Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Donatello1991 napisał:

A może nasi dostali po prostu szansę przez przypadek od losu, żeby znaczyć coś więcej w tej branży i po prostu jej nie wykorzystają. I ot cała historia.

Dostali szansę, bo:

- są tanimi wyrobnikami, zapewne jednymi z najtańszych

- ich Medium miało z 10% klimatu SH, a to według Konami wystarczająco, żeby zaufać Bimber-Team 

- Sronami ma w dupie co się dzieje z ich markami, byle coś tam naklepać na kolanie i coś zarobić

 

Ewentualnie żółte skubańce po prostu mają za dużo pieniędzy, więc postanowiły zorganizować konkurs pod tytułem "Kto bardziej sp*erdoli grę z tego uniwersum". Miernoty od Ascension póki co są na prowadzeniu, zaraz za nimi ziomki od Short Message, ale zobaczymy czy i Blooberek nie przebije. 

Odnośnik do komentarza

Ani się cieszyć ani jechać jak po burych sukach. Jaranko jak we wcześniej przytoczonym filmie, zostało na poziomie sprzed tego trailera. Atmosfera, lokacje, muza, klimat jest na miejscu. Na miejscu nie jest combat. Biorąc pod uwagę, że trailer pochodzi z Maja 2023 roku i jego montaż to żart, czekam jak dojebią Launch Date Reveal Trailerem i będę grał na premierę jak pojebany :banderas:Wszystkim marudom polecam odpalić sobie Enhanced Edition :lapka:

Edytowane przez Szermac
Odnośnik do komentarza

To nie żadna monochromatyczność, tylko żal do mistrzów horroru z krakowa po tym, co pokazali. Chciałem, żeby ten remake okazał się sukcesem, był wyjebany i ożywił markę na dobre i po pierwszym trailerze gdzieś tam z tyłu głowy była nadzieja na to, że tak będzie. Dwa dni temu moje nadzieje zostały zdeptane i nie będę sobie wmawiać, że jest zajebiście mordo day one luks edycja i granie od północy gdy pokazują mi drewniane strzelanko które nawet nie brzmi jak strzelanko, skaczące pielęgniarki, kopanie ich z SFX rodem z Looney Tunes czy jebane mashowanie X żeby wyrwać się z gangbangu workoludzi (gdzieś w oryginale w ogóle było trzech przeciwników na ekranie naraz?), a jedyne co ratuje ten trailer to muzyka (i to tylko dlatego, że nie odbiega od oryginału xD). Gdzieś tam ktoś pisze, że to stare buildy, inny pisze, że w pełnej grze efekty dźwiękowe są bardzo klimatyczne i mięsiste, NO TO MI TO POKAŻCIE A NIE TE KAPISZONY I TITU TITU PO KOPNIAKU, DO CHUJA! Może się mylę i pełniak rozwali czaszki, ale szczerze? Szanse na to oceniam na mniej niż ziobro.

 

A jeszcze sobie przypomnijmy, że blubi chce rozbudować historię bo MAJĄ COŚ DO OPOWIEDZENIA OD SIEBIE i no sorry, nie czuję tego. Tym bardziej, że Ascencion i Short Message pokazały, że Konami kompletnie nie rozumie, gdzie leżała siła serii i że nie było to jakieś shared experience przy serialu czy wpychanie do gardła motywu przewodniego. To były subtelności, to były niedopowiedzenia i strach nie przed tym co widzisz i o czym wiesz, a przed tym, czego nie pokazano i co musiała sobie dopowiedzieć wyobraźnia. Najwyraźniej dla cumnami to trochę zbyt wysokie progi obecnie. #NotMySilentHill

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To skoro to wszystko wiesz to tym bardziej powinieneś wiedzieć, dlaczego nie wkręcam sobie bajek, że "przeciesz orygimnał tesz miał słabe bicie deskom". Życzę temu projektowi jak najlepiej, ale patrząc na to trzeźwo spodziewam się flopa (przynajmniej pod kątem jakości samej gry, może siła marki spowoduje, że sprzeda się nieźle). Pewnie dam się ogolić mistrzom horroru, ale nie będzie taryfy ulgowej "bo dawno Silenta nie było" w moich opiniach.

Odnośnik do komentarza

No ta, no właśnie, co my tu próbujemy zrobić xD W sensie ja nie chce nikogo namawiać, żeby mu się podobało czy coś, może mi to nie wychodzi po prostu. 100% czaje, dlaczego nie wkręcasz sobie bajek. Uwiera mnie jedynie wylewanie jadu na Konami i hejt i tak dalej. Czaje totalnie dlaczego tak jest, bo ktoś bardzo uwielbia markę itd i może być zawiedziony i tak dalej. Czaje totalnie, nie podoba mi się jedynie krajobraz tego i jak to wygląda. To po prostu smutne. 'Każdy coś tam dla siebie znalazł' xD Też nie wystawie taryfy ulgowej. Tak jak oceniam trailer, tak ocenie jak wyjdzie. Zajebiste lokacje, ciemność, klimat, muza, zjebane animacje, udźwiękowienie i walka, 6/10. Dzięki bloober.

Edytowane przez Szermac
Odnośnik do komentarza

W sensie mamy nie marudzić, bo to nowy SH? Czyli wracamy do punktu wyjścia i tego, od czego zaczęła się ta dyskusja ("paskudny fanbase" czy jakoś tak to szło). Chcesz to się jaraj, przecież Twoich odczuć raczej nie zmieni post na forum w internecie. Z mojej perspektywy to pocieszanie się "starym buildem" widziałem już nie raz i nie dwa, przeważnie kończy się srogim rozczarowaniem, i do tego piję. Tym razem nie wskoczę na wagonik "będzie dobrze", po prostu. Raczej nie będzie :)

Odnośnik do komentarza

Marudzenie typu - Ale ta walka wygląda słabo, te pifpaf dźwięki, widziałeś tego kopniaka ? Potwór bez rąk łapie Jamesa ? Skacząca pielęgniarka przez murek ? co to ma być xDD - Spoko marudzenie, szanuje, sam to wytykam, słabe to jest konkretnie xD
Marudzenie typu - Łeeeee burwa Bloobery kaleki yebane, Konami szmaty, hehe wystarczyło im słabe Medium, ale frajery, ale ruchają marke. - Zwyczajnie bezsensowne destrukcyjne gadanie. O takim fanbasie mówię, bo to co się na X'ie dzieje, to ręcę opadają.

Edytowane przez Szermac
Odnośnik do komentarza

No lokacje kozackie chociaż nie jestemm silento fagiem więc nie wiem czy mgła ma odpowiednią gęstość i czy ułożenie okien w budynkach się zgadza :asax: przy walkin symulatorach jednak coś tam muszą umieć w otoczenie więc tutaj raczej nie ma co się bać o to

Odnośnik do komentarza

Tak srsly, to powiedziałbym, że gra się okaże dobra i wierna, klimatyczna, po prostu walka będzie poprawna i technicznie śmierdzieć gra będzie jakimś AA. Po prostu seria zasługuje na więcej po tych wszystkich latach niż tylko poprawny remake. Nie wygląda na to, żeby Bloober Team mogli nas pozytywnie zaskoczyć, dostaniemy raczej poprawne rzemiosło oparte na grze, która powinna dostać remake-masterpiece jak RE2. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W mojej ocenie niektórzy i to doświadczeni userzy w tym temacie to się wręcz skompromitowali. Trailer ma półtorej minuty, stary build, fatalny montaż, podstawiony z dupy dźwięk, wszystko skompresowane tj. ewidentnie zawaliło Konami, a niektórzy już postawili krzyżyk. Postawili krzyżyk bo widzieli fatalnie zmontowaną minutę starego gameplayu. Gameplayu, który w ogóle nie świadczy o tym, ze SH nagle stanie się tytułem akcji bo niektórzy chyba nie dostrzegli, że trailer ma w tytule "combat".Bzduras pisze o "zadeptanych marzeniach" :facepalm: Co tu się kurwa dzieje?! :D

 

Edytowane przez izon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, hudiny napisał:

@Josh Widzę, że jesteś bardzo dobrze zorientowany w temacie remake'u. Może napiszesz recenzję przedpremierowo?

Mogę. 

 

Chujnia z grzybnią i odrobiną patatajni. Zmarnowany potencjał Silent Hilla oraz wspaniałego deva jakim jest Bloober Team.

 

:dynia: /10  

 

Spoiler

a tak całkiem serio pisząc to czekam na tę grę i pewnie będę się przy niej bawił lepiej niż przy większości produkcji AAA. Co nie zmienia faktu, że muszę się zgodzić z Nyjaczem: tak legendarny horror jak SH2 zasługiwał na coś ZNACZNIE lepszego. I na pewno na kompletnie inny (w zamyśle bardziej doświadczony i kompetentny) team deweloperski. 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...