Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kraboburger_SpongeBoba

"SK8 the Infinity" wygląda na całkiem solidne anime. Pierwszy raz spotykam się z tym tytułem; ktoś z Was oglądał serial?

 

spacer.png

 

O czym opowiada ten tytuł:

 

Reki Kyan, licealista i skater, jest zafascynowany „S” – tajnymi i bardzo niebezpiecznymi wyścigami skateboardingu, które odbywają się w opuszczonej kopalni. Skaterzy są szczególnie szaleni na punkcie „beefs”, czyli gorących bitew, które wybuchają na wyścigach między stałymi ich bywalcami. Skaterzy rywalizują między sobą, jednak większość z nich dąży do wyścigu z legendą turnieju – Adamem. Reki zabiera na turniej Langę, nowego ucznia, który wrócił do Japonii po przeprowadzce z Kanady. Langa, nie mający jeszcze doświadczenia w skateboardingu, prędko zostaje wciągnięty w świat „S” i zostaje przyjacielem Rekiego.

 

Ponawiam więc zapytanie w tym temacie: 

- jak Wasze opinie o tym młodzieżowym, no i w tematyce rywalizacji sportowej, anime? Godny następca "Kuroko no Basket"? Szata graficzna w "SK8 the Infinity" wygląda na delikatną, ale i ostrą, nie pozbawioną szczegółowości w kształtowaniu świata tego serialu. Jest również bardzo dynamiczna, z olbrzymią paletą kolorów w tłach i detalach wyglądu postaci. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Kraboburger_SpongeBoba
22 minuty temu, Sep napisał:

No bardzo spoko ten Record of Ragnarok 

  Ukryj zawartość

received_921953228364888.jpeg.59a1ef94d49700c69f0b17a84410c031.jpeg

:D

 

Serducho do oceny tegoż oto posta, poszło z mojej strony. Obecnie oglądam "Berserk (1997-98)", "Steins;Gate" (ale to pierwsze "Steins;Gate" z 2011 roku! A nie alternatywę z podtytułem ,,O", czy coś w tym rodzaju), "Mirai Nikki" (anime pokroju gatunkowego ,,Death Game"), "Hellsing Ultimate" (rating: +18!; 10-odcinkowy brutalny, bez pitu-pitu, majstersztyk anime z potężnym Alucardem, organizacją Hellsing, no i... ,,powracającymi" nazistami... A to dopiero początek fenomenu tej 10-odcinkowej serii OVA!). Na mojej liście watchingowej znajdzie się koniecznie - gdy dokończę któreś to dłuższe anime z tego zestawienia: "Godzilla Singular Point", seria Kaiju, czyli coś długo wyczekiwanego przez fanów popkultury w materii tematycznej MonsterVerse. Premiera tego ,,specyfiku" już niedługo! 

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Kraboburger_SpongeBoba napisał:

"Steins;Gate" (ale to pierwsze "Steins;Gate" z 2011 roku! A nie alternatywę z podtytułem ,,O", czy coś w tym rodzaju

0 To nie alternatywa tylko sequel ale w innej linii czasowej. Wydarzenia tam są istotne dla "jedynki".

Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba
W dniu 21.06.2021 o 19:07, Dr.Czekolada napisał:

0 To nie alternatywa tylko sequel ale w innej linii czasowej. Wydarzenia tam są istotne dla "jedynki".

Sequel rozgrywający się w innej linii czasowej? Chyba... bzdura (dla samej tej koncepcji, jak i serialu!), czyż nie?! Oznaczałoby to - choć nie wiem, co wydarzy się po 11 odcinku "Steins;Gate", jeszcze cała druga połowa przede mną - że ,,0" kontynuuje wydarzenia, zaraz albo jakiś czas po, po zakończeniu klasycznego rozdziału "Steins;Gate". Tak jakby Okabe przetransferował swoją świadomość z wymiaru/rzeczywistości/linii czasowej/, w którym to rozegrał się cały sezon pierwszy, do innego świata/wymiaru. W każdym bądź razie wyglądałoby to co najmniej ekscentrycznie; motyw podróży w czasie w "Steins;Gate", jeśli w ogóle można to określić ,,podróżami w czasie", wymyka się standardom paradoksów czasoprzestrzeni wykreowanych w popkulturze. Takowe ,,podróże" są w tym anime czymś więcej - są tam tzw. ,,granice świata" i ich przesuwanie oraz zawiłość z zachowaniem wspomnień i świadomości Okabe mimo skoków po czasoprzestrzeni, czy do innych wymiarów/linii czasowych. Chaotyczny i intrygująco się prezentujący serial!

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Kraboburger_SpongeBoba napisał:

Sequel rozgrywający się w innej linii czasowej? Chyba... bzdura (dla samej tej koncepcji, jak i serialu!), czyż nie?! 

Kurisu najpierw obejrzyj wszystko potem mędrkuj :oh_you:

Spojler tylko dla tych co wszystko obejrzeli

Spoiler

S;G 0 to sequel bardziej z pragmatycznego powodu, bez filozofowania nt jak działa przekładanie czasu. Oglądając go autorzy zakładają, że oglądałeś pierwowzór. Akcja zaczyna się w momencie, w którym kończy oryginał z tym, że Okabe dokonuje innych wyborów i ładuje się w wir innych wydarzeń ale te wydarzenia są istotne dla zrozumienia końcówki pierwowzoru.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Po raz pierwszy od dobrych kilku(nastu?) lat skończyłem anime, konkretnie Made in Abyss - z polecenia smok z zagrajnika.

 

:obama: 

 

Od pierwszego, lekkiego przygodowego odcinka po emocjonalny roller coaster ostatnich trzech epizodów pierwszego sezonu, ciężko mi jest opisać słowami co zobaczyłem. Nie żałuję ani minuty, bo pomimo kilku nieco niesmacznych sytuacji oglądało się to wyśmienicie. Coś niesamowitego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...