Skocz do zawartości

Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name(Yakuza Spinoff)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to najlepsza czy najambitniejsza część Yakuzy, ale gram od kilku dni i czuję się jakbym wrócil  na stare śmieci. 

 

A i bardzo mi się podoba ten system rozwoju oparty o te punkty, jak i kasiorkę, dobrze to zrobili. System walki agenta też top.

 

A Kiryu, jak to Kiryu, fabuła może bez sensu, ale te nawiązania do poprzednich części to prawdziwy fanservice, spędziłem z tą serią tak z 50% czasu grania ogólnie w 2023 i dalej mi się to nie znudziło. Kończę I lecę z Y8:).

Odnośnik do komentarza

Gierka pękła w 15h, oczywiście zostało maksowanie minigier, kilka sidestories, ale po raz kolejny w serii odpuszczam, może się skuszę wreszcie na platynowanie w IW, końcówka rzeczywiście łezka może się zakręcić, kolejna solidna część serii (chociaż niewiele wnosi do serii). Typowa Yakuza 8/10 i już nic mnie nie dzieli od zagrania w Infinite Wealth , no chyba, że jednak zdecyduje się na feudalną Japonię najpierw, jeszcze pomyślę. :).

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem po co ta gra powstała, bo te "losy" Kiryu można byłoby krótkim filmikiem z treścić, no ale że jestem yakuzowcem, to zagrałem z Game Passa. Chyba najgorsza fabularnie część, zero motywacji i emocji w ostatnim pojedynku (to co przed nim lepsze), ale scenka przed napisami, no zrobiło się mokro pod oczami :pechowiec:

Odnośnik do komentarza

Post pod postem, ale inaczej pytanie utonie. Zakładam, że żadne oficjalne wydanie pudełkowe się nie szykuje na PS5 u nas? Ceny japońców są różne, można mieć coś z PlayAsia za 260 zł z wysyłką albo używka z zagranicznego ebaya za ok 170 zł (po przeliczeniu z USD) od sprzedawcy z 95% reputacją (także kij wie czy dotrze). Oba warianty mają japońskie okładki, ale gra chyba jest region-free i po angielsku (mam nadzieję xd).

Za to znalazłem jedną sztukę w Polsce w normalniejszej cenie i z angielską okładką (na OLX) - zastanawia mnie co to za wydanie skoro wszędzie krążą tylko japońce. Było jakieś wydanie na Europę lub USA? Chyba gdzieś mi kiedyś mignął w reklamie Google dwupak Yakuza: Like a Dragon + Man Who Erased, może to wyjęte z tego.

edit:
dobra, widzę chociażby w Ultimie, ze te japońskie importy też mają angielskie okładki, tak samo w PlayAsia są różne warianty (z angielską okładką wychodzi drożej bo ponad 300 zł z wysylka). Jakoś ogarnę, bo chce mieć ładne białe pudełko na półce wraz z trylogia remaster.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.02.2024 o 11:05, _Red_ napisał:

Jak to jest, źe w Gamepass można mieć za friko, a w PSN jedynie do kupna za 229zł - pojebało, w życiu tyle nie dam za cyfrowy DLC Y7.5 :notlikethis: Fajnie jakby dorzucili to do Extra/Premiuma za jakiś czas to bym spędził jeszcze kilka godzin w butach Kiryu.

Na pewno będzie w plusie za jakiś czas, jak każda Yakuza :). Ostatnio priorytet na to dostał jednak gamepass, więc trzeba poczekać, zapewnie jeszcze sporo czasu, dobre kilka miesięcy albo i więcej, tak jak nie ma Judgmentów na Gamepassie do tej pory, tak nie ma spinoffów nowych Gaidena i Issina w PS Plusie. 

 

Polecam, tym bardziej dla fana serii, mimo, że już ograłeś 7demkę, to jest  bardzo solidna część serii i nie warto omijać. 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo dobra gra. Ogólnie zaproponowany tutaj format Yakuzy Lite ma moim zdaniem duży potencjał na robienie mniejszych w skali gier traktujących o postaciach, które nie są grywalne w nowszych odsłonach (lub nigdy nie były), a fani je lubią - przykładowo sympatyczną gra mogłaby być opowieść o tym, co działo się z Akiyamą w okresie między szóstką i ósemką, epizod z życia Majimy pomiędzy 0 i 1 czy gierka o młodym Kazamie/Watase.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Na pewno będzie w plusie za jakiś czas, jak każda Yakuza :). Ostatnio priorytet na to dostał jednak gamepass, więc trzeba poczekać, zapewnie jeszcze sporo czasu, dobre kilka miesięcy albo i więcej, tak jak nie ma Judgmentów na Gamepassie do tej pory, tak nie ma spinoffów nowych Gaidena i Issina w PS Plusie. 

 

Polecam, tym bardziej dla fana serii, mimo, że już ograłeś 7demkę, to jest  bardzo solidna część serii i nie warto omijać. 

 

Już sobie załatwiłem pudełkowa wersję, która poprzednik ma z Play Asia. Nawet jak pojawi się w abonamencie, to boxy powinny raczej trzymać wartość z racji r z a d k o ś c i :cebula:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...