Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Obczaiłem właśnie nowy odcinek i ten autor to chyba serio jest pedofilem ukrytym jak ludzie w necie piszą. Pierwsze 40s i już mamy pedofilie O_o co do ciężkiego uja!?
Serial jest super pod wieloma względami, ale niepotrzebna seksualizacja dzieci, która absolutnie nie ma jakiegokolwiek znaczenia dla fabuły poza zaspokajaniem zjebanych fetyszy autora to dramat.
Szkoda, że studio nie wyjebało tych scen do śmietnika, bo absolutnie nic byśmy nie stracili jako widzowie(dla kontrastu jak w berserku sie molestowanie dzieci pojawiało to miało jakiś wpływ na fabułę np. czemu Guts nie znosił dotyku innych ludzi). Chociaż podobno w anime i tak jest to bardziej lajtowe niż w mandze.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Soban napisał:

Z minusów to pan chińczyk co pisze ma jakąś dziwną fiksację odnośnie kutasa 12 letniego chłopca robota i postanowił używać go jako elementu komediowego. No kurwa jakoś boner jokes 12 letnich dziewczynek wydają mi się mega creepy.

 

^this

 

Bajeczka jest mocno w (hehe) pytkę, ale niesmaczne są te pedofilskie zagrywki autora. No nie kupuję tego kompletnie. Całe szczęście zamykasz na chwilę oczy, a po chwili człowiek nie jest w stanie uwierzyć, że takie potworności spotykają na drodze bohaterowie. Oj czekam na weekend, bo będzie binge watching SE02. :banderas:

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Dr.Czekolada napisał:

Jestem w trakcie oglądania. Na tą chwilę 8 odcinków poszło i faktycznie jakby ktoś mnie spytał na tą chwilę o czym to, to szczanie w pościel, wiązanie nagich 12 latek za karę, kupy i molestowanie chłopców jako forma komedii. Nie wiem czy mnie cokolwiek jeszcze ruszy po Berserku ale zobaczymy.

 

Dobra skończyłem kinówkę i tak wyglądam:

Spoiler

image.png.2cc852c57557eaacc2bfaa3515823202.png

 

Muszę sobie zrobić przerwę. Na grę teraz też czekam.

Odnośnik do komentarza

Przejrzałem ostatnio Crunchyroll w poszukiwaniu czegoś ciekawego i mam wrażenie, że tam jest bida straszna. A jak coś przykuje moją uwagę, to okazuje się, że pierwszy sezon tylko po ang, albo brakuje w ogóle pierwszego, albo jest tylko jeden odcinek XD Pare bardziej znanych tytułów które tam są widziałem już wczesniej, także chyba anuluje subskrypcje. Ale jak ktoś coś może polecić, to poproszę 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio wpadłem na taką ciekawostkę LINK CLICK

 

To generalnie nie animu, tylko autentyczna chińska bajka (donghua). Tak trochę dziwnie się ogląda, bo jednak chiński brzmi inaczej niż japoński, ale generalnie jest ok, tyle, że chiński jest chyba jeszcze bardziej zwięzły więc napisy lecą jeszcze szybciej.

 

Opis przekleję, po co się produkować:

Cytat

It is said that a picture is worth a thousand words. In this case, it holds an infinite amount of secrets. These are secrets that only Cheng Xiaoshi and Lu Guang are able to find. In a small shop called "Time Photo Studio," the two friends provide a special service: using their extraordinary powers that let them enter photographs, they jump into pictures brought to them by clients in order to grant their wishes. Through the eyes of the photographer, they live through the events surrounding the picture and try to decipher how to solve their client's request.

But every time they jump into a picture, they take a great risk. One wrong move and they could alter the future of the person who took the picture... and possibly countless other events too. So when the events they are forced to live through in these pictures start to become personal, it will take the utmost strength to push their feelings aside and focus on accomplishing the task they were paid to do.

 

Generalnie polecam, ogląda się zaskakujaco dobrze, choć kończy sporym revealem i jednocześnie cliffhangerem, więc od  razu jest czekanko na drugi sezon. Jest tu trochę slice of life i ludzkich dramatów, ale też jakaś większa intryga rosnąca w tle. Bajka wyszła w tym samym sezonie, co 86, To Your Eternity, Odd Taxi, Nomad (Megalo Box 2), Vivy i jeszcze kilka porządnych bajek, więc jeden z najlepszych sezonów ostatnich lat jeszcze bardziej puchnie najlepszością :obama:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Pupcio napisał:

Halo anime gnoje macie się jarać isekai ojisan :[ 

No po 3 epach na razie mocna średniawa i cringe. Dam jeszcze szanse dwóm następnym odcinkom i dropuje jak nic się nie zmieni.

 

W dniu 6.07.2022 o 00:21, Soban napisał:

Kingdom to jest taki kozak, że o cię panie. 

Też długo się zbierałem do tej bajeczki, ale przedwczoraj zacząłem i już jestem na 30 epie. Story i character development mocno napędza to anime. Podczas walk ciareczki oczywiście, pomimo beznadziejnego cgi w s1. Wkręciłem się mocno :banderas:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

O ch*ju złoty, zacząłem oglądać Summer Time Rendering i poleciało na raz pięć epków, żałuje, że jutro (w sumie to już dziś) poniedziałek, a nie niedziela, bo bym chętnie zarwał pół nocki :obama: Już pierwszy epek łapie w sidła, nie ma żadnego panie daj szansę kilka odcinków i się rozkręci. Mam nadzieję, że utrzyma poziom, ale ocenki widzę wysokie, więc powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, mugen napisał:

O ch*ju złoty, zacząłem oglądać Summer Time Rendering i poleciało na raz pięć epków, żałuje, że jutro (w sumie to już dziś) poniedziałek, a nie niedziela, bo bym chętnie zarwał pół nocki :obama: Już pierwszy epek łapie w sidła, nie ma żadnego panie daj szansę kilka odcinków i się rozkręci. Mam nadzieję, że utrzyma poziom, ale ocenki widzę wysokie, więc powinno być dobrze.

Oj utrzyma poziom im dalej tym bedzie jeszcze lepiej o ile nie pozmieniają nic z mangi to będzie kandydat na animca roku.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Soban napisał:

Kurde odkryłem Legend of the Galactic Heroes to stare i :obama: Po 20 ze 110 ep to potężny sztos. Space opera mocno nastawiona na politykę, konflikt przedstawiany z kilku kolidujących ze sobą perspektyw i realistycznie przedstawione zakulisowe działania wojenne.

Jak lubisz te klimaty to jeszcze sprawdz space battleship yamato 2199

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Obejrzałem Tekken Bloodline na Netflixie.

 

Taka ekranizacja Tekkena 3 z elementami innych odsłon. Ja zatrzymałem się na piątce, więc nie wiem, kto to np. Leroy Smith itp. ale pojawiają się tego typu postacie, choć w T3 ich nie było.

 

6 odcinków. Całkiem spoko, momentami wciąga, można obejrzeć w ramach fanservice'u. Bardzo fajna "kreska", jak na animację komputerową. Tj. na pierwszy rzut oka wcale nie wygląda na komputer, przez dość mocny cel-shading. Jedyny mankament, to tragiczny shading postaci. Nie wiem, czyj to był pomysł, ale bardzo rozprasza. Gdyby nie to, to opinię miałbym lepszą. Niemniej jednak na tle innych produkcji tekkenowych, to Bloodline źle nie wypada.

Odnośnik do komentarza

Wujek nie z tego świata (Isekai Ojisan) - jako, że jest na Netfllix to spróbowałem, choć tytuł dość infantylny. Ale anime jest naprawdę lekkie, zabawne i nieco boomerskie. Wujek głównego bohatera (raczej samotnika) po 17 latach budzi się ze śpiączki po wypadku i deklaruje, że był w innym świecie (takim wyjętym z oldschool jrgpa w dodatku). I że potrafi uprawiać magię. Co okazuje się prawdą :)  Może też pokazywać swoje wspomnienia czy ma swój "inventory" z zachowanymi przedmiotami. Inna sprawa, że wujek to totalny nerd, przegryw i fanatyk SEGA. I w sumie film jest takim hołem dla dawnej SEGI, sporo tu wątków i ciekawostek wplecionych w dialogi. Postaci w serialu przybywa, ale generalnie nie wychodzi z ram lekkiej komedii. W sumie miło się zaskoczyłem ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...