Skocz do zawartości

Pokémon Legends: Arceus


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, karmaster napisał:

U mnie pojawiła sięjakby inwazja Eevee (była ikonka na mapce) i można było łapać ich masę w pare minut :) Mam pytanie odnośnie post-game, bo nie wiem czy nie zjebałem sobie 10lvl researchu dla 2 pokemonów (i czy ty w ogole jest do czegoś wymagane? czy wystarczy złapać każdego?) Dam w spoiler na wszelki wypadek:
 

  Ukryj zawartość

Po napisach koncowych profesor daje nam 2 pozostałe startery, wsadziłem je do drużyny i od razu walka z jakimś 50lvl to mi podskoczyły na chyab 22lvl oba i je ewoluowałem (nie wymaksowałem wcześniej 10lvl researchu).
Jest jakiś sposób żeby go teraz dobić, bo chyba tych poków normalnie na mapce nie ma?


 

Nie zjebales. One po przejściu gry pojawiają się losowo w space time riftach

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy w tym spin-offie nadchodzi kiedyś moment, kiedy będę mógł robić jakieś rzeczy?

 

Pytam, bo w Zeldzie w sumie też średnio się bawiłem, zanim nie zdobyłem trochę staminy. Tam, to był najważniejszy moment gry dla mnie. Na podstawowej ilości staminy, gra była dość irytująca.

 

Tutaj jednak poruszanie się jest bardzo ograniczone w porównaniu nawet do pierwszej minuty Zeldy. Mogę właściwie tylko człapać po płaskim terenie. Jakaś mała sadzawka - idź naokoło, jak wejdziesz do niej to czeka cię dłuuuga animacja topienia się i powrotu. Wysepka - czasami mogę wykombinować, jak na nią spaść, ale przecież nie mam jak wrócić, mogę tylko wejść do wody, dłuuugo się topić i wrócić tam gdzie byłem wcześniej. Wspiąłem się na górę (wow, to jest chyba bardziej męczące wchodzenie po górach niż w Skyrimie), nacieszyłem się widokiem, znalazłem rzadką itemkę (oczywiście musiałem coś skasować z ekwipunku żeby ją zmieścić w plecaku), myślę: może ten mój rumak nie ma takiego fall damage. Ma, zeskoczenie z góry to śmierć, loading, utrata przedmiotów. 

 

W sumie wszystko co mogę robić to próbować się zakradać do pokemonów od tyłu, w sumie szacun dla GameFreak za próbowanie nowych gatunków, bo nie wiem czy ktoś zrobił wcześniej skradankę na płaskim otwartym terenie. Była taka skradanka w Japonii "Sekiro" i tam zabójczy samurajowie byli dużo mniej czujni, mniej agresywni i szybciej odpuszczali, niż Zubat w Pokemon Legends.

 

No nie wiem jak na razie, o co chodzi w tej grze. Walki są praktycznie ciekawostką, niemal ich nie ma, a te co są nie mają sensu (co też stawia pytanie, co ja mam robić z tymi pokemonami, to też nie tak że np. jak się czegoś nauczą to mi pomogą dalej rzucać pokeballem, zbierać więcej przedmiotów czy coś). Chyba to ma być czysta gra eksploracyjna, ale ta eksploracja to bieganie po płaskim, mozolne próby wyizolowania wybrancyh pokemonów bez zostania zaatakowanym przez 5 naraz, i w sumie nie wiem co poza tym.

  • WTF 3
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, ogqozo napisał:

Tutaj jednak poruszanie się jest bardzo ograniczone w porównaniu nawet do pierwszej minuty Zeldy.


Musisz być na samym początku - to jest najsłabszy moment. Akurat poruszanie się i płynność przełączania między stworkami, na których można jeździć, to jest mistrzostwo w tej grze. 
 

Już po pierwszym gra dostaje speeda. Późniejsze kombinacje to już majstersztyk.

 

Jak się nie boisz spojlera tu masz przykład.

Spoiler


 

 

9 godzin temu, ogqozo napisał:

No nie wiem jak na razie, o co chodzi w tej grze.


Weź zadanie. Zrób zadanie. Weź kolejne. Powtórz n razy. Napisy końcowe.

:dafuq:



Już mam 30h naklepanych. Jeszcze się nuda nie wdała. Wydaj mi się, ze głównie dla tego ja sprawnie się da poruszać po tych obszarach. 

Czuję DLC na jesień. Wśród pobożnych życzeń więcej stworków (bo generacje 1-4 to już oklepany temat). Jakieś wymagające pojedynki. Różnorodny obszar i nowy crafting.
 

kilka fotek

Spoiler

80504DD4-94F4-468C-B262-69E2FD0CA67A.thumb.jpeg.82954acc1c036e4bd5d2eb036a2019c0.jpeg712C7537-9790-4856-847C-FCB88EFD0D62.thumb.jpeg.195973d524b05be19e163fa18097c807.jpeg63A726C4-4DA5-44F7-B681-7605E7CD03FD.thumb.jpeg.0c321096416d7e62544d2506d60d087a.jpeg
Anakin, I have higher ground ;)


animacja ewolucji to też w końcu krótko w dobrą stronę 

 

 

Edytowane przez _mike
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Full pokedex + wszystkie stworki na 10lvl researchu po 69.5h, a jeszcze zostało mi parę requestów do zrobienia (może kiedyś).
Dosyć irytujące pod koniec są poki które można złapać tylko w tych 'czarnych dziurach' które losowo pojawiają się na mapce i w sumie schodzi na to sporo czasu (nie za każdym razem trafiamy na takie pokemony jak chcemy).
Jakby nie patrzeć to najlepsze pokemony od lat, fajnie jakby zrobili DLC za jakiś czas z nowymi krainami/stworkami ale bez losowych eventów, które tylko wkurwiają :)

Screen pokedexa w spoilerze bo może nie każdy chce znać liczbę pokemonów (+ zdjęcia i nazwy 5 ostatnich). 

Spoiler

rHHlJxL.png


btw. po tym wszystkim brakuje mi 4700 pkt do 10th star rank :)

Edytowane przez karmaster
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, karmaster napisał:

100% nie jestem pewny bo sam złapałem 3 za jednym zamachem ale chyba wystarczy jedna ta podstawowa wersja i póżniej ją można ewoluować. Jak coś to Ci mogę go wysłać przez trade :)

To zobaczę jutro czy można ewoluować jednego 2 razy bo mam 1 sztukę a jak nie to się jutro odezwę.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, karmaster napisał:

Full pokedex + wszystkie stworki na 10lvl researchu po 69.5h, a jeszcze zostało mi parę requestów do zrobienia (może kiedyś).
Dosyć irytujące pod koniec są poki które można złapać tylko w tych 'czarnych dziurach' które losowo pojawiają się na mapce i w sumie schodzi na to sporo czasu (nie za każdym razem trafiamy na takie pokemony jak chcemy).
Jakby nie patrzeć to najlepsze pokemony od lat, fajnie jakby zrobili DLC za jakiś czas z nowymi krainami/stworkami ale bez losowych eventów, które tylko wkurwiają :)
 

  Pokaż ukrytą zawartość

rHHlJxL.png

Jakies przecieki czytalem, ze w kwietniu ma byc juz jakies dlc i jakies 150 pokemonow ma dojsc finalnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bez przesady ze sprzedawaniem. Jak na razie spędziłem z grą pewnie kilkanaście godzin i mam wrażenie, że jeszcze się na dobre nie zaczęła. Być może pokazany na tym wideo Surf zmieni wiele w tym ograniczeniu, jakie czuję.

 

Grze nie można odmówić, że jak szanująca się ubisoftówka, ewidentnie wie, jak zeżreć człowiekowi masę czasu. Większości rzeczy nawet jeszcze nie liznąłem przez te kilkanaście godzin. Są to głównie kompletnie inne rozrywki, niż w głównej serii Pokemon, ale część z nich pewnie zostanie uwzględniona i w nich. Są też jakieś elementy wspólne z grami Pokemon - ogromny zestaw pokemonów i ich wszystkich unikalny rozwój tworzy wyjątkowy świat, który wciąga. Pokemony były lepsze, wyglądały lepiej, były animowane lepiej i ciekawiej sobie chodziły w Sword/Shield, ale tutaj jest możliwość interakcji z nimi innej niż "rozpocznij turową walkę", co też ma ogromny potencjał, którego nie ma w żadnej innej grze. Wiadomo, na co pozwala Zelda, która nadal jest sto lat przed resztą gier. Ale też w Zeldzie wszystko jest oparte na fizyce, nie na postaciach. Unikalnych przeciwników w Zeldzie jest może 15 w całej grze.

 

Paru rzeczy jednak nie umiem zaprzeczyć, jak to bywa z grami.

 

- nie rozumiem, czemu GameFreak wydaje się tak nienawidzić walk w pokemonach, czyli najlepszego, by nie powiedzieć: jedynego naprawdę wybitnego elementu serii przez ostatnie 20 lat. To nawet nie tak, że nic nie zrobili z nimi, a mogli - wprowadzili wiele zmian, w większości złych, ale widać próby eksperymentowania z systemem. Przeciwnicy mają czasem dobre AI, co się ceni, bo system pokemonów z przeciwnikiem mającym normalne AI błyszczy (i GameFreak UMIE to robić, no problem, co wiemy od czasów Battle Towera z Crystala. Po prostu... nie chce, w głównym wątku przeciwnicy nawalają losowe ataki... bo tak).

Zresztą walki są ok, właściwie i tak są fajne, tylko... ich nie ma. Raz na 5 godzin jest JEDNA walka z trenerem, który ma JEDNEGO pokemona. Co za zmarnowanie możliwości

 

- loadingi są nieuniknione, ale jest powód, dla którego główna seria wygląda tak, jak wygląda. Tam nie było loadingów i to jednak było fajne. Tutaj w sumie da się żyć, za wyjątkiem tego, że w wiosce każdy domek ma loadingi. W połączeniu z muzyczką która ma chyba 10-sekundowy motyw na pętli, przebywanie w tej wiosce to nie atrakcja, jak w najlepszych miastach w pokemonach, tylko głównie męka. Mogliby już dać te domki jako atrapy i ludzi tylko na zewnątrz, przeżyłbym.

 

- to aggro jest głupie, czy te pokemony kiedyś wrzucają luz? Nie wiem, jak jestem 20 leveli nad nimi, to przestają się na mnie rzucać? Próba wyizolowania jednego pokemona trwa pół godziny... próba walki z kilkoma naraz i łapania go podczas walki, nawet po obniżeniu HP na czerwone, też trwa pół godziny. Trochę to śmieszne dla mnie, że jeśli jeden wielki alpha na 40 levelu jest samotny, to złapię go w pół sekundy, a złapanie jakiejś małej pierdółki trwa masę czasu, bo dokoła jest ciągle kilka pokemonów, które wrzucają agresora. Widzę jakiegoś Eevee i próbuję się zakraść, ale oczywiście ten Eevee jest w takim miejscu, że zaczyna we mnie nawalać pięć Parasów, Eevee oczywiście ucieka. Jakbym zaczął z nim walkę, to też w pierwszej turze ucieka. Wszystko co jest fajne ucieka, a wszystko co nie jest za mną ciągle gania i napieprza we mnie jakimś strumieniami albo kamieniami.

 

 

Geen beschrijving beschikbaar.

Geen beschrijving beschikbaar.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...