Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dobra, dopadła mnie chcica na klasyki sci-fi/cyberpunk anime z lat 80/90. Chciałem obejrzeć Armitage III ale bida znaleźć (poza zatoką) online bez dubbingu (eng lub ruski znalazłem). Wystarczyłyby mi eng suby.

No i też czy macie jakieś typy? Oglądam teraz Angel Cop, a o uszy obiło mi się m.in. Bubblegum Crisis. W sumie nie muszą to być animce z ubiegłego wieku. Takie Mardock Scramble bardzo mi się podobało.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Farmer napisał:

Chciałem obejrzeć Armitage III ale bida znaleźć (poza zatoką) online bez dubbingu (eng lub ruski znalazłem). Wystarczyłyby mi eng suby.

 

No tak to już bywa. Trzeba czasami założyć czapkę pirata, zwłaszcza kiedy mówimy o tak starym tytule. Ja teraz sobie zassałem z nyaa oavke to pewnie walnę sobie w weekend. Lubię raz na jakiś czas obejrzeć niszowego animca z tamtych lat. Mają zajebisty klimacik trzeba przyznać. 

 

Ja mogę polecić Appleseed, Cyber City Oedo 808 i trochę nowsze Parasite Dolls.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Farmer napisał:

Dobra, dopadła mnie chcica na klasyki sci-fi/cyberpunk anime z lat 80/90. Chciałem obejrzeć Armitage III ale bida znaleźć (poza zatoką) online bez dubbingu (eng lub ruski znalazłem). Wystarczyłyby mi eng suby.

No i też czy macie jakieś typy? Oglądam teraz Angel Cop, a o uszy obiło mi się m.in. Bubblegum Crisis. W sumie nie muszą to być animce z ubiegłego wieku. Takie Mardock Scramble bardzo mi się podobało.

 

Możesz sprawdzić

  • dwa filmy Goku Midnight Eye, miejscami specyficzne ale ze swoim mocny, niezaprzeczalnym urokiem (czyli typowy Kawajiri). Do tego też "Wicked City" i polecane powyżej Cyber City Oedo 808 tego samego reżysera
  • policyjne mecha-anime seria i filmy Patlabor (zwłaszcza filmy!), które spokojnie można podciągnąć pod cyberpunkową stylistykę
  • Battle Angel Alita (OVA) z 1993 roku
  • 5-odcinkowa OVA "Genocyber"

"Bubblegum Crisis" z 1987 to świetna seryjka, ale bardziej lajtowa - ale zdecydowanie warto, choćby dla świetnego soundtracku. :banderas: Kocham go całym serduszkiem i gości na playliście regularnie jak tylko potrzebuję się wprowadzić w dobry nastrój.

 

Tu masz filmik z samego początku, który daje idealny pogląd na klimat całego animca.

 

 

Była jeszcze wersja "Bubblegum Crisis 2040", ale tego nie oglądałem.

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chyba wleci do poczekalni. 

Skończyłem za to 2 sezon Fire Force. Sztosik tyle powiem. I jest smuteczek, że teraz trzeba czekać. To co się odpawliło w ostatnich odcinkach w metrze ładnie pozamiatało.

Spoiler

Miało być dochodzenie, a 3 minuty po wejściu większość traciła kończyny. No i jeszcze to wprowadzenia nowych postaci oraz ich backstory po to by za chwilę ujebać im głowy :obama:

 Chore skurwiele. Więcej.

Odnośnik do komentarza

Z sekcji "odkrycia" to warto sprawdzić Scissor Seven (aka Killer Seven) z Netflixa. Po obejrzeniu dwóch sezonów, to ścisły top Netflixowych animców.  :obama: 

Seria wzięła mnie z zaskoczenia, bo kompletnie nie spodziewałem się czegoś tak dobrego.

 

Nooo Panie, czego tu niema - można się pośmiać, ale i lekko wzruszyć czy pooglądać efektowne pojedynki. Gatunkowo Chińczycy wrzucają określają tę produkcję jako "Wuxia" czyli taki trochę "slice of life", ale z wariackim odchyłem. Osobiście pod względem humorku z nieco podobnych rzeczy możecie kojarzyć takie filmy "Kung-fu Szał" czy "Shaolin Soccer".  Ja te dwa filmy bardzo lubię, więc i tutaj szybko złapałem klimat.

 

Dodajcie do tego fajową kreskę, niestandardową fabułę i galerię zakręconych postaci w stylu strażnika wybrzeża który musiał sprzedać spodnie by wynająć płatnego zabójcę, psy i koty grające na gitarach, kung-fu kurczaki, perwsera zbierającego damskie majteczki czy lokalną ligę przyzwoitości złożoną ze starych bab. I nawet jak coś brzmi dziwnie na papierze to w serialu jest to podane w taki sposób, że dobry humor sam wskakuje na twarz i micha się cieszy.

 

No i soundtrack to taki pozytywno-melancholijny banger, że aż głowa mała. :banderas: Ta pioseneczka z endingu pierwszego sezonu chodzi za mną od kilku dni. 

Polecam fchuj + serduszko dla twórców tego dzieła. 

 

 

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kimetsu no Yaiba (eng. Demon Slayer)

 

 

Gdzieś w połowie 26-cio odcinkowego animka wzruszłem się, a openingi tego anime oglądam pocąc się (+ ciareczki). Dla mnie absolutne 10/10 fabularnie + animacja cymesik i to zrobione w 2019r. Poyebane te japonce, znają się na uczuciach ludzi jak nikt inny na tym świecie....

 

Opening juz wyłądował na karcie SD do słuchania w autku <3

 

Tanjiro zostanie na pewno w serduszku na dłuzej:wub:

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...