Jump to content

Gry, które w niedalekim czasie spadną z cyfrowego rowerka - wątek informacyjny


Recommended Posts

Pomyślałem, że przyda się taki wątek, bo sam niejednokrotnie przegapiłem ostatnią szansę na zakup wycofywanej gierki. Często takie informacje nie są podawane na tacy i trzeba mieć szczęście, żeby na nie trafić, a nawet newsa z informacją można przegapić w gąszczu innych.

 

Zakładam, bo akurat jest okazja:

 

Project CARS 2 do 21 września - prawdopodobnie licencje na samochody

Project CARS do 3 października - jw.

  • Upvote 7
Link to comment
48 minut temu, krzysiek923 napisał:

Często takie informacje nie są podawane na tacy i trzeba mieć szczęście, żeby na nie trafić, a nawet newsa z informacją można przegapić w gąszczu innych.

To właśnie najgorsze jest. Takie WipEout Omega Collection przestało być dostępne do zakupu nawet nie wiadomo kiedy. Niby wyświetla się cena 145 PLN, ale po wejściu w szczegóły widnieje tylko "Niedostępne do zakupu". Nawet ma oznaczenie, że jest w Premium niby.

Link to comment

Bardzo dobry temat.

 

Kiedyś miałem edycję HD Metal Gear Solid i w niej były 2 płyty - z Peacewalker'em i z drugą oraz trzecią częścią Metal Gear Solid. No i oczywiście zgubiłem tylko tę drugą płytę z MGS 2 i 3. Nic wielkiego by się nie stało - miałem MGS'a w liście życzeń na Xbox Store aż pewnego dnia zauważyłem, że zamiast przystępnej ceny (chyba 49 albo 59 zł) widnieje napis "not available". I tak odkładając zakup na później przegapiłem informację, że gra wkrótce zniknie ze sprzedaży. Niby teraz ma wrócić - ale kiedy, jak, za ile - nic nie wiadomo. Także dobrze, że jest taki temat.

Link to comment

Praktycznie żadna gra nie jest bezpieczna w cyfrze bez względu na gatunek, jak nie zniknie w całości, to utraci swój klimat przez np. brak licencjonowanej i oryginalnej muzyki.

Coś się powinno zrobić jak najszybciej z tymi umowami, to nie mogą być czasówki(zobaczcie tego jebanego matrixa tech demo, ile te gówno było na serwerach, 2 miesiące?), tylko licencja musi być na konkretny produkt, a nie żadne śmieszne 3, 5, czy 10 lat.

Szkoda, że prawie nikogo to tak naprawdę nie obchodzi, co tym na górze nie przeszkadza pierdolić kocopołów o tym jak im zależy na prezerwacji.

  • Upvote 1
Link to comment
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Grałem w jedynkę w zeszłym roku i tak jak powyżej - gdyby nie całkiem charyzmatyczna ekipa, to byłby to kolejny szarobury shooterek militarny. No niby ma fajną rozwałkę otoczenia i pseudo-otwarte lokacje, ale do zachwytów daleko. No i trochę frustracji było, aczkolwiek część z tego wynikała z pewnością z faktu, że nie potrafię grać w FPSy na padzie, w dodatku w sub-30fps...

 

Dwójkę miałem mimo tego sprawdzić, ale już na PC. Jeśli trafi jeszcze do promocji, to się zaopatrzę, ale pełnej ceny za to nie dam.

 

Swoją drogą, EA sprostowało i Mirror's Edge nie zniknie z cyfrowej dystrybucji. Tylko BFy. Za to wyłączają serwery w wielu innych grach.

Link to comment

Ciekawe, czy ma to jakiś większy sens... Może jakiś remaster w planach? Wyłączenie serwerów rozumiem oczywiście, ale jaki jest sens pozbawiania się możliwości nawet niewielkiego zarobku (jako tytuł singleplayer only), skoro to nic nie kosztuje? Jakieś licencje na bronie, czy co? Dla Medal of Honor 2010 też zamknęli serwery, ale gra - przynajmniej na tę chwilę - nie znika ze sklepów.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.