Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Zakończenie samuraia jest suche -_-

Jeśli chodzi o Samurai Champloo to mi się zakończenie podobało, seria jest zabawowa, czasami poważna, końcówka jest taka jaka jest i akurat do tej serii pasuje moim zdaniem.

 

Osobom lubiącym anime o charakterze sportowym mogę polecić Over Drive seria zaczyna się jak romansik szkolny a potem przybiera formułę od zera do bohatera. Chłopak niepotrafiący ujechać 5 metrów na rowerze zaczyna trenować z drużyną kolarską, w sumie jest to taka tam głupia historyjka ale przyjemnie się ją ogląda(o ile trawisz takie pierdółki).

Odnośnik do komentarza

Człowieku, końcowe odcinki są genialne, a motyw ze ślepą wojowniczką wymiata... pokręcili kolejnośc i zje.bali zakończenie... a ja za ostatnią płytę dałem 4 dychy :(

 

ale trzeba powiedzieć, że seria udana... nawet moja panna śledziła ze mną zakupy regularnie nabywanych płytek dvd z anime. A jeśli jej się podobało, to naprawdę pokręcona sprawa, bo na chińskie bajki nawet patrzeć nie chce.

Odnośnik do komentarza
jakie polecacie anime "na myślenie", cos w stylu death note. Słyszalem kiedys o jakims anime o ludziach zmodyfikowanych genetycznie,raczej cięższe ale nie pamietam tytulu...

Jak rzekł Zarathustra (;)) warto oblukać wszelkie Ghosty (ostra political fiction). Death Note to jeszcze nie był taki HC "na myślenie" - obejrzyj sobie Serial Experiments Lain, a zobaczysz co to znaczy mocne, ciezkie, trudne w odbiorze anime :D .

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Welcome to the N.H.K! - Zabawne anime bez mechów, super mocy i kończyn latających na lewo i prawo :D

Opowiada o kolesiu który nie wychodzi z domu bojąc się kontaktów z ludźmi i mając za ścianą sąsiada puszczającego w kółko jakąś chorą piosenkę z anime. Potem oczywiście pojawia się w jego życiu dziewczyna co by mu pomóc wyjść na ludzi. W anime nie ma schematów jak w głupich romansikach szkolnych i fajnie się to w sumie ogląda :)

Odnośnik do komentarza
manga siega duzo dalej niz anime?

Nie tak dużo, kilkanaście rozdziałów mangi, za to końcówka świetnie zrobiona (całkowicie inaczej niż anime) a potem akcja skacze 7 lat do przodu i są całkiem nowe postacie.

 

Zchodząc z tego offtopa mogę dla tych którym podobał się Elfen Lied polecić nowe anime "Mnemosyne", jednocześnie ci którzy gardzili tamtym tytułem mogą sobie go podarować, chociaż od Elfen Lied jest o wiele lepsze.

Odnośnik do komentarza
jestem w trakcie ogladania samurai champloo, jakie sa anime warte polecenia o samuraiach i tym podobnym.

Tylko prosze bez odpowiedzi ze jest ich wiele

Polecam Shigurui, tylko klimat jest tam całkowitym przeciwieństwem swojskiego Samurai Champloo, jest makabrycznie a historia jest dla dojrzałego widza. Jak masz czas i cierpliwość to obejrzyj Rurouni Kenshin, uważaj za to na Samurai Deeper Kyo, nudne to i jakieś kulawe.

Odnośnik do komentarza

Całym sercem, osobom potrzebującym mocnych wrażeń i mającym dość infantylnych historii polecam Higurashi no Naku Koro Ni.

Nie będzie spoilerem, jeżeli wspomnę, że anime toczy się w niewielkiej wiosce Hinamizawa, opowiada o chłopaku, który... No właśnie, tutaj nie będę się zapędzał.

Anime (pierwszy sezon) narysowany jest bardzo prostą kreską, która starym wyjadaczom może się nie podobać. Wszystko to nadrabia z nawiązką scenariusz, ale o tym już nie mówię.

 

Nie polecam osobom nielubiącym 'horrory' psychologiczne.

Edytowane przez Manga Ryu
Odnośnik do komentarza

W okolicach Marca do polskich kin trafi wykonane w pełni komputerowo anime pt. Vexille. Osoby, którym spodobał się podobny technicznie jak i tematycznie Appleseed powinny szczególnie się zainteresować gdyż Vexille przebija swego poprzednika pod niemal każdym względem.

 

Akcja rozgrywa się w roku 2077 kiedy to Japonia od dziesięciu lat pozostaje w izolacji od reszty świata, zajmując się badaniami nad robotyzacją ludzkiego ciała. W wyniku przejawu zagrożenia przez elektroniczną zaporę przedostaje się amerykański oddział specjalny w celu zdobycia informacji o aktualnym stanie rzeczy w kraju.

 

To tak w dużym skrócie, więcej szczegółowych informacji można znaleźć chociażby tutaj. Sam powiem natomiast, że w przeciwieństwie do wspomnianego Appleseeda Vexille mnie naprawdę pozytywnie zaskoczyło, głównie przez oryginalną i nieraz zaskakującą fabułę oraz samą realizację i reżyserię. Choć podczas całego seansu zdarzyło się kilka wpadek logicznych oraz parę naciąganych momentów to całość stanowi udane kino akcji z naprawdę niebanalną historią i interesującymi postaciami. Film zawiera także bardzo dobrą muzykę, świetnie wkomponowaną w widoczne sceny. Usłyszymy różne ostrzejsze elektroniczne brzmienia, odrobinę gitarowych riffów a także niemałą ilość utworów śpiewanych różnego gatunku.

Graficznie jest bardzo ładnie - pozbyto się tak mocnego cel-shadingu jaki widzieliśmy w Appleseed nadal jednak pozostawiając animację w konwencji anime. Z drugiej strony wiele scen bez udziału postaci jest tak dobra, że nie powstydziłyby się ich współczesne filmy fabularne, aczkolwiek jest to tylko moja opinia.

Ogólnie jestem mile zaskoczony po obejrzeniu Vexille. Jest to nie tylko dobre kino akcji ale także ciekawe spojrzenie na wizerunek świata za kilkadziesiąt lat. Także osoby, którym Appleseed nie przypadł do gustu powinny dać Vexille szanse, gdyż mimo licznych podobieństw "nasionko" na tle konkurenta wypada biednie.

 

Film trafi do polskich kin za sprawą Anime-Gate, które prawdopodobnie odpowiedzialne będzie za edycję DVD. Myślę, że warto wybrać się do kina nawet dla samych efektów, gdyż i te są świetnie zrealizowane.

 

Na zachętę zwiastun(y) z angielskim tłumaczeniem - http://www.youtube.com/watch?v=oK6UwzLSQwk

 

Raz jeszcze polecam.

Odnośnik do komentarza

Vexille jest umiarkowano dobre, sceny na modłę amerykanów w stylu "w kupie siła do ataku!" mnie wkurzały...

Mi tam się bardziej podobał Appleseed pomimo, że był w porównaniu z mangą słaby, oczywiście Vexille jest graficznie o wiele lepsze od przygód Deuan i Briareosa ale to nie dziwne, ile lat temu ukazał się tamten film?

Ja wyczekuję na Appleseed EX-MACHINA, które lepsze od Vexille pod względem animacji będzie na pewno, ale czy i fabuła czymś pozytywnie zaskoczy, cóż trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...