Skocz do zawartości

PSX Extreme 294


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #294

cover-2.thumb.jpg.a44e31b07cb394e68d560a50fb45b1c9.jpg

 

001okl_psx294_wer1.thumb.jpg.aca0e7666052a562d705489fd976f472.jpg

Styczniowy numer dostępny od czwartku 03.02

Prenumerata - wysyłka 31.01 (poniedziałek)
 

Cena magazynu - 14,90 zł. 

 

Roger: Szalejące ceny papieru, inflacja, coraz wyższe cenniki usług dystrybucyjnych, nie są to łatwe czasy dla prasy. PSX Extreme aby dalej funkcjonować na rynku musiał podnieść cenę magazynu do 14,90 zł (dorzucając jednak w tym numerze 16 stron), w dalszym ciągu pozostając najtańszym periodykiem o grach w Polsce. Dziękujemy, że jesteście z nami i mamy nadzieję, że razem przetrwamy kolejny kryzys i magazyn wciąż będzie mógł co miesiąc trafiać w Wasze łapki. 

 

Początek roku w „szmatławcu” to jak zawsze obszerne podsumowanie roku. Dowiecie się jakie gry redaktorzy polecają w konkretnych gatunkach, jaki tytuł uznali za swoją grę roku, poczytacie o 50 najlepszych produkcjach ostatnich 12 miesięcy oraz rzecz jasna wydarzeniach i trendach, które kształtowały branżę. Dżujo zebrał też najciekawsze nowinki technologiczne zapowiedziane na targach CES (będzie ciekawie w najbliższych latach), a bieżące wieści ze świata gier zamyka naprawdę solidna analiza przejęcia przez Microsoft całego Activision Blizzard, które kosztowało tyle, co połowa budżetu polski w 2022 roku. Tematem numeru jest w tym miesiącu również kompendium wiedzy o fabule i sekretach serii Dark Souls, które pozwoli wczuć się w klimat nadchodzącego Elden Ring. A przy okazji poznać, jakie wydarzenia i postacie łączą całą trylogię. 

 

W recenzjach rządzą przede wszystkim tytuły multiplayerowe. Sprawdziliśmy dlaczego fani GTA zachwycają się nowym, fabularnym rozszerzeniem z Dr. Dre, wróciliśmy też do świata Final fantasy XIV, by sprawdzić jedno z najlepszych rozszerzeń jakie powstało – Endwalker – zamykające pewien bardzo ważny etap historii. HIV z kolei walczył w kooperacji z zarazą w Tom Clancy's Rainbow Six Extraction, a wisienką na torcie jest przedpremierowa recenzja Dying Light 2, z którym spędziliśmy blisko 30 godzin (do tych mitycznych 500 trochę jednak zabrakło). 

 

116 stron to jednak okazja do solidnego kopa publicystycznego, z którego oczywiście skorzystaliśmy. Zabieramy Was do czasów PS2 by pokazać jak piraci radzili sobie z zabezpieczeniami PS2 i opowiadamy o współczesnej scenie tłumaczeń gier z pierwszego PlayStation, bo w wiele hitów z tamtych lat można dziś zagrać po Polsku. Będzie też o czarnej, niezbyt chwalebnej karcie w historii Mario i Luigiego, kulisach i kontrowersjach tworzenia kolejnych części SSX-a (pamiętacie jeszcze takie studia jak EA BIG?), rozłożeniu na części pierwsze nowego Matrixa (ten film posiada więcej ukrytych smaczków, niż można się spodziewać), czy historii pierwszych wyścigowych maszyn do gier. Tak, maszyn nie automatów, bo sterowaliśmy małym samochodzikiem, pod którym… przesuwa się droga w formie kręcącego się cylindra. I to wszystko w… w 1941 roku! Na łamy magazynu wraca też Kuba Sobek, opowiadając jak silniki do gier takie jak Unity czy Unreal zmieniają branżę filmową. I jak Stephen Spielbierg przetarł ku temu szlaki.

 

Na deser czeka na Was pięć playtestów nadchodzących gier oraz testy małych perełek dla retrogadżeciarzy – kieszolnsolki Game&Watch wydanej przez Nintendo z okazji 35-lecia marki Zelda oraz konsoli Evercade VS, którą pokochają zwłaszcza maniacy Amigi. Miłej lektury! 

 

1.thumb.jpg.5bc0324142312c3bf5e424cf2335b673.jpg

 

3.thumb.jpg.c3e37fbb92b2c0521db434166129a909.jpg

 

5.thumb.jpg.2509374ab726af5a291df9bb57bb7638.jpg

 

6.thumb.jpg.f95f0e8f7ff510fb64e3f06f419ddc15.jpg

 

7.thumb.jpg.9e75ced159986fb046442b263a89f50a.jpg

 

8.thumb.jpg.cd474a6d6037edeb987c5154cdbb9683.jpg

 

9.thumb.jpg.27e38b73eae8cecb7c4c73c7af405851.jpg

 

271750651_1944534849067825_1154911082173847331_n.thumb.jpg.48955161d80aa01a1d76a03e00b59ff3.jpg

 

 

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU

Gry roku 2021
Top 50 gier 2021
Wydarzenia i trendy 2021
Tajemnice mrocznych dusz – Fabuła serii Souls 

 
CO NOWEGO

Trek to Yomi
A Plague Tale: Requiem
Sea of Stars
Game & Watch: The Legend of Zelda – test
Evercade VS – test
Disney gier wideo – Microsoft kupuje Activision Blizzard
CES 2022 – najważniejsze technologiczne premiery 
 
PLAYTESTY
Crusader Kings III Console Edition
BLACKTAIL
Ikai
The King of Fighters XV
DNF Duel
 

RECENZJE

Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction
Dying Light 2 Stay Human
Demoniaca: Everlasting Night
Final Fantasy XIV: Endwalker
GTA Online: The Contract 
S.W.A.N.: Chernobyl Unexplored 
Gravity Chase
Blackwind 
Record of Lodoss War: Deedlit in Wonder Labyrinth
The Gunk
Reverie Knights Tactics
Aeterna Noctis
Shovel Knight Pocket Dungeon
Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning - Fatesworn DLC
Yuoni
Hollow 2
Unpacking
Grim Dawn: Definitive Edition


HARDKOR

Chaos Zmartwychwstań – szukamy sensu w nowym Matriksie
Pasjonaci tłumaczeń gier na PSX-a
Napędzanie kinematografii – silniki i efekty specjalne
Myszaq lubi

 
RETRO

Pijany hydraulik
Długa i kręta trasa do pole position
PS2 a piraci - przegrana na własne życzenie?
SSX - krótka historia Uberów

 
FELIETONY

Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Mielu / Marcellus]
Na piechotę [Piechota]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Graczpospolita
Comix Zone
Region Filmowy
Listy
Patronite

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w poniedziałek, 31.01. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie.

Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym

Edytowane przez Roger
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Teraz, LeifErikson napisał:

A to chyba kiedyś Roger w felietonie tłumaczył, że niektórzy wydawcy nie życzą sobie, żeby ich art był zasłonięty innymi elementami okładki i wtedy trzeba tak rzeźbić, żeby zachować sensowny kadr.


Tak, czasami o to właśnie chodzi. Czasami musimy poprawiać cały cover bo logo gry względem postaci jest o centymetr przesunięte. 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SlimShady napisał:

Nie mieliście w planach recenzować Praey for the Gods? Takie kolosy dla ubogich, ale dosyć mało o nich wiadomo.

 

A nawet mieliśmy, deweloper najpierw napisał, że dostarczy kod, a jak już gra wyszła, to była informacja, że na nasz rynek nie wysyłają jednak kodów. Ale podobno w te kolosy nawet ubodzy nie grają, więc chyba nic straconego :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, LeifErikson napisał:

Recenzja jest napisana na nowo, z perspektywy czasu, czy to przedruk ówczesnej? :D 


Napisana na nowo, w sumie to nowa recenzja, bo pierwszego Tomba nigdy nie było w PSX Extreme z tego co pamiętam. Skupiamy się na recenzjach, które nie trafiły nigdy do magazynu czyli okresie 95-97. Stąd numer Zerowy. Wszystkie teksty w numerze zerowym będą nowe, nie ma żadnych przedruków. Dodam nieśmiało, że patroni za jakiś czas otrzymają też zupełnie nowe, eksluzywne numery PE, skupione na Nintendo 64 i Sedze Saturn. Ale to za jakiś czas jak wszystko dobrze się ułoży :) 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Roger napisał:

Dodam nieśmiało, że patroni za jakiś czas otrzymają też zupełnie nowe, eksluzywne numery PE, skupione na Nintendo 64 i Sedze Saturn. Ale to za jakiś czas jak wszystko dobrze się ułoży :)

Też chce to kupić, ale bez tego patronajta. Prenumeruję pisemko i jestem gotów na Waszym Allegro kupić te dodatkowe numery.

Ostatnio wkręciłem się w Top Secret, reedycja z 2021:

https://allegro.pl/oferta/czasopismo-top-secret-nr-1-reedycja-2021-nowe-10727514680 *

ten numer 36 zł, następne 40 zł. Kupię 10 numerów = 400 zł, tyle na Patronite bym nie dał, a przynajmniej mam tu to co chcę, bez żadnych pierdół typu przedsmaki co w numerze, czy jakieś spotkanie z redakcją online. Po prostu jestem gotów zapłacić za te numery, ale nie chcę dawać kasy co miesiąc, bo nie wiem co będzie u mnie za przysłowiowy miesiąc.

 

* - są też reedycje Bajtków.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, grzybiarz napisał:

nie chcę dawać kasy co miesiąc, bo nie wiem co będzie u mnie za przysłowiowy miesiąc.

 

Można wpłacić jednorazowo przelewem dowolną kwotę, bez podpinania karty, i zadeklarować okres, na jaki ma ona być rozłożona (na przykład przelewasz 39 zł i masz 3 miesiące progu za 13 zł).

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Roger napisał:

Dodam nieśmiało, że patroni za jakiś czas otrzymają też zupełnie nowe, eksluzywne numery PE, skupione na Nintendo 64 i Sedze Saturn.

 

Będzie możliwość kupienia osobno? Drugie pytanie, to jest składanka materiałów zebrana z wszystkich numerów PSXE (taj jak robi Pixel)?

8 godzin temu, Roger napisał:

Skupiamy się na recenzjach, które nie trafiły nigdy do magazynu czyli okresie 95-97.

 

Skupicie się tylko na Saturnie, N64 i PSXe? Czy będzie coś z SMD/SNES? Te platformy w tych latach również dostawały gierki i to całkiem dobre :) W sumie to był najlepsze lata dla tych konsol, no może od 1994-1997 :) 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, grzybiarz napisał:

Ktoś tu kłamał że niby można pobrać :/

Dżiiiz, to ja w temacie o prenumeracie odpisywałem na ogólne pytanie czy pdfy się pojawiają w sklepiku po zalogowaniu czy na maila przychodzą, ale nie dałem pytania w cytat i widzę, że już druga osoba zrozumiała to tak, że najnowszy numer można już pobrać. :D SORY.  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.