Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

On 5/21/2022 at 12:17 PM, grzybiarz said:

z dreamcasta mam pliki CHD, a nie bin/cue. pisałem jakiś czas temu, że zaoszczędziłem jakieś 20 GB.

https://edgeemu.net/browse-dc.htm

nie dość że miejsce zaoszczędzone to format CHD podobno najlepszy do emulacji i wszystko hula.

Dobra, te pliczki działają pięknie. Od razu też pobrałem Saturna i też działa.

 

Smuci mnie jednak, że z Gamecube nie działa moja ulubiona gra - Eternal Darkness. Wiesza się na planszy z cytatem z Poe zaraz na początku. Próbowałem wersji z dwóch regionów i w dwóch różnych formatach. Na PC mi działa bez problemu.

 

Poza tym wszystko git.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, janol napisał:

Kurka, jakieś dziwactwo - przy grach Namco (konkretnie TTT, Tekken 5 i Soul Calibur 3) jeśli zmienię rozdzielczość na inną niż natywna, to ekran mam podzielony na części, przez pionowe pasy.

Zauważył ktoś coś takiego? Inne gry z PS2 działają normalnie. 

Wystarczy wejść w opcje/hacks i zaznaczyć algin sprite i merge sprite. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Super że ktoś założył ten temat :thumbsup:

Dziś zainstalowałem i trochę na czuja udało się odpalić super mario bros 3:D

Niby przeczytałem cały temat od początku ale będę musiał się jeszcze do kształcić jak to sobie lepiej zorganizować. 

No i czy tylko z grami z PS2 jest taka zabawa czy z wii też? 

 

 

Na stronce pojawił się standalone PCSX2

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza

w końcu udało mi się z tym wygrać i działa :) (kopiuje bez problemu nawet większe pliki po 3gb) 

 

natomiast z emulacją to widzę, że będzie grubszy temat...

GBA - działa

GBC - działa

NeoGeo - nie działa

Nintendo DS - nie działa

PSX - działa

PS2- nie działa

PSP - nie działa

SNES - działa

NES - działa

 

Pamiętam jak miałem ps clasic to również NeoGeo raz NDS mi nie działały i nie znalazłem na to rozwiązania..

Na raspberry PI 4b natomiast działo mi to bez zarzutu

 

Jak to wygląda u Was ? 

Edytowane przez szalek22
Odnośnik do komentarza

Ja też mam pytanie odnośnie emulacji gier 3D i jest to problem który pamiętam jeszcze z emulacji kiedyś na PC. Gry z Wii Super Mario Bros w 2D działa i wygląda super, jednak jak odpaliłem MGS i Hot Wheels dla syna to jest ten irytujący szum przy odtwarzaniu dźwięku i na dodatek Hot Wheels trochę wtedy przycina. 

Czy ustawieniami można coś z tym zrobić? 

 

Metal oczywiście na GC ale podobny problem ;)

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, szalek22 napisał:

w końcu udało mi się z tym wygrać i działa :) (kopiuje bez problemu nawet większe pliki po 3gb) 

 

natomiast z emulacją to widzę, że będzie grubszy temat...

GBA - działa

GBC - działa

NeoGeo - nie działa

Nintendo DS - nie działa

PSX - działa

PS2- nie działa

PSP - nie działa

SNES - działa

NES - działa

 

Pamiętam jak miałem ps clasic to również NeoGeo raz NDS mi nie działały i nie znalazłem na to rozwiązania..

Na raspberry PI 4b natomiast działo mi to bez zarzutu

 

Jak to wygląda u Was ? 

Pewnie nie masz biosow odpowiednich do tego co nie działa. W tzw „core info” jest info jakich biosów w danym corze brakuje. Trza załadować „core” i gdzieś odszukać info. 
Ja gry neo geo emuluję przez rdzeń któryś z maszyn arcade - chyba fbneo. Tyle ze sam ręcznie przeniosłem zawartość biosu neogeo, do zipa z daną grą.

—- 

tylko dziwne ze psp nie działa - tu bios nie jest wymagany. Odpalasz gry z wewnętrznej czy zewnętrznej pamięci?

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, grzybiarz napisał:

Pewnie nie masz biosow odpowiednich do tego co nie działa. W tzw „core info” jest info jakich biosów w danym corze brakuje. Trza załadować „core” i gdzieś odszukać info. 
Ja gry neo geo emuluję przez rdzeń któryś z maszyn arcade - chyba fbneo. Tyle ze sam ręcznie przeniosłem zawartość biosu neogeo, do zipa z daną grą.

—- 

tylko dziwne ze psp nie działa - tu bios nie jest wymagany. Odpalasz gry z wewnętrznej czy zewnętrznej pamięci?

To tak NDS próbowałem emulować że wszystkich trzech wgranych biosów i nie idzie nic odpalić.

 

A jakich biosów używacie do emulacji ps2 i wii oraz skąd je pobieracie ? Bo może jakieś nieodpowiednie pobrałem..

Edytowane przez szalek22
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, szalek22 napisał:

To tak NDS próbowałem emulować że wszystkich trzech wgranych biosów i nie idzie nic odpalić.

 

A jakich biosów używacie do emulacji ps2 i wii oraz skąd je pobieracie ? Bo może jakieś nieodpowiednie pobrałem..

Rozwiązałem większość problemów więc opiszę co i jak, gdyby ktoś miał podobne trudności:

 

Na większość pomogło przeniesienie wszystkich romów do folderu download w retroarch 

 

Emulator wbudowany w retroarch do psp nie działa mi, jednak oddzielna aplikacja działa romy trzeba wtedy przenieść do jej folderu games (inaczej ręcznie nie da rady ich wyszukać)

 

Emulator do wii nazywa się dolphin i można go pobrać online z samego retroarch nie trzeba nic samemu dogrywać jednak czasem można natknąć się na taki problem:

there is no nunchuck or classic controller (.....) podobno trzeba przestawić coś w opcjach emulatora ale póki co nie udało mi się tego rozwiązać

 

Jedyne z czym nadal się borykam to emulator do ps2 :/

Gdyby ktoś chciałby mnie wspomóc krok po kroku jak to ogarnąć byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza

Pisałem wyżej ze ps2 kiepsko mi się emuluje na xss a ktoś wrzucił filmik ze powinno chodzić git, może na yt znajdziesz jakiś tutorial co do ps2. W opisie czy tam komentarzach, może ludzie maja podobny problem. 
ja póki co skupiam się na liście gier i tylko sprawdzam z grubsza czy działa. 
Psp tez powinno chodzić bez problemu, ndsa nie emulowalem. 

Odnośnik do komentarza

https://www.xbox.com/pl-pl/games/store/uwu-station-2/9pdcsfkhc4v6?rtc=1

 

Przez ograniczony czas autor dał dostęp do wersji retail standalone pcsx2. Póki co spróbowałem Soul Calibur 3. Pięknie śmiga, lepiej niż na retroarch i nie ma pasków przy większej rozdziałce.

IMG_20220606_215334.jpg

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Alastor84 napisał:

Sprawdź proszę jak działa "Lost Cathedral :) Początek walki. Trening :) Dzięki :)

Właśnie skończyłem story Mitsurugiego. Są tu i ówdzie lekkie slowdowny obrazu i dźwięku  (zwłaszcza w menu wyboru zawodników) ale sam gameplay bardzo ok i spokojnie mógłbym tak ponapierdalac się z kimś kanapowo. Katedra trzyma fason.

 

Odpaliłem jeszcze Burnouta 3. Niebo wygląda dobrze, trzyma 60 klatek miodzio. Na razie wziąłem 1080p.

 

image.png

image.png

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.06.2022 o 22:04, Dr.Czekolada napisał:

https://www.xbox.com/pl-pl/games/store/uwu-station-2/9pdcsfkhc4v6?rtc=1

 

Przez ograniczony czas autor dał dostęp do wersji retail standalone pcsx2. Póki co spróbowałem Soul Calibur 3. Pięknie śmiga, lepiej niż na retroarch i nie ma pasków przy większej rozdziałce.

IMG_20220606_215334.jpg

Albo jak coś źle robię albo już niestety nie da się pobrać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...