Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze mi opisac swoje wrazenia bez spoilerow nt. Monster, Seirei no Moribito, Baccano!, Bounen no Xamdou, Toki wo Kakeru Shoujo, Kara no Kyoukai, Black Lagoon, Planetes, Stranger Mukoh Hadan, Mushishi, 5 centimeters per second, Dennou Coil, GITS Stand Alone Complex 1 i 2, Higurashi no Naku Koro ni Kai, Rurouni Kenshin i Karas? Bo wzialem kilka najwyzej ocenianych z anidb, a nie wiem prawde mowiac ktore z nich sa godne uwagi ;]

Odnośnik do komentarza
Czy ktos moze mi opisac swoje wrazenia bez spoilerow nt. Monster, Seirei no Moribito, Baccano!, Bounen no Xamdou, Toki wo Kakeru Shoujo, Kara no Kyoukai, Black Lagoon, Planetes, Stranger Mukoh Hadan, Mushishi, 5 centimeters per second, Dennou Coil, GITS Stand Alone Complex 1 i 2, Higurashi no Naku Koro ni Kai, Rurouni Kenshin i Karas? Bo wzialem kilka najwyzej ocenianych z anidb, a nie wiem prawde mowiac ktore z nich sa godne uwagi ;]

Napiszę tylko o jednym bo nie chce mi się rozpisywać. ;)

Xam'd: Lost Memories (Bounen no Xamdou) to moim zdaniem najlepsza seria 2008 roku, animacja, postacie, fabuła i klimat jak z filmów studia Ghibli. W dobie Code Geass, Xam'd jest prawdziwą perełką na rynku, (anime jest wciąż emitowane na PlayStation Store)

 

Ogólnie to wszystko jest na dobrym poziomie co wymieniłeś i można zobaczyć, jedyne zastrzeżenia mam do jakiś Kara no Kyoukai i Higurashi no Naku Koro ni Kai, pierwsze słyszę o tych tytułach. Może są nawet na jakimś lepszym poziomie, ale mi hity nie przechodzą koło nosa. ;)

Odnośnik do komentarza

Nie no Zara, poważnie nie słyszałeś o Kara no Kyoukai (znane również jako Garden of the Sinners) i Higurashi, czy to tylko taki sarkazm?:D

 

Kara no Kyoukai - świetna kreska, udźwiękowienie by Yuki Kajiura, jest krew, jest fajnie - BARDZO fajna seria OAV (chociaż wszystkich jeszcze nie wiedziałem). Przed seansem zaleca się obejrzenie Shingetsutan Tsukihime ;) .

 

Higurashi no Naku Koro ni i drugi sezon z dopiskiem Kai jest...genialne? Tak, z pewnością wiele osób je za takie uzna. Nie sugeruj się kolorową kreską, bo to jedno z najbardziej sadystycznych i zeschizowanych anime. Fabuła...intryga jest po prostu FENOMENALNA - pierwszy sezon dzieli się na kilka rozdziałów, a w każdym rozdziale pomimo tego, że występują te same postacie historia jest prawie zawsze inna (często zupełnie jakby poprzedni rozdział nie istniał). Z początku wydaje się to dziwne, ale zapewniam, ze jest to GENIALNY zabieg - Np w jednym rozdziale poznajemy historyjkę oczami Keiichiego, a 2 chapery dalej jeszze raz mamy pokazaną tą historię oczami sióstr Sonozaki, który przedstawia wydarzenia w nieco innym świetle (szczena w dół gwarantowana), ale wszystko jednocześnie jest tak ze sobą spójne, tak do siebie dopasowane, że wydajesz z siebie tylko ciche "o ja pie.r.do.le". Ostatnia scena w pierwszym sezonie założy Ci ostre "WTF?O_O" (w jak najbardziej pozytywnym tego zwrotu znaczeniu), a cały drugi sezon zetnie Cię z nóg serwując miazdżące wyjaśnienia z cyklu 'o co tak naprawdę chodzi jakby';]. Gatunek - horror, mystery, i komedia (praktycznie zawsze pierwszy/pierwsze 2 epek/-ki nowych chapterów, zupełnie jakby miały te elementy odstresować widza po poprzednim rozdziale:P). Absolutny mus do obejrzenia:).

 

Karas to japońska odpowiedź na batmana czy innego pedzia w getrach. Bardzo dobra seria, pomimo tylko 6 epizodów - fenomenalne walki, bardzo dobra muzyka i ciekawe zwroty akcji. Zdecydowanie warto zaliczyć.

 

Kenshin jest świetny - klasyk - na pewno nie pożałujesz poświęconego na niego czasu. Najpierw obejrzyj 4 OAVki "Trust and Betrayal" opowiadające jak Kenshin stał się legendarnym Battousaiem (no i poznasz historię jego blizny). Fenomenalne, piękne OAVki dalej masz serię TV - nieco lżejsza klimatycznie (sporo świetnej komedii) ale swoje też się dzieje (sporo nawiązań do OAVek i historii Japonii), Dalej masz OAVki 'Reflections' czyli dzieje Kenshina po serii TV.

 

Ghost in The Shelle są cudne, jeżeli lubisz skomplikowane polityczne intrygi. Tutaj też musisz oglądać wszystkow określonej kolejności - najpierw 1 sezon , potem 2nd GiG i na końcu 'Solid State Society'. Filmy to spinnoffy więc możesz oglądnąc przed lub po wyzej wymienionych. Kolejny klasyk.

 

Black Lagoon mi osobiscie się podobało - świetne kino akcji z kilkoma zaskakującymi, jak na anime akcjami. Trzeci sezon ponoć w produkcji. Imo warto oblukać bo Revy to nieprzeciętna laska;].

 

Sry za blędy i skłądnię ale pisałem na szybko:P

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Rzuciłem okiem na te tytuły dzięki magii Google, jeżeli to Kara no Kyoukai jest na poziomie Shingetsutan Tsukihime, to jest zwyczajnie średniakiem według mnie. ;)

Ten Higurashi no Naku Koro ni już na dzień dobry ominąłbym szerokim łukiem, jakieś małe loli, tasaki i jucha (na jednej focie małej loli jakiś kruk wyżerał bebechy.) Zdecydowanie tego nie obejrzę, ale nie przeczę że może zawierać jakieś lepsze treści, chociaż kreska też mnie odrzuciła. ;)

Odnośnik do komentarza

Seirei no Moribito - bardzo ładna kreska, świetna postać głównej bohaterki, 3 genialnie wykonane walki z użyciem włóczni i...w zasadzie to wszystko. Z początku dobrze zapowiadająca się historia szybko zaczyna się knocić, siada tempo i zaczyna robić się nudno, strasznie nudno. Do tego dochodzą maksymalnie schematyczne postacie i przewidywalne zakończenie. Dla mnie po prostu przeciętniak z ładną grafiką, tyle.

 

Rurouni Kenshin - jestem w trakcie oglądania, właśnie doszedłem do trzeciego (ostatniego) sezonu i muszę przyznać, że jestem trochę zmieszany, czy nawet wręcz zdegustowany. Czym? Różnicą poziomu poszczególnych sezonów. Pierwszy - "taki se", momentami za(pipi)isty, momentami przynudnawy, jest kilka świetnych epizodów, ale ogólnie wkurza tym, że nie ma ciągłej linii fabularnej. Drugi - rewelacyjny. Dobry scenariusz, kozackie postacie, mnóstwo efekciarskich walk - zdecydowanie najlepszy z serii. Trzeci - jeszcze nie skończyłem, ale na razie wydaje się najsłabszy (co w sumie nie dziwi biorąc pod uwagę, że to fillery).

Generalnie anime jako całość prezentuje się całkiem całkiem, na pewno jest to seria z wyższej półki niż taki Naruto czy Bleach i raczej spokojnie mogę ci ją polecić.

 

Aha, nie jestem pewien jak tam z kolejnością oglądania, ale ja radziłbym ci trzymać się chronologii mangowej i najpierw obejrzeć podstawową serię, a dopiero potem brać się za OVA'ki i kinówki.

 

5CpS - nie chce mi się znowu pisać, masz osobny dział gdzie możesz przeczytać moją i innych opinie na temat tego anime.

Odnośnik do komentarza
Mnie jakoś nie zachwyca. A porównanie go do filmów studia Gibili jest wręcz śmieszne. Mówiąc śmieszne mam na myśli żałosne.

Wyluzuj Grigori, to zdanie większości osób jakie ten show oglądają, jest tam sporo odniesień do filmów studia Ghibli i poprzedniej serii BONES Eureka seveN. Wystarczy rzucić okiem na listę osób jakie brały udział przy projekcie, aby zrozumieć dlaczego. Zresztą ukazało się na razie 11 odcinków z 26, więc z końcowymi ocenami lepiej się wstrzymać do końca emisji.

Odnośnik do komentarza

Ja bym tego akurat kalką albo plagiatem nie nazwał, ale jeśli już brać coś to od najlepszych, to bardziej hołd właśnie w kierunku Miyazakiego niż chamski rip-off z niego.

Ten pojazd bardziej mi się kojarzy z Laputą. ;)

Stawianie go za to w jednym szeregu z filmami Gibili zakrawa na świętokradztwo.

Nie przesadzaj, nikt nie wypisuje, że Xam'd jest tak dobry jak te filmy (chociaż animacja czasami jest na iście filmowym poziomie.)

Jedynie klimat podróży jest trochę podobny.

Zauważ że to co cechowało produkcje o których mowa to ich niepowtarzalność. Każdy film był inny (z naciskiem na inny - słowo przeciwne do kopi) a jednak oglądając go czułem to samo i wiedziałem że oglądam film Studia. Były niezwykłe.

Nie wszystkie, ale te te najpopularniejsze były i są dalej niezwykłe, w sumie zawsze chodzi tam o konflikt człowieka z przyrodą, jednak każdy był na swój sposób rzeczywiście niepowtarzalny.

A X'amd niestety, ale jest kolejnym zwykłym anime z chłopakiem który zmienia się w pokemona z wielką głową.

Oglądaj uważnie to Digimon, chociaż mi to wygląda na czapkę papieża ;)

Zwykła? Co to to nie. :)

Nie chodzi o samego Akiyukiego, teraz ważną rolę odgrywa Furuichi i Haru oraz Raigyo z Nakiami, której rola później zapewne zostanie bardziej nakreślona, kiedy powróci do swego plemienia.

Zapewne Miyazaki widząc to pokazał by kciuk w górę, w przeciwieństwie do większości tego co obecnie emitują i czemu należy się środkowy palec. ;)

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza

Sword of the Stranger

 

Dobra Fabuła (dbałość o szczegóły historyczne, ukazanie prawdziwej machiny ówczesnej władzy...), Bardzo Dobre wyważenie akcji, Rewelacyjne Walki (Bez żadnej magii, czysta stal).

 

swordofthestrangermh0.jpg

 

Czego chcieć więcej od dobrego anime akcji? Polecam.

Odnośnik do komentarza

Ja rowniez polecam Suzumiye. Ciekawe postacie, ładna kreska i swietna muzyka ( Aya Hirano <3 ). Niechronologicznosc nie przeszkadzala mi ( pomieszali ze 2 epki tylko ) i powodowalo to u mnie wieksze wytezenie mozgu ;p

Polecam rowniez genialne anime Tengen Toppa Gurren Lagann. Jestem w trakcie ogladania i musze przyznac, ze nie daja nam odpaczac, cale anime jest nasiakniete akcja. Bardzo ładna kreska i swietna animacja, postacie ( szczegolnie Yoko <3 ) oraz muzyka "prawie jak Linkin Park" swietnie pasuje do całej tej zakreconej akcji.

Odnośnik do komentarza

Daję też tutaj, bo przecież mamy dwa działy:

 

Sword of the Stranger

 

Dobra Fabuła (dbałość o szczegóły historyczne, ukazanie prawdziwej machiny ówczesnej władzy...), Bardzo Dobre wyważenie akcji, Rewelacyjne Walki (Bez żadnej magii, czysta stal).

 

swordofthestrangermh0.jpg

 

Czego chcieć więcej od dobrego anime akcji? Polecam.

Odnośnik do komentarza

Saikano. Dramat i to przed duże D. Momentami niesamowite wręcz watki (wojna która z nikim się nie patyczkuje, człowiek tracący swoje człowieczeństwo itd)

 

A jak chcesz jakieś mecha to bierz RahXephona. Militaria jakieś tutaj są, a i pod względem złożoności fabuły zjada Evaneliona na śniadanie. Bardzo bogaty wachlarz postaci.

 

Obczaj jakieś recki spoiler free, czy o coś takiego Ci chodzi :).

 

Aha twist fabularny od 17go epka Laganna mnie trochę skopał (kurde tyle razy coś podobnego widziałem, ale nadal robi wrażenie:)). Japończycy jednak potrafią;]. Znacznie poważniejsza i cięższa część anime. I bardzo dobrze.

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Z tym Lagannem to w ogole sa jakies jaja. Ogladam trailer, czytam co wy macie do powiedzenia i mysle, ze to mi sie po prostu nie moze spodobac. Jakies pokrecone mechy i ich przemiany. Grafika jakas nie taka, ale sciagnalem pierwszy epek, pozniej juz polecialo z gorki i na piatym juz mialem calosc na hdd. Nie powiem, ze jest to jakas genialna seria do ktorej bede wracal, ale cos zmusza mnie zeby ogladac to dalej. Zobaczyc jak tym razem Simon sobie poradzi - chociaz wszystko co sie dzieje w tej serii jest irracjonalne. Dialog z Kamina o tym zeby uwierzyc w siebie przejdzie chyba do historii.

 

Code Geass chyba obejrze sobie ponownie, bo dla mnie to strasznie zamieszana seria byla i w pewnych momentach sie powaznie gubilem o co chodzi, kto teraz z kim jest w sojuszu i dlaczego walczy przeciwko swoim dawnym przyjaciolom. Juz nie wspominajac o tym, ze do konca nie wiedzialem co Lelouch chce wykombinowac, ale zakonczenie bylo niezle.

Odnośnik do komentarza
Saikano. Dramat i to przed duże D. Momentami niesamowite wręcz watki (wojna która z nikim się nie patyczkuje, człowiek tracący swoje człowieczeństwo itd)

 

Bardziej mi chodziło raczej o jakieś batalie niż dramat, znacie może cosik takiego ?.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...