Skocz do zawartości

Pokémon Legends: Arceus


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, nigdzie tej gry nie ma w lokalnych sklepach. Miałem po południu wybrać się na zakupy ale chyba poczekam…

 

W sumie luzik bo zbytnio mnie do tej gry nie ciągnie. Mam wyższe, że wyższe oceny w reckach to tylko zasługa odświeżenia formuły i nadzieja, że kolejna generacja to będzie w końcu BotW :).

Brakuje mi przekonujących argumentów, że jest to faktycznie dobry tytuł, a nie odgrzewanie assetów w innej konfiguracji…

 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, tomek27 napisał:

Faktycznie, nigdzie tej gry nie ma w lokalnych sklepach. Miałem po południu wybrać się na zakupy ale chyba poczekam…

 

w media markt podobno leży pełno

3 minuty temu, Ken Adams napisał:

Nikt nie odpowiedział mi na pytanie więc sam to zrobię:

 

https://www.dexerto.com/pokemon/all-pokemon-not-in-pokemon-legends-arceus-1749619/?amp
 

Jeśli to prawdziwa lista to słabo wygląda ten pokedex w legends Arceus.

Szczerze, to wiecej pokemonow niz sie spodziewalem po tym spin offie.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Shen napisał:

w media markt podobno leży pełno

 Byłem w dwóch sklepach MM i na pułkach nie ma nic. Udało mi się jedną wyrwać przez sklep internetowy ale teraz widzę że i tam już nic nie ma…

 

Podładuje konsole i się sprawdzi co z tego wyszło… a nóż będzie pozytywne zaskoczenie…

 

BTW w MM można napotkać na standy ze switchem OLED. Plus dla dystrybutora. Mogli by się jeszcze o tłumaczenia postarać bo aż boli że tytuły bez voice actingu nie doczekały się lokalizacji…

mi to nie potrzebne ale na pewno przyczyniło by się to do popularyzacji marki…

Odnośnik do komentarza

Pograłem ze trzy godzinki i faktycznie można grze trochę zarzucić jak np za dużo tutoriali w grze prostej jak sranie, brak okrągłych kształtów geometrycznych bez kitu wszystko w tej grze jest kanciaste itp

Jednak jak idę w pole łapać pokemony to nie mogę przestać.

Możemy natknąć się na rzadkie gatunki co podnosi ciśnienie troszkę bo mogą uciec albo spotkać silne alphy.

Wypełnić wpis w pokedexie danego pokemona można na wiele sposobów np "złap go w nocy ileś tam razy", "złap nie będąc zauważonym", "zaobserwuj jak robi dany atak" , "nakarm go ulubionym żarciem" itp itd

Za wszystkie te czynności jesteśmy nagradzani bo nie dość, że uzupełniamy dexa to jeszcze robimy przysługi mieszkańcom co czyni gameplay loop tej gieki zwyczajnie przyjemnym, mega przyjemnym. 

Odnośnik do komentarza

Może się nazywać po japońsku "The Only Pokemon Game", ale no jest spin-offem, bo nie ma w niej chyba kompletnie nic z tego, o co chodzi w głównych grach.

 

To tak jakby wydać grę Tekken Force, sam singiel że idziesz w prawo i nawalasz, masz różne przygody itp., taka gra dla wielu osób by była atrakcyjniejsza i ciekawsza niż sam Tekken w formie zbalansowanych głębokich walk 1 vs 1 na arenach. No ale nie byłby to Tekken, bo nie dawałby możliwości grać w Tekkena.

 

 

Tyle że Arceus brzmi jak dokładnie taki gatunek gry, który i tak uwielbiam heh. Oj włączy się w weekend.

Odnośnik do komentarza

7h za mną.

Nie wiem jak będzie dalej ale na razie:

+ nowe mechaniki związane z łapaniem stworków, walki 

+ świat pokemonow w końcu ożył i łapanie stworków znowu sprawia frajdę 

+ crafting i zbieranie dobrze się wpisuje i odświeża używalność przedmiotów (berry, które w poprzednich odsłonach były zupełnie zbędne teraz mają sens)

+ pokemony chodzące po świecie wydają się „żywe” przez różnorodność mechanik (uciekanie, atak, spanie, uciekanie z walki, mogą cię zaatakować grupowo, być agresywne itd.)

+ płynność przejść między walką i bieganiem, płynne działanie wszystkich mechanik ruchu, dużo usprawnień (np szybkie shufflowanie pomiędzy stworkami)

+ subquesty wydają się ok

+ ekstra zadania związane z łapaniem kolejnych pokemonow, używaniem konkretnych ataków itd., dzięki temu znowu się chce biegać za kolejnymi stworkami

+ statystyka szybkości wpływa (trochę) na przebieg walki

+ mimo technicznych braków z daleka widać ważne obiekty przez to można dobrze nawigować po świecie (a bałem się o to ze względy na mały zakres widzialności wielu elementów)

+ dużo usprawnień „quality of life”

 

- brak skoku (nie lubię gier z otwartym światem bez tej mechaniki) tu doskwiera :dafuq:

- techniczne aspekty (grafa, popup, widoczność)

- irytujące tutoriale 

- głupi sposób powiększania miejsca na przedmioty (do craftingu bo specjalne mają przesadnie dużo)

- znowu pokemony od 1-4 generacji - z tym mam największy problem, bo co im szkodziło dodać kilkadziesiąt z kolejnych. Ciagle te same stworki w 3 na 4 grach z serii na switchu. Nawet to ze nie jest ich 1000 tylko ok 250 nie jest problemem, a to że ciagle to samo i nawet „lokalne warianty” są nudne, i jest ich mało. 
 

Ciekawe ile godzin mi zje ta gra. 
Zelda BotW chyba 150h pochłonęła, a Arceus wyglada prawie jak klon ;) 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Można dostać nawet w pizdę. Zwłaszcza od tych wariantów Alpha.

Krecą się po mapie jak minibossowie w xenoblade. Świetny motyw.

Grałem dzisiaj cały dzień a prawie nie kupiłem gry bo brzydko się prezentowała na trailerach.

Jednak gierka ma urok, zmieniające się pory dnia i pogoda a wraz z tym występujące gatunki pokemonów :banderas: 

Na tv rozdzielczość nawet jest wysoka obstawiam że może być nawet 1080p ale w handheldzie ma lepszy frame pacing czyli działa dużo płynniej i w sumie wygląda lepiej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz kupiłem coś na Switcha w dzień premiery mimo, że początkowo nie chciałem bo nigdy nie kupuje tak szybko. To był jeden z najmilszych piątków giereczkowych jaki miałem:
* wziąłem sobie wolny dzień w pracy tak bez okazji
* rano napisał ktoś na OLX, że chce kupić moje Pokemon Shield, po 30 minutach dokonaliśmy transakcji
* podjechałem do medialnego experta i z marszu wziąłem ostatnią sztukę Arceusa z plakatem i figurką

Sprzedałem tego Shielda, miałem gotówkę no i tak sobie pomyślałem, że to idealny moment na zakup tych nowych poksów, prześledziłem internet i okazało się, że we wszystkich sklepach w moim mieście widnieje jako ,,niedostępny''. Mam swoje 28 lat, poznałem trochę życie i wiem, że te systemy sklepów i dostępność towarów to pic na wodę więc postanowiłem, że pojadę do najbliższego elektro-marketu przekonać się o tym na własnej skórze. Podszedłem do młodego typka w sklepie, on podszedł do komputera i mówi, że jest ostatnia sztuka. Jeszcze chwilę mnie zagadał i pyta:
- fajny ten Switch?
- ehh... jakby to powiedzieć... mi się podoba ale boję się komuś polecać :reggie:
Moja narzeczona się jeszcze włączyła ,,SUPER JEST! Ja gram w ring fita a on sobie w łóżku gra jak ja jeszcze śpię'' no i tak chyba po tej rozmowie wyszło na to, że bardziej polecam niż odradzam. :rayos: jak skończyły się nastoletnie bunty i głupota dojrzewania to skończyłem z polecaniem komuś czegokolwiek bo stwierdziłem, że każdy ma internet, obowiązek szkolny (pisze i czyta) i jakoś sobie poradzi z doborem sprzętu/filmu/gry pod własne potrzeby i preferencje.

A co do Legends Arceus to ja się bawię przednio. Zacząłem grać na TV bo kuzyn wieloletni towarzysz życia, ktoś z kim dzieliłem Poke-szał w dzieciństwie wpadł do mnie zaproszony na ,,Polską premierę najnowsze gry z pokemonami'' trochę się pośmialiśmy z cukierkowo dziecinnej estetyki, z czapki pana Profesora i mojego okrzyku radości jak wpadłem w podniecenie gdy mogłem podczas walki chodzić i obejść arenę walki z różnej strony ,,mogę chodzić! ja chodzę!!!''. Później przeszedłem na tryb handheld i naprawdę można czasem pomyśleć, że to urocza a nawet ładna gra. Podoba mi się wszystko co w niej jest. Ale brakuje mi trochę rzeczy, których w niej nie ma, chciałbym więcej walk z trenerami. Samo łapanie pokemonów nigdy nie było moim ulubionym zajęciem, wolałem tworzyć sobie swój team i skupiać się na łapaniu ulubieńców ale rozumiem koncepcję gry i zaczyna mi się to chore zbieractwo podobać. Będzie grane ostro w łóżeczku :banderas:


sorry za ten pamiętniczek




 

Odnośnik do komentarza

@Krzysztof93nie wiem czemu nie moge Ci dać plusika, a dałbym nawet serduszko bo propsuję takie posty. 

 

Ja się sam zaorałem swoim niezdecydowaniem, najpierw byłem pewny że day one, potem się troche wahalem, potem stwierdziłem ze może nie warto brać teraz bo i tak mi sie kupka nazbierala z zeszlego roku, a za chwile Elden Ring. No i przyszedł piątek, premiera, hajp się włączył, wewnętrzny nałogowiec growy się odezwał + do tego fomo i stwierdziłem ze jednak muszę... ale okazuje się że nigdzie nie ma!? Naprawdę nie sądziłem że w najbliższej przyszłości jest to możliwe, żeby w Polsce wyprzedała się jednego dnia duza gra od Nintendo. Jestem w lekkim szoku. Pozostaje czekać, bo januszowi z allegro 270+ nie dam. 

Odnośnik do komentarza

Brał bym za te 270 póki jeszcze są.

Jak ktoś jeszcze zastanawia to warto jak chuj. Sam nie wiem kiedy 24h rozgrywki mi się wbiło a fabuła stoi w miejscu.

Podoba mi się taka formuła poków. Można grać jak w stare części że atakujesz i normalnie walka do zbicia HP i pokeball na końcu a można iść w full stealth. Rzucać im żarcie, czaić się w trawie, obserwować. Każdego potworka można złapać bez walki. Nawet sama gra w uzupełnianiu dexa nagradza każde podejście bo lvl 10 reaserchu danego moba można zrobić zabijając, łapiąc, karmiąc, obserwując ataki. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Questy poboczne na ten moment gdzie jestem też fajne, np żeby złapać pokemona odpowiednich rozmiarów. Wcześniej to była nic nieznacząca statystyka.

Chciałbym, żeby główna seria wzięła od arceusa mechanike walki i łapania poksów, bo to jest super zrobione, tak sobie wyobrazałem nextgenowe pokemony. Czajenie się w trawie, backstab pokeballem, bieganie obok pokemonow podczas walki.

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie wierzę jak mnie ta gra wciągnęła.

Technicznie kupa ale płynna - przełączanie się, menuet, walka, wszystko co się dzieje na overworldzie dot. gracza działa bardzo dobrze. Ostatnio tylko Psychonauts 2 i Hades mnie tak wciągnęły.

 

Mam nadzieję, że to jest już stały kierunek serii bo tego było trzeba. Popieram, że jak ktoś chce wrócić do serii to może wszystko inne że switcha olać na rzecz Arceusa.

 

Mój team po ponad 20h

 

Spoiler

2022013018030500-7CBCCE282CD36658AB28471FB4791102.thumb.jpg.84980f2d03919241072a9184cf71b096.jpg
 

2022013122442900-7CBCCE282CD36658AB28471FB4791102.thumb.jpg.1e564e29b4315539619d8fb26aacc0a9.jpg

2022013122410100-7CBCCE282CD36658AB28471FB4791102.thumb.jpg.d58ebf1fab20bbd38d6b41415bf91c25.jpg
 

 

Edytowane przez _mike
Nie ogarniam wstawiania grafik na tel ;)
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...