Jump to content

Indiana Jones V


Recommended Posts

 

 

Jacyś fani Indiany na pokładzie? Nie miałem żadnych oczekiwań, gdy to zapowiadali za wyjątkiem takich, żeby nie było chociaż gorzej od czwartej części. Muszę przyznać, że trailer wzbudził lekki hype :obama: Wygląda to lepiej niż zdziadziały De Niro w Irlandczyku, więc może nie będzie takich komicznych scen z podstarzałym Fordem. Film obsadzony świetnymi nazwiskami, maestro John Williams odpowiadający za ścieżkę dźwiękową, Mangold jako reżyser - czy to się może udać? Oczywiście stoi za tym Disney i mogą doszczętnie pogrążyć tę markę jak filmowe Gwiezdne Wojny, ale Indiana Jones z Fordem zawsze miał u mnie specjalne miejsce w serduszku i chyba po prostu naiwnie chcę wierzyć, że to się uda. Przynajmniej potwierdzili, że Indiana ani nie zginie w filmie, ani nie zostanie nikim zastąpiony.

 

  • Upvote 1
Link to comment

 

Nie spodziewałem się, że The Critical Drinker tak u mnie zaminusuje :reggie: Tak jak zgadzam się z ogólnym przesłaniem jego filmu mówiącym o tym, że jest wiele powodów by ten film się nie udał oraz istnieje sporo wątpliwości mogących prowadzić do ostatecznego rozczarowania, tak chłop zwyczajnie i ordynarnie skłamał i powielił fałszywą plotkę, która została zdementowana, ale niestety ludzie już to łyknęli.

 

O co chodzi? Mimo, że to dotyczy zakończenia filmu, to nie daję nawet tego w spoiler, bo to nie jest prawda. Niedawno miały miejsce rzekomo pokazy testowe filmu i jedna z osób w nich uczestnicząca postanowiła podzielić się zakończeniem. W dużym skrócie Indiana na samym końcu ginie poświęcając się w obronie nowej strong female protagonistki, która w następstwie dramatycznych wydarzeń ubiera charakterystyczny kapelusz legendarnej postaci i tym samym zostaje namaszczona na kontynuatorkę jego dzieła. Koncepcja była tak gówniana i beznadziejna, a jednocześnie tak prawdopodobna mając na względzie poczynania Disneya w serii Gwiezdnych Wojen, że ludzie zaczęli w to wierzyć i się potwornie zirytowali. Szkopuł w tym, że to wszystko wymysł jakiegoś karalucha z 4chana, który został zdementowany podwójnie przez samego reżysera Jamesa Mangolda. Nie było jeszcze żadnych pokazów nawet, a pasożyt publikujący "leak" na potwierdzenie dał screena z pierwszego trailera pokazywanego ekskluzywnie na D23 Expo :kekw:

 

Gardzę takimi obrzydliwymi kłamcami. Srogo się zawiodłem na The Critical Drinkerze.

Link to comment

no niby Disney pierwotnie chciał zrobić z Indiany dziadzie co ciagle narzeka ze już stary jest i plecy go robią, ale Mangold się wkurwil i mówił ze chce zrobić normalny film. Zobaczymy, boje się tylko jakiego artefaktu będą teraz szukać. Odejście od tych sakralnych tematów nie wyszło za dobrze. 

Link to comment

Dzieki bezgusciarze. Chodzcie dalej na te wys.rywy od disneya do kin to na pewno kiedys zaczna powstawac dobre filmy oparte na kultowych markach. Znowu musieli wje.bac tam zwloki Forda, tak jak zrobil to z Imperatorem, bo doskonale wiedza, ze na nostalgii najlepiej sie zarabia. Ale ze ludzie kochajacy oryginalna trylogie sie na to nabieraj, to juz niestety nie jest wina korpo.

Link to comment
W dniu 3.12.2022 o 16:06, Mejm napisał:

Dzieki bezgusciarze. Chodzcie dalej na te wys.rywy od disneya do kin to na pewno kiedys zaczna powstawac dobre filmy oparte na kultowych markach. Znowu musieli wje.bac tam zwloki Forda, tak jak zrobil to z Imperatorem, bo doskonale wiedza, ze na nostalgii najlepiej sie zarabia. Ale ze ludzie kochajacy oryginalna trylogie sie na to nabieraj, to juz niestety nie jest wina korpo.

W tym przypadku mogą skopać fabułę i zrobić po prostu słaby film, nowe SW nie dość, że były słabymi filmami (ze zmarnowanym potencjałem, który pierwszy lepszy fan by lepiej wykorzystał), to jeszcze skopały całe lore uniwersum, obdarły je z kultowości. Postacie przywrócone nijako i tandetnie. Indianie chyba to nie grozi, nie wiem, co musieliby zrobić. O ile wciąż lubię trylogię Indiany, tak Gwiezdne Wojny już mnie w ogóle nie interesują jako uniwersum.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...