Skocz do zawartości

Akademia Pana Kleksa


Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Lipert napisał:

Ok czyli młodemu odpuszczę. Pytanie tylko co z 6 letnia córką która bardzo chce pójść bo uwielbia klip Sanah. Są jakieś nieodpowiednie sceny dla takich dzieci?

Nie ale serio odpuść sobie - dla 6 latki to jest imo film bez sensu. Nie wiem tak szczerze mówiąc dla kogo to jest film. To jest nagrane jak teledysk - montaż to jakaś kpina, z kleksa zrobili idiote no serio szkoda czasu. 
i jeszcze robią drugą część. Po 1 mam dość. Średnia ocen z filmweb mnie zbiła z tropu ale myślałem że przecież nie jest tak źle. No niestety jest. 
 

edit - aaa i żarty. Te żarty o sraniu ptaków no kurwa wysokich lotów. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Poszedłem bo znajomi chcieli. Wizualnie nawet ładny, jakieś tam kawałki wpadły w ucho, ale fabuła i montaż to jakaś jebana tragedia. Chyba odświeże stare filmy z Fronczewski, bo muszę sprawdzić, czy tam też Kleks był takim debilem, ale z tego co pamiętam, to nie. I po co ten Nowy Jork wciśnięty na siłę? Jakieś polskie kompleksy?

Odnośnik do komentarza

Pełna zgoda co do recki wyżej. Poszliśmy na fali hype'u i już wolałbym chyba włączyć jakieś randomowe filmiki z YT, na to samo by wyszło a hajs w kieszeni. 

 

Na Kleksie się wychowałem, postacie jak Wielki Elektronik, czy Filip Golarz z jego lalką ryły banię, z drugiej strony wesoły ton, piosenki i charyzma Fronczewskiego dawały masę radochy. Ta nowożytna próba wskrzeszenia Kleksa okazała się co najwyżej policzkiem w twarz dla wcześniejszych historii. Oprócz naprawdę bardzo dobrych zdjęć i efektów specjalnych wszystko jest jednym wielkim teledyskiem, obliczonym chyba na zasadzie tego co Excel uważał, że ma się teraz podobać młodzieży. To zlepek tiktoków i one-linerów, który nie ma tak naprawdę żadnej historii. Kot stara się jak może, ale jego Kleks nie jest stanowczym a jednocześnie ciepłym profesorem a ekscentrykiem z ADHD, który poszedł o jeden krok za daleko i przegiął w stronę karykatury. I samej Akademii jest tu jak na lekarstwo.

 

Gówno / 10

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Widzę wszędzie bardzo szeroki rozstrzał ocen, od 1/10 do aż 5/10. Czyli kolejny hit na miarę naszych czasów. Ale dzieciakom pewnie się spodoba, to jest pokolenie, które łyka największy kał (youtuby, tiktoki, nowe animacje Disneja), więc i tu z pewnością znajdzie się szerokie grono entuzjastów. 

 

A ta piosenka z Kamińskim i Brodką to jest taki syf, że aż podchodzi pod antyreklamę dla całego filmu. I to bardzo skuteczną. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Josh napisał:

Widzę wszędzie bardzo szeroki rozstrzał ocen, od 1/10 do aż 5/10. Czyli kolejny hit na miarę naszych czasów. Ale dzieciakom pewnie się spodoba, to jest pokolenie, które łyka największy kał (youtuby, tiktoki, nowe animacje Disneja), więc i tu z pewnością znajdzie się szerokie grono entuzjastów. 

 

A ta piosenka z Kamińskim i Brodką to jest taki syf, że aż podchodzi pod antyreklamę dla całego filmu. I to bardzo skuteczną. 

 

Tutaj racja, dzieciakom się podoba, ale głównie dlatego, że coś się ciągle dzieje, widz jest atakowany co chwilę ładnymi obrazkami przetykanymi muzyką. To naprawdę wygląda jak oglądanie YT shortsów z automatycznym odtwarzaniem. Ale jak spytać o czym to było to już nie było im tak łatwo odpowiedzieć. Po prostu film wydmuszka i jeśli kinematografia ma iść w tym kierunku to aż żal :/ 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...