Skocz do zawartości

Assassin's Creed: Shadows


Rekomendowane odpowiedzi

Nie triggeruje mnie czarny bohater w Asasynie jak połowie płatków śniegu na tym forum, ale jak bym miał wybierać, wolałbym prawilnego japońca w roli głównej dla immersji. Ale prawda jest taka, że po 5 minutach już nie będę o tym myślał i immersja będzie identyczna, bo to gra video. Ale i tak warto było dla trzasku dup prawaczków <3 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, GearsUp napisał:

<ogrzewanie tematów które tu już były>

 

 

Bo masz rozmowe o tym kilka stron temu, co ty się dopiero obudziłeś i wklejasz rzeczy które tu były omawiane? Było już o tym że to był żaden wojownik, przewiń sobie strony a nie syfisz w temacie i odgrzewasz zamknięte kwestie.

Odnośnik do komentarza

Przecież te baby z protezami wyposażone w miecze wschodniego pochodzenia to mało znany fakt historyczny a była taka jednostka, kompania stenografistek omyłkowo zrzucona nad Normandią. Były tam też Afroamerykanki a miecze które nosiły to właśnie ku pamięci legendarnego czarnego samuraja. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

K#rwa, kisnę z tego Krzysia i jego "człowiek to człowiek" :kekw:
Jasne, że tak - w życiu nie mam z tym problemu.
ALE nie ma dla mnie opcji, żeby czarny grał Wojtyłę, a biały Obamę, bo KOLOR SKÓRY ich skreśla z automatu.
To nie ma nic wspólnego z rasizmem - zwykły zdrowy rozsądek.
Tak jak nie gram w gierki z polskim dubbingiem, bo burzy mi to immersję (czarny marine krzyczący "k#rwa granat!"), tak Denzell, którego uwielbiam i który jest jednym z moich ulubionych aktorów, wkurzał mnie w "Siedmiu wspaniałych", bo po prostu nie ma opcji, żebym uwierzył, że biali mieszkańcy jakiejś zapadłej pipidówy w 1890 roku bezkrytycznie wykonywali jego wszystkie polecenia i nikt nie skomentował jego koloru skóry.

Role historyczne, albo postaci fikcyjnych o ugruntowanym przez dziesięciolecia wyglądzie nie powinny być w ogóle brane pod uwagę przy jakimś "race swap", bo to tylko tania zagrywka pod gównoburzę.
A teksty o tym, że jest się daltonistą "nie widzę koloru, człowiek to człowiek" to strasznie populistyczne pierdolenie, mające mało wspólnego z rzeczywistością - tu nie ameryczka Krzysiu - możesz przestać.

A co do samego Yasuke to spoko, był taki ktoś, nawet jak był tylko stojakiem na katanę to i tak UBI zrobi z niego superbohatera - pogodziłem się z tym.
Bardziej martwi mnie jego postura i to, że najwyraźniej będziemy musieli walczyć w otwartych konfliktach, a w to UBI nie umie i znów dostaniemy takie bezpłciowe szlagi, jak w każdym z ostatnich czterech Assassinów.
Oby proporcje grania kurenai i niggasem były na zdecydowaną korzyść tej pierwszej.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, krzysiek923 napisał:

to wy ignorujecie wasze przyspawanie do jakichś kretyńskich podziałów, które nie mają realnego znaczenia dla nie-rasisty

jeśli czarny nie może zagrać białego to jest to dyskryminacja, po prostu. nie może, bo urodził się taki. ale idris elba może zagrać bonda, w GB nie mieliby z tym problemu, może dlatego, że u nas murzyn to wciąż atrakcja zoologiczna

 

Dziwne masz podejście. Ogólnie się z Tobą zgadzam i mi też np. jest obojętna ilość i proporcje osób z Afryki, afroamerykanów, Łotwy, Azji czy skądkolwiek w filmach czy grach. Bonda mógłby zagrać Irdis Elba moim zdaniem, ponieważ jest to dobry aktor, a Bond jest postacią FIKCYJNĄ.  Ogólnie można nakręcić wszystko bo to są ich filmy i mają wolność artystyczną, jak Ci się nie podoba - to nie oglądaj. Natomiast jest duża różnica pomiędzy fikcją a rzeczywistością, Martina Luthera Kinga (taki przykład podałeś) nie może zagrać nikt biały, ponieważ film i historia stracą cały sens. Nie jest to rzecz przez, którą nie mógłbym zasnąć, ale wolę rzeczy, które chociaż w minimalnym stopniu oddają realia. 

 

Ta gra Shadows zobaczymy czy będzie dobra, może to jakoś fajnie poprowadzą, ja w AC nie gram, ostatnia była trylogia Ezia. Tylko nie mieszaj rasizmu z jakimś sensem historycznym. Rasizmem by było gdyby dla przykładu ktoś powiedział, że nie będzie oglądał Pulp Fiction bo są tam inne osoby niż białe. To jest rasizm, a nie jak ktoś zauważy, że Martin Luther King jest biały czy postać, która była biała jest czarnoskóra.

 

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

swoją drogą znowu siedzę przed klawiaturą i męczę jakiś temat, który mnie tak naprawdę nie interesuje i nie angażuje emocjonalnie i fajnie byłoby w tym momencie grać, pecet zajebista maszynka do grania gurwa!

 

Cytat

KOLOR SKÓRY ich skreśla z automatu.
To nie ma nic wspólnego z rasizmem - zwykły zdrowy rozsądek.

to jest piękne, idealne na sygnaturę xd

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Homelander napisał:

 

W mojej opinii to właśnie ci "twórcy" są rasistami, bo zmieniają kolor skóry postaciom wbrew wszelkiej logice. Dlaczego dali czarnoskórą Kleopatrę? Wiadomo, że była ona biała, bo pochodziła z greckiej dynastii Ptolemeuszy. Czarnoskóry Herklues - grecki bóg. Oczywiście postać fikcyjna, ale jego przedstawienie w kulturze greckiej jest jasne. Czarnoskóry Aragorn - Tolkien wyraźnie go opisał. Latynoska Śnieżka, która ma imię po kolorze skóry. To wszystko są zmiany bazujące tylko na rasie, na niczym więcej. Dlaczego w aktorskiej Mulan grają Azjaci? No zgodnie z poglądem, że to wolność artystyczna to chyba nie powinno tak być. Podobnie z Czarną Panterą. No nie zmienili czarnoskórych z założenia bohaterów na innych. Czemu? No właśnie. To co się odwala to właśnie rasizm czystej wody. Bo, powtarzam, zmieniają bohaterów ze względu na kolor skóry. Ale jak to powiedział niejeden aktywista: nie ma czegoś takiego jak rasizm wobec białych ludzi, prawda?

Najśmieszniejsi byli konsultanci tego "dzieła", którzy przekonywali, że może i nie ma żadnych źródeł mówiących, że Kleopatra była czarna, ale też nie znaleźli żadnych źródeł w których ktoś by napisał, że nie była czarna.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, GearsUp napisał:

Googlowanie takie ciężkie, jest tego masa na pierwszej stronie :)

 


Zdajesz sobie sprawę, że wikipedie może zedytować każdy człowiek? Wystarczy spojrzeć w historię edycji artykułu, żeby zobaczyć jak się prawaki z lewakami napierdalają i co minutę zmieniają treść, a konkretnie to czy Yasuke był samurajem czy nie.
Także artykuliki na tej stronie są gówno warte.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...