo chciałem kilka gier z Ps2 spróbować odpalić, tym razem z pena. Onimusha 3,gow2,sh4 działa, ale już taki sly 3 też miał zwolnienie. No ale może to dlatego że z pena. Wkurwiło mnie ze obraz nie jest dostosowany do TV tylko trochę jakby nie mieści się w ekranie. Nie wiem która opcja to koryguje.

 

Ale jak ktoś się bawi i gierki mu działają jak należy to bajka taki emulator 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...