Jump to content

Pikmin 4


Daffy

Recommended Posts

 

Trójkę kończyłem w bólach ale ogółem tytuł ma wielu zwolenników. Czworka zapowiada się na bezpieczny sequel ale prezentuje się dosc ładnie. Chyba będziemy działać na Ziemi, a nie na zmyślonej planecie. 

 

Ogółem to chyba ja robią dość długo, pierwsze info, że jest w produkcji pojawiły się grubo przed pierwszymi przeciekami o switchu

Link to comment
  • 3 months later...

Ja grałem tylko w 3 i do mnie to słaba gierka, tak słaba że nie wiem co by musiało się stać by zainteresowałem się 4.

 

Ale są i tacy co uważają, że pierwotnie to była jedna z pereł wiiu

Link to comment

Sam pomysł na Tinykina to niby pełna zrzyna z Pikmina, ale sama gra jest zupełnie inna. W Tinykinie stworki to właściwie estetyka, nic nie robią tylko je po prostu masz i używasz do jednej rzeczy, pełnią tę samą funkcję co w innych grach zdolności czy ekwipunek i gra byłaby taką samą platformówką gdyby to zrobić i to zwykłe platformówki 3D mają do niego blisko.

 

Pikmin zaś opiera na tym całą rozgrywkę i swój gatunek, to jest kompletnie gra o zarządzaniu zbiorem pipiduków. Trzeba myśleć o tym gdzie są i kiedy co robią... i trochę się o nie troszczyć żeby potwór nie zjadł jak przyjdzie noc. Generalnie Pikmin to gra jakby o własnym gatunku, można ją nazwać RTS-em, grą w zarządzanie, symulacją, choć są też elementy gier akcji TPP z zagadkami oraz platformówek-zbieranek.

 

Myślę, że podstawowy wyznacznik do bycia fanem Pikmina jest ciągle taki - czy kręci cię kierowanie gromadą malutkich stworków chodzących po ogrodzie i wypełniających epickie misje typu przynieś mandarynkę? Jeśli nie zachwyci cię ta ogólna jakość, to sama konstrukcja gry jest dość powolna i skrępowana jak na dzisiejsze czasy. Sporo fanów lubi też ciorać tryb misji albo grać z rodziną w co-opie.

 

Czy czwórka wiele zmieni? Tego nikt nie wie, ale po zwiastunie to nie wygląda. Zakładam, że może będzie miała bardziej otwartą i bezpośrednią konstrukcję, może ze swobodną eksploracją jednego świata zamiast podziału na misje na małych i prostych mapach. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Jednak będzie limit czasu i spoko dla mnie bez tego byłoby słabe ale nie taki restrykcyjny jak w 1. Wygląda na to, że będą elementy roguelike znane z dwójki w postaci wypraw nocnych i jakieś dungeony gdzie będzie high risk high reward już bez limitu czasu. Jaram się.

Link to comment

Xdddd przecież advance wars w takim odświeżeniu jak zaserwowano to równie dobrze mogłoby na gamecuba wyjść gdyby nie wyższa rozdzielczość 

 

Graficznie z tegorocznych gierek Nintendo to obok pikmina zdecydowanie wybija się Metroid Prime  

Link to comment

Nie wiedziałem, że 1 i 2 część też ma być. Jak dobrze pójdzie i Switch 2 będzie czytał gry ze Switcha 1, a i wyjdzie jeszcze trochę więcej portów, remasterów i remakeów, w tym WW i TP, na które niektórzy czekają, to na jednej konsoli Ninny będzie można ograć praktyczne większość ich najlepszych gier, a nawet całe serie Zeldy 3D, MP, czy Mario 3D, SMG2 wciąż czekam… na cud :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...