Skocz do zawartości

Forumkowy Klub Gierek Retro- 05.2023


second

Forumkowy Klub Gierek Retro- 05.2023  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Retro grą maja zostanie:

    • Metroid
    • Little Samson
    • Bram Stoker's Dracula

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 29.04.2023 o 17:00

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie to sięzgłąsza propozycję, ale chciałbym pokazać wam swoją ukrytą perełkę :)

Gierkę nazywaliśmy "złoty kapitan ameryka", a był to w rzeczywistości  tytuł Time Diver Eon Man, wydany przez Taito w 1993 roku.

Time_Diver_Eon_Man_Level_1.png?200808160

 

No właśnie, gra była już ukończona, ale ostatecznie jej nie wydano, a mimo to mieliśmy ją na pirackim kartridżu. Jak czytam na wiki, w 1994 Chińczycy wypuścili grę. Grając więc w Polsce, na Pegasusie w 1997 roku, wcale to nie był staroć.

Gra to mordoklepka, ale z naciskiem na "zręczność". Baardzo trudna, nigdy jej nie ukończyłem. Widzę że typ na filmiku w 22 minuty grę ukończył, no ale tak samo są spece co Mario przechodzą w 5 minut. 

Odnośnik do komentarza

Ukończone!

 

Nie było aż tak trudno jak się spodziewałem ale parę bossów i lokacji było paręnaście razy powtarzane. 

Używałem quick save jedynie do początku lokacji, bo przecież nie będę kodów wpisywał na etapy w 2023 :boomer:

 

Overall - super gierka I must play dla każdego konesera gejmingu. Idealny czas zabawy, zróżnicowani bossowie i szybkie planszę, które przechodziło mi się fantastycznie!

 

Gra absolutnie unikatowa gameplayowo i jestem w szoku, że nigdy o niej wcześniej nie słyszałem.

 

Dziesięć anbernicow na dziesięć w mojej skali retro :platinum:

P_20230520_220732.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No, ale teraz na normalu, bo na easy gra obcina ilość  przeciwników, a co istotniejsze - ostatnie poziomy.

 

Ostatnio odpaliłem też tego Draculę i tam to już w ogóle pamięć rozlokowania przeciwników musi wejść w obieg, bo może i mamy kilka żyć, ale po zgonie zebrane power-upy i bronie na poziomach się nie odnawiają, więc często musimy sobie radzić na surowo. No i nie ma kontynuacji. Trzy poziomy trudności, każdy oferuje ten sam zestaw przeciwników, ale więcej poziomów, w sensie dłuższą grę. Zabawa dość przyjemna, ale dla wytrwałych. Osobiście chyba nie przebrnę, przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza

To trochę wyjaśnia kwestię "czy miesiąc na ogranie gry to nie za dużo"? 

Ludzie wciąż nadrabiają, choć z mniejszym natężeniem. Pewnie z braku czasu czy możliwości, chociaż najwięksi wyjadacze grę skończyli w pierwszym tygodniu i wołali o więcej i przyspieszenie kolejnych wyzwań. Draculę/Metroida skończcie, taka zaleta trzech tytułów. 

 

Jeszcze raz napiszę: grajcie w Samsona na normalu, bo tylko tak macie pełną pulę poziomów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sukces, ukończyłem. Niestety połowiczny, bo save/load state było grane pod koniec kilkadziesiąt razy. Nie dałbym rady tego zrobić inaczej, szkoda by mi było czasu na ciągłe bezowocne próby i przechodzenie leveli od początku. Ogólnie bardzo przyjemna gierka, ale mogłaby być sporo prostsza :kaz:

 

Chyba można powoli zamykać maj. Cieszę się, że udało mi się wybrać grę, która niektórych zaskoczyła i była dla nich nowa. Oby jak najwięcej takich niespodzianek. 

 

Następny na liście jest @GearsUp, niech już planuje kolejny miesiąc i się powoli bierze do roboty. :)

Edytowane przez second
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to trochę mnie zaskoczyliście. Dajcie mi kilka(naście) godzin i coś podrzucę pod głosowanie, bo nie czuję się zbyt autorytarnie.

 

W ogóle nieładnie tak się wycofywać. Co się stało GearsUp?

Może jednak?

 

Edit: ok, doczytałem, że Zelda ponad wszystko. Strasznie to gejowskie i nieodpowiedzialne.

Choć jednak bardziej gejowskie.

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Ja się chyba wypisze chłopaki bo kompletnie nie czuje grania w te konsolowe perły na laptopie jak yebane zwierze. Jak jakaś fajniesza gra się trafi to może będą się podpinał jak rzep na chwile ale tak na bieżąco to raczej nie. Trzeba chyba kupić którąś z tych małych konsolek do starych gierek:nosacz2:

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
No to trochę mnie zaskoczyliście. Dajcie mi kilka(naście) godzin i coś podrzucę pod głosowanie, bo nie czuję się zbyt autorytarnie.
 
W ogóle nieładnie tak się wycofywać. Co się stało GearsUp?
Może jednak?
 
Edit: ok, doczytałem, że Zelda ponad wszystko. Strasznie to gejowskie i nieodpowiedzialne.
Choć jednak bardziej gejowskie.
Haha! Święta racja! Gejowskie na maxa! Ale niech się dzieciaki bawią. Więcej się takich wykruszy i zostaną tylko prawdziwi retdozgredzi, to może mi się uda załapać na listę osób proponujących gry.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...