Skocz do zawartości

Forumkowy Klub Gierek Retro- 05.2023


second

Forumkowy Klub Gierek Retro- 05.2023  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Retro grą maja zostanie:

    • Metroid
    • Little Samson
    • Bram Stoker's Dracula

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 29.04.2023 o 17:00

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Kmiot napisał:

U mnie już gotowy, będzie męczony w trybie handheld.

1682770458801.thumb.jpg.8cbec75fc5bad73af1a4ddf2324a81f8.jpg

Lecimy, musiałem odkopać ds lite:boomer:

20230429_225533.thumb.jpg.1273fc1caed8392c22d10a091388553f.jpg

 

 

Już na pierwszym bossie miałem załamanie i chciałem wyjebac konsole przez okno, dawno nie grałem w nic zręcznościowego :sapek:

Początek cymesik, każda postacią inaczej się gra.

Odnośnik do komentarza

W sensie, że jak? Jest jakaś stronka z grą czy sugerujesz, że mam sobie poguglować? :philosoraptor:

 

 

51 minut temu, Shen napisał:

trzeba miec programator, na niego wrzucasz soft i nic wiecej nie trzeba robic http://r4i-sdhc.com/aboute.asp

 

Polecasz jakieś miejsce do zakupu czy brać jakiś pierwszy lepszy z alledrogo? Nigdy się bawiłem w żadne emu.

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza
26 minutes ago, Luqat said:

W sensie, że jak? Jest jakaś stronka z grą czy sugerujesz, że mam sobie poguglować? :philosoraptor:

 

 

 

Polecasz jakieś miejsce do zakupu czy brać jakiś pierwszy lepszy z alledrogo? Nigdy się bawiłem w żadne emu.

 

Ja wpisałem Little Samson online w google i wyskoczyło kilkanaście stron gdzie można zagrać. Myślę, że ogarniesz

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja dzis pogralem troche i jest sztos. Levele ciekawe, sterowanie responsywne, kilka postaci dodaje zajebistosci bo można sobie pokombinować z trudniejszymi sekcjami. Dodatkowo wlasnie super jest to, ze gra nie jest frustrująca jak np Megamany i nie trzeba sie uczyc na pamiec leveli zeby je pokonywać.

 

Grafika top NESa a myzka jest rowniez bardzo ok chociaz do poziomu Megamana 2 czy Batmana troche brakuje. Bede powoli pykal na przestrzeni nastepnych dni. Wspaniala selekcja Panie second.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Też chwilę pograłem sposobem podanym przez ojczyznosława i potwierdzam powyższe. Trzeba się trochę przestawić na stary styl grania, ale po chwili wszystko wraca. Też nigdy nie słyszałem o gierce, nie mówiąc o graniu. Rzeczywiście grafika bardzo ładna i w swoim og czasie musiała robić wrażenie. Muzyka też  spoczko, ale jakiegoś super szału nie robi. No i walka z pierwszym bossem(?) rzeczywiście wymagająca. Trzeba obczaić co i jak, a do tego szybko reagować. Póki co dostałem kilka razy lanie i na razie zostawiam, ale pewnie wieczorem czy w wolnej chwili będą kolejne próby. Jeśli się uda, będę szedł dalej :gayos:

No i fajna opcja z kilkoma różnymi postaciami i sposobami grania. Nie przypominam sobie zbyt wielu gier z tego okresu, które oferowały taką możliwość, ale może po prostu mam sklerozę :dunno:

Odnośnik do komentarza

Ja tam lecę na normal i bez używania savestate bo chcę poczuć staroszkolny klimat no i lubię wyzwania

Właśnie pokonałem kolejnego bossa jeźdźca truposza i jestem w jakiejś zielonej świątyni w stylu greckim Gierka świetna, ale zaczęło robić się trochę trudno. Im dalej w las tym coraz więcej trzeba używać innych bohaterów jak mysz czy golem. Jak na razie bardzo fajnie się gra. Dawno już nie grałem w takiego starocia z czasów 8 bit, ale na pewno będzie to jedna z moich ulubionych gier na NES'a b294daf1db8af09f1c1e72422070b053.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też gram na easy bo założyłem z góry, że normal będzie zbyt frustrujący ale póki bez save statów (liczba continue chyba jest nieograniczona na easy? + krótkie passwordy po każdym levelu). Gierka wrzucona na SNES mini to nawet kabli pod dostatkiem ;)

Sama gra bardzo przyjemna i zaawansowana jak na NESa (padłem chyba z 5 razy na pierwszym bossie zanim się zorientowałem, że mogę zmieniać postać w czasie walki z bossami bez problemu :D).

Zakończyłem po walce z bossem który przyciąga polem siłowym i przywołuje 2 smoki (chyba najprostszy do tej pory).
Z ciekawostek to przy walce z poprzednim (syrena/wodny potwór), wpadłem do wody ale nie było game over tylko inny level/ścieżka do celu.
Parę przydatnych informacji odnośnie umiejętności naszych postaci + jak użyć potiona jest w guidzie na gamefaqs (ja je traktuje jak instrukcję, ale jakby co to daje w spoilerze):
 

Spoiler
Potion      |  This will restore your health completely, but you must 
            |  manually select it from the pause menu. Each character can
            |  hold one. To select it, put the cursor over the character
            |  that has it, press down, and then press A.
------------+-----------------------------------------------

Lickle
Abilities:   Lickle can climb up walls (as well as kick off them) and hang 
             on to the ceiling, moving along it like a monkey. He can jump
             high, and has a decent amount of HP. Lickle can duck down with
             the D-Pad.
Dragon
Abilities:   You can jump, and press and hold the jump button to hover. You
             can charge Dragon's fire, by holding down the attack button, 
             until he changes color - There are three colors in total. He has
             a decent amount of HP, and can duck, like Lickle. Dragon is the
             only character that does not slip on ice.
Golem
Abilities:   Golem is slow, and he can't jump high, but he has a large amount
             of HP, and he's extremely strong. He can also walk across spikes
             without taking any damage. He can not duck.
Mouse
Abilities:   First of all, Mouse is extremely fast, and he can jump high. Also,
             like Lickle, he can run up walls, and across the ceiling. Due to
             his size, he can fit into several small alcoves, or paths, that
             the other characters can not. Unfortuneately, his starting HP is
             extremely, low. His strength is unmatched, but it's hard to use
             his attacks properly.

 

samson.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja gram na Normalu, jestem gdzieś w połowie i jak na ten moment dwa poziomy mocno dały w kość. Mysz elegancko masakruje bossów ale trzeba podejść blisko (albo zostawić bombę na ścieżce bossa) i ma bardzo mało HP więc jest dobry balans. Na ten moment gra się dobrze tylko mam nadzieję że dalej poziom trudności nie zostanie jeszcze bardziej podbity bo zacznie się przechodzenie metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza

Na easy ponoć gra jest okrojona z jakichś poziomów i co za tym idzie - true endingu, więc trochę chujowa zagrywka twórców, ale wtedy to się zdarzało częściej xd

Ja lecę na normalu, póki co po "drobnych" trudnościach udało mi się przejść nimfę wodną i trochę się cykam, że poziom trudności jeszcze skoczy. W razie czego save sloty pójdą w ruch, ale próbuję bez.

 

Da się potiona użyć na innej postaci, niż posiadacz?

Odnośnik do komentarza

Z Battletoads problem nie polega na tym, że gra jest trudna (bo jest), ale po prostu gra jest na tyle szeroko kojarzona i znana, że każdy kto miał ochotę jej dać szansę czy przejść, to już dawno to zrobił. To dobra gra, ale nie wzbudzi tutaj ekscytacji, co pokazują wyniki ankiety z grami od Seconda - preferujemy raczej te mniej znane i nieoczywiste marki. Nikt z nas tutaj raczej nie startuje od zera i trochę siedzi w tej "branży", więc najlepsze gry albo już ograł, albo po prostu go nie interesują. Można taką grę polecić i niejako wymusić na innych, by się męczyli z trudną oraz frustrującą rozgrywką, ale chyba nie na tym to powinno polegać, by się znęcać nad kolegami z forum. :sadkek:

 

Little Samson miało być platformówką, a fakt jest taki, że na późniejszych poziomach (i normalu) bardziej chwilami przypomina strzelaninę bullet-hell z lawirowaniem między wrogami i pociskami. Pod względem platformowym nie stawia przez większość czasu  żadnego wyzwania, to nagromadzenie przeciwników chwilami odbiera chęć do życia xd

No i tak, bossów najlepiej "na jana" golemem, bo innymi postaciami to potrafi trwać wiecznie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiem, dlatego będę szukał i polecał tytuły mniej znane, mam Kwirka z GB na dzień dobry, nie wiem jak teraz, ale kiedyś gra mnie bawiła, super pomysłowa gra logiczna, w której pod koniec trzeba się nieźle napocić z główkowaniem. Jak zostanie odebrana teraz, nie wiem, ale czasy się zmieniły i będę starał się wybierać gry mniej frustrujace, nie za trudne itp.. Mam jeszcze jedną grę w głowie z Pegasusa, platformówkę, nawet wagonikiem się jeździło jak w DK, a grało się laską i kopało piłkę bodajże, ale za chooya nie pamiętam tytułu :)

Odnośnik do komentarza

Ja gram akurat na easy i jest bardzo przyjemnie, ale chyba zacznę jeszcze raz na normalu i sam zobaczę jak to wygląda. Jednak ten true ending kusi. Najwyżej jako lamus poratuje się w ostatecznosci quick save i load state. Ogolnie nie było moim zamysłem wybranie gry trudnej, po prostu większość gier tak chyba po prostu kiedyś wyglądała. Muszę przyznać, że szukając ostatecznych tytułów do ankiety to zastanawiałem się nad wyborem Little Samson vs Bucky O'Hare, ale ostatecznie postawiłem na grę prostszą i mniej frustrującą. :)

Odnośnik do komentarza

No przecież to się robi dla przyjemności, towarzystwa czy chęci poznania. Ja nie widzę tu rywalizacji czy przymusu. Chcesz wrzuć screena, wrzuć opinie, albo w ogóle nic :) To chyba najbardziej pozytywny temat na forumku i nie chciałbym żeby się zmienił w kolejny śmietnik.

 

Skróciłbym okres ogrywania do 2 tygodni. Kto ma ochote to zagra, 2 tygodnie spokojnie wystarczą. A podejrzewam, że za chwilę stagnacja nastąpi w temacie. No i jeżeli to nie problem to fajnie gdyby second na stałe wrzucał gry i robił ankiety. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.