Skocz do zawartości

PSX Extreme 291


Rekomendowane odpowiedzi

Marbel ma rację. Zazwyczaj jak się wraca do jakiegoś numeru to w poszukiwaniu recenzji konkretnej gry. Gdyby spis treści recenzji był sortowany alfabetycznie, to szybciej bym konkretny tytuł mógł namierzyć.

Szukam recenzji Dark Souls? Otwieram spis treści, rzut oka na literkę D, nie ma, lecę dalej. A tak to muszę przeszukać wzrokiem cały spis.

 

Nie wiem czego tu nie rozumieć w preferencjach Marbela.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.11.2021 o 19:42, mitra napisał:

Jeszcze mógłby być jakiś spis w jakim numerze szukać danej gry, czy to na stronie z prenumeratami czy nawet na nieszczęsnym ppe

Na ppe w dziale archiwum powinna byc taka opcja. Perez to kiedys pokazywal ale dawno nie uzywalem stad nie pamietam dokladnie.

Odnośnik do komentarza

Może mam już zwidy, ale zauważyłem ostatnio, że coraz częściej pojawia się tendencja do łaskawszego spoglądania na gry, jeśli te znajdą się w GamePassie. Takie wiecie - "no gra jest przeciętna, ale jest za darmo w Gamepassie, to można sprawdzić". I w samym stwierdzeniu czy fakcie nie ma nic złego (pomijając fakt, że GP nie do końca jest darmowy), ale chwilami mam wrażenie, że wpływa to na ogólną ocenę produktu jako takiego. Tak jakby niektórzy przychylniej spoglądali na grę, bo jest w GP i można "za darmo" sprawdzić. Oczywiście, że tak, to kwestia mniejszego ryzyka, ale to już perspektywa końcowego użytkownika i jego własnej oceny, a nie profesjonalnego recenzenta. Ten powinien się skupić na jakości samej gry, a nie wydaje mi się, by sposób jej dystrybucji jakkolwiek wpływał na jej wartość. Wiem, że to banalne porównanie, ale to tak jakby recenzent polecał jakiś serial, bo "jest za darmo na Netflixie". No nie spotkałem się. To tylko jeden ze sposobów dystrybucji, nic więcej. Nie zwiększa wartości artystycznej produktu. Gra powinna być oceniana w oderwaniu od tego. Warto, a nawet trzeba zaznaczyć, że jest w Gamepassie (takie info w PE jest przy cenie, więc ok), ale nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na ocenę. A nawet tym bardziej powinno być oceniane surowiej, bo przy zalewie gier do sprawdzenia w Gamepassie warto wyróżniać przede wszystkim te najlepsze.

 

I zanim ktokolwiek mi napisze, że "wydaje mi się", to Konsolite w najnowszym numerze przy okazji gry "Lemnis Gate" otwarcie w PLUSACH pisze "jest w Game Passie". Gra na 7-, więc żaden crap, by można to było potraktować żartobliwie. I jakim cudem ma mi taki PLUS cokolwiek powiedzieć o samej grze?

 

Skupmy się na grach i ich jakości, nie sposobach dystrybucji.

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Strona 22, akapit 'Przeskok międzygeneracyjny' i cytat odnośnie gier z kompatybilności wstecznej"...robiąc jednak należyty użytek z dysku SSD drastycznie skracającego czasy ich ładowania", minął rok i znowu ten sam tekst. Gry ze wstecznej kompatybilności nie muszą siedzieć na dedykowanym dysku, wystarczy zwykły zewnętrzny SSD bo i tak są ograniczone tym że były pisane na PS4/XOne więc nie wykorzystują dostępnych prędkości nawet w 10% (HDD miał powiedzmy 100 MB/s a SSD od 2400 więc wszelkie loadingi powinny zniknąć a nie być krótsze o powiedzmy 2-3x).

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KubaPL napisał:

Dzięki wielkie za art. o Matrix, dowiedziałem się kilku nowych ciekawostek :-) Aż się zarejestrowałem na Forum. 

 

PS We Wstępniaku i wspomnianym art. zabrakło info o grze The Matrix: Path of Neo - były trzy, a nie dwie gry w uniwersum Matrixa. 

 

Pzdr 

Welcome to the real world.

 

To był fajny artykuł, w sam raz na odświeżenie pamięci przed Zmartwychwstaniami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.