Skocz do zawartości

Alan Wake II


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej. Dość często mówi się na temat różnych gierek, że jeśli nie znasz tego lub tamtego, jeśli nie grałeś w to czy tamto, to sporo stracisz. Zazwyczaj jest to gadanie trochę przesadzone IMO. W przypadku AW2 natomiast, zdecydowanie warto znać poprzednie dzieła studia. Tych nawiązań jest tutaj cała masa, a dodatkowo często nie są to pierdoły typu zdjęcia na ścianie, podobnie brzmiącego nazwiska itp, tylko elementy naprawdę znaczące, pojawiające się w grze wielokrotnie. Nie chcę spoilować, jednak serio - wbrew temu co klepią w recenzjach, znajomość poprzednich tworów Remedy jest tutaj szalenie wskazana (bo dodaje naprawdę sporo). 

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza

I weź tu się powstrzymaj, gdy tyle osób poleca jakąś giereczkę xD Ofc zakupiłem, właśnie się ściąga. Środa wolna, więc będzie można jutro wieczorkiem pograć.

 

Naprawdę liczę, że jakiś czas będę Wam stokrotnie dziękował za tę zachętę :hype:

 

32 minuty temu, balon napisał:

Boże jak mnie ta gra rozdupcza. Co za genialny kawałek kodu, a te nawiązania na każdym kroku do Quantum, Control. No cudo. :banderas:
Osoby które nie przeszły tych gierek, naprawdę wg mnie dużo tracą.

 

 

Właśnie jestem w trakcie przechodzenia QB. Fajna gierka, lecz czasem już się odechciewa czytać tych przydługawych maili.

 

Plan teraz mam taki, że QB będzie za dnia, a nowy Alan wieczorami :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Boże jak mnie ta gra rozdupcza. Co za genialny kawałek kodu, a te nawiązania na każdym kroku do Quantum, Control. No cudo. :banderas:
Osoby które nie przeszły tych gierek, naprawdę wg mnie dużo tracą.

 

No i trzeba przyznać, że poziom trudności,  to nie jest spacerek, a w odniesieniu do obecny blockbusterów, to nawet jest trudna. Z tego co nie widzę, to chyba nie można zmienić poziomu trudności w trakcie gry?

Ja szczerze to na pierwszym bossie miałem chwile zwątpienia, bo zacząłem go praktycznie bez naboi. Musiałem opracować sobie taktykę, aby go ubić :obama:

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, balon napisał:

No i trzeba przyznać, że poziom trudności,  to nie jest spacerek, a w odniesieniu do obecny blockbusterów, to nawet jest trudna. Z tego co nie widzę, to chyba nie można zmienić poziomu trudności w trakcie gry?

Ja szczerze to na pierwszym bossie miałem chwile zwątpienia, bo zacząłem go praktycznie bez naboi. Musiałem opracować sobie taktykę, aby go ubić :obama:

Chyba można w glownym menu?

Gram na normalu i o ile pierwszy boss to kilka potknięć, to potem się nauczyłem ogarniać i nie zginąłem ani razu, niemniej jednak czasami było blisko, talizmany na bossach się przydają i zachomikowany sprzęt :).

 

Bez dwóch zdań dla mnie to jest top 2 tego roku i top3 tej generacji. 

 

Miałem duże oczekiwania co do tej gry, ale nie aż takie :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, balon napisał:

A jak twoje odczucia? 

Spokojnie. U mnie Alan kupiony, ale czeka na swoją kolej w backlogu

Screenshot_20231031-065155.thumb.png.09e54fc958202b151cf5848d82a0ce63.png

Szczerze przyznam że dla mnie za dużo tych dobrych gier w 2023 r.  I chcę na początku skończyć to co wcześniej zacząłem, by móc na spokojnie wrocić do Bright Falls, bez rozpraszania się już zaczętymi tytułami.

 

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

Spokojnie. U mnie Alan kupiony, ale czeka na swoją kolej w backlogu

Screenshot_20231031-065155.thumb.png.09e54fc958202b151cf5848d82a0ce63.png

Szczerze przyznam że dla mnie za dużo tych dobrych gier w 2023 r.  I chcę na początku skończyć to co wcześniej zacząłem, by móc na spokojnie wrocić do Bright Falls, bez rozpraszania się już zaczętymi tytułami.

 

 

Boże wszystko bym rzucił w pizdu i zabrał się za Alanka. Może rok jest spoko ale nic nie ma na startu do niego. 
 

U mnie Mario słoń i Pająk 2 właśnie tak wylądowali na półce i grzecznie czekają na swoją kolej. 
 

ps polecam chociaż zainstalować, aby był na dysku jak jednak hype Ciebie pokona :) 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, smallv86 napisał:

Kurde aktualnie na urlopie i mam caly czas dla siebie zeby cisnac w Alanka ale tutaj tylko ps5 a w chacie juz kupilem na epicu no i tam rtx4090 i oled uv ale strasznie bije sie z myslami zeby jednak kupic teraz na plejke :/ Jak zyc…

Oddaj, chyba mozna i rzecz jasna wez na konsolke :P

Odnośnik do komentarza

Remake Silent Hill 2? :kekyayaya::kekyayaya: Sorry, ale ta gierka istniała dwajścia let temu i tyle. Blubcie to się zesrają, nim dowiozą w pełni odświeżonego Silenta, to nie Capcom, który umie w te tematy. 

 

A na co, komu to, po co? Jest Alan Wake i wątpię, że ktoś będzie w stanie przeskoczyć tę gierkę. A wiecie, co jest dobre? Że będą jeszcze DLC, to aż tak szybko o grze nie zapomnimy. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Dr.Czekolada napisał:

Bardziej na Alone czekam i trzymam za niego mimo wszystko kciuki. Poziom Alana 2 na pewno nie będzie ale stare AITD 1-4 miło wspominam.

Tego roku nic nie przebije w horrorkach, aczkolwiek dlcki do Alana 2, AiTD, może jakiś Code Veronica Remake albo coś, no i mimo wszystko ten SH2 od Boobera, to jakoś źle nie będzie. 

Odnośnik do komentarza

No ten Alone jeszcze w tym roku by wylądował gdyby nie wystraszył się Alanka i w sumie słusznie zrobili. Zapowiedzieli Tormented Souls 2 więc jest jeszcze na co fajnego czekać. 

 

Ill też fajnie się zapowiadał ale gra chyba śmierdzi scamem 

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, MEVEK napisał:

Przyznam za SH2R mial szanse cos ugrac, ale przed premiera AW2. Teraz to bedzie porownywanko i moze sie chlopaka oberwac :reggie:

Ja już się zastanawiam, a zbliżam się do końca Alanka, czy aby SH2 to dalej moje ulubione, więc do Remake'u też podejdę surowo :problem:.

 

Godzinę temu, Dr.Czekolada napisał:

No ten Alone jeszcze w tym roku by wylądował gdyby nie wystraszył się Alanka i w sumie słusznie zrobili. Zapowiedzieli Tormented Souls 2 więc jest jeszcze na co fajnego czekać. 

 

Ill też fajnie się zapowiadał ale gra chyba śmierdzi scamem 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

TS2 też może dowieść do 2024. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...