Jump to content

The Super Mario Bros. Movie


Recommended Posts

76481E7C-1657-44E4-AC77-CCBBD4763719.jpeg.3505ba7d6f7ef98eef03627a44ccf10c.jpeg

 

Wróciłem właśnie z kina i podobało mi się. Jak zwykle lubię gry/filmy/seriale, które sa czym sa i nie udaja czegoś innego. Mario z założenia to czysty fun i rozrywka i jako taki po prostu dostarcza. Jest szybko, zabawnie, pięknie i z mnóstwem smaczków. I jako takiego popcorniaka oceniam na 7/10. Polecam. Tylko nie należy oczekiwać nic głębokiego, film nie ma żadnego przesłania, ani nic w tym stylu. Po prostu czysty fun jak platformówki z Mario

  • beka z typa 1
  • This 1
Link to comment
3 minutes ago, grzybiarz said:

Leciało z dubbingiem? Jak wypadło? 

Podobno wielki, kasy hit. 

 

No po angielsku, ja mieszkam na Long Island. Angielski dubbing świetny, szczególnie Jack Black to klasa sama w sobie, szczególnie piosenka na cześć Peach wymiata. Sama księżniczka też super, dali jej sporo życia. Trzecie miejsce dałbym Donkey Kongowi. Sami bracia wypadli tak sobie, szczególnie Luigi nie miał nic do roboty. A, no i depresyjna Luma wypada absolutnie genialnie. Oczywiście wszystko to w konwencji rozrywkowego filmu do popcornu. 

Link to comment

Widziałem na przedpremierze w pl i podobało mi się. Tempo film ma świetne, miejscami chyba za bardzo bo mogli trochę zbudować chemii między postaciami. Wykonanie topowe, udźwiękowienie fantastyczne (i licencjonowane utwory i remiksy growych), a przede wszystkim jest to kopalnia easter eggow, ilość smaczków jest niewiarygodna wręcz. Ciężko wystawić jakąś note bo w gruncie rzeczy to prosta bajka bez jakiegoś głębszego przesłania ale każdy fan uniwersum Nintendo powinien być zadowolony.

 

Btw trochę szkoda jak potraktowali Luigiego, Peach niczym Furiosa, Bowser kradnie show.

 

  • Upvote 1
Link to comment

No nie jest to Ratatoullie, Wall-E. Ani Król Lew. Czy nawet Shrek. Tutaj jest tylko i wyłacznie rozrywka. Bez morałów, ale i bez śladu poprawności politycznej, pouczania czy innych zmor dzisiejszej kultury. Jak ktoś oczekuje czegoś więcej to się rozczaruje

  • This 1
Link to comment

no fajny film dla dzieciaczków i fanów Nintendo. Bo nawiązań jest bardzo dużo do gierek (ktoś wyłapał to mall subtelne nawiązanie do Mario Galaxy na pustyni?) a i pomysł żeby niektóre sekwencje "akcji" zrobić w wersji 2.5D - ciekawe rozwiazanie i bardzo miodne. Jedynie problemy z tempem i słaba dynamika postaci. Ale no, jest to film dla dzieci.

 

7/10

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...