Skocz do zawartości

Lies of P


Szermac

Rekomendowane odpowiedzi

Elden ring jest łatwiejszy, wiec tamta gierka jest dla poczatkujacych. Nie wiem jaki niedzielniak da rade z parry w tej grze.

 

Troche dziwne, zeby endingiem teasowali dlc, a nie druga część.

 

Mega im wyszła ta gra. Pierwszy wiekszy projekt i od razu taka jakość i jeszcze zrobili to w 3 lata jezeli wierzyc tworcy. Korea rosnie na druga japonię.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

cu7y6Ek.jpeg


Lies of P ukończone, co zajęło 34 godziny. Fantastyczna produkcja, której bez wahania wystawiłbym mocne 9/10.:good2:


Tytuł znakomicie wypada w każdym aspekcie. Wizualnie jest świetnie. Nie dość, że graficznie prezentuje się bardzo dobrze, to jeszcze stylistycznie zachwyca, a wisienką na torcie jest kombo 1800p w stałych 60 k/s, które dopełniają całość.
 

Muzycznie potrafi poruszyć. Nie jest to może poziom NieR Automata, ale i tak spisano się na medal.:music: Samo udźwiękowienie również niesamowicie buduje klimat, a ten jest nieprawdopodobny. Skąpane w mroku miasto, stukot przerażających marionetek (cudownie je przedstawiono), perfekcyjnie buduje napięcie.


Pochwalę także samą konstrukcję etapów. Raczej jest lokalnie, korytarzowo. Odwiedzamy daną dzielnicę i nie sposób się (na ogół) zgubić, ponieważ do wyboru mamy jedną główną drogę, czasami jest jakaś odnoga, która prowadzi do skrótu lub jakiegoś przedmiotu.
 

Sama walka także bardzo przypadła mi do gustu.:starwars: Wyróżnić wypada motyw z łączeniem broni.:drag: Rodzi to interesujące kombinacje. Jest z czym pracować.
 

Wielki plus za samą historię i - co ważne - sposób jej przedstawienia. Nie jest tak enigmatycznie jak w serii Souls. Podoba mi się większa przystępność w konstrukcji samej gry. Bo przykładowo, jeżeli wykonujemy już jakieś zadanie, to nie musimy biegać po całej mapie, zastanawiając się gdzie, co i komu dać. Wszytko jest jasno nakreślone.


Przyznam, że zakończenie zrobiło na mnie wrażenie.:notlikethis: Emocje nie opadły, a twórcy serwują zaskakujący epilog.:shok: Rewelacja.
 

Osobiście uwielbiam gatunek souls-like, a Lies of P z miejsca stał się jednym z najlepszych jego przedstawicieli.

Widać też, że sama gra stara się być przystępniejsza dla większej grupy odbiorców, choć należy zaznaczyć, że o ile przez 3/4 jakimś specjalnym wyzwaniem nas nie raczy, tak pod koniec przygody bossowie potrafią napsuć krwi i nawet doświadczony, skillowy gracz potrafi podreperować swoją łacinę. :diablo:
 

Niemniej - kapitalna gra. Dodatek biorę bez wahania i czekam na kontynuację. :yahoo:

"At the House of Venigni...".:sir:

bQTaeAC.jpeg

YOm25db.jpeg

6zqoksZ.jpeg

Ba75cVB.jpeg

 

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Zajebista gra. Chyba pierwszy taki sulslike w miarę noob friendly dla ludzi którzy nie mają kilku godzin na latanie za każdym razem przez pół mapy żeby dostać dwa hity od jednego bossa.

 

Od drugiego bossa zawsze jest możliwość przywołania zjawy? To są jakieś predefiniowane persony czy to obrazy randomowych graczy?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, SnoD napisał(a):

Zajebista gra. Chyba pierwszy taki sulslike w miarę noob friendly dla ludzi którzy nie mają kilku godzin na latanie za każdym razem przez pół mapy żeby dostać dwa hity od jednego bossa.

 

Od drugiego bossa zawsze jest możliwość przywołania zjawy? To są jakieś predefiniowane persony czy to obrazy randomowych graczy?

Z tego co pamiętam to chyba później z raz nie można przywołać.

No gierka bardzo dobra. Po obecnych wpisać widać, że faktycznie ostre nerfy poszły, bo wcale nie była taka noob friendly.

Odnośnik do komentarza

Jestem po 2 bossach i 2-3 "subbosach" bym to tak nazwał, więc może później jest trudniej. Do pierwszego bossa chyba ze 20 razy podchodziłem, ale ten drugi za sprawą zjawy padł od razu bo odwracała uwagę i tylko czasem uciekałem i waliłem w plecy. Nie zdążyłem nawet zauważyć czy sama zjawa zadaje jakieś obrażenia.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, SnoD napisał(a):

Jestem po 2 bossach i 2-3 "subbosach" bym to tak nazwał, więc może później jest trudniej. Do pierwszego bossa chyba ze 20 razy podchodziłem, ale ten drugi za sprawą zjawy padł od razu bo odwracała uwagę i tylko czasem uciekałem i waliłem w plecy. Nie zdążyłem nawet zauważyć czy sama zjawa zadaje jakieś obrażenia.

No to jeszcze potelepie tobą ta gra xd 

Odnośnik do komentarza

Pudełko piękne, racja. :pope:

SnoD - graj i baw się doskonale. Tego ci życzę, bo i gra świetna. Ja też jestem ostatni do oceny sposobu w jaki ktoś sobie gra.
Czy korzysta z pomocy, czy też neguje odgórnie ułatwienia. Ja lubię wyzwanie w grach, ale jak ktoś idzie na skróty - jego sprawa.
To elektroniczna rozrywka. Gracz ma dobrze się bawić, a nie rzucać łaciną po pokoju, bo go boss leje już ósmy raz.

Niemniej, tak koleżeńsko ci podpowiem, że nie warto za bardzo na zjawie polecać. Paradoksalnie bowiem, w późniejszych etapach, gdzie jest wyraźnie ciężej, nie sposób jej przyzwać i gra może bezceremonialnie przywołać do porządku grającego. :diablo:

Jak tak patrzyłem na osiągnięcia na X bąku, to raptem nieco ponad 4% graczy ukończyło Lies of P. :notlikethis:

Tak przy okazji, to ostatnio raz jeszcze odwiedziłem miasto Krat i grę przeszedłem drugi raz, tym razem na Serii X.

LsHKJr6.jpeg

Cudowna gra.:touche: Teraz pękła kilka godzin szybciej.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że możesz mieć w tym przypadku rację. Sprawdziłem jak to prezentuje się w przypadku Porzuconego Stróża - pierwszy boss w Lies of P. :drag:
Na X bąku niespełna 30% grających go pokonało, a na PS5 niemal 3/4.

Ale tak, jest w abonamencie, ludzie sprawdzą, nie każdemu też musi gra podejść, a jak dobrze pamiętam, to siedzi tam od września ubiegłego roku. Bodaj od premiery.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...