Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, ja uczę się grać na Les Paulu Epiphone 100 - kupilem za 850 zł jakiś czas temu więc na luzie wyrwiesz za tyle co mówisz. Dla mnie jest ok - tylko weż poprawkę na to, że ja się dopiero uczę grać od jakiegoś czasu. Co do kolorów to mam czarny, ale są jeszcze 2 różne odcienie, musiałbyś zobaczyć. Gitara ma 2 przetworniki, czyli standardowo, 4 pokrętła (treble, ryhthm i coś tam jeszcze ;)) no i jest dość czuła i nawet słychać ją porządnie bez pieca :).

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

Nie no, mam już trochę wprawy, wyrobiony słuch, a piec też stoi - Marshall MG-30DFX. Tak się zastanawiam, czy pod piece określonej firmy są jakieś zalecane gitary ?

Nie są, piec to piec i tyle, nie ma jakis zalecen ze Gibsonow uzywamy z Mashallem a Ibanezy działają tylko na piecach Ibaneza.

Za tą kasę kupisz np Corta Katane czy jakiegoś używanego Schectera, bardzo przyjemne gitarki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

wiem ze to temat o gitarach ale moze z perkusja ktos pomoze? ;]

szukam czegos na start (totalny amator) tak do tysiaca zlotych. Widzialem ze z soundera.pl jest duzo za 900 ale nie wiem jak sie beda sprawowac. Moze ktos doradzi cos lepszego?

 

Takich za 900 stow to nie ma co sie nawet tykac.Jak juz musisz jakis zestaw kupic to w miare tania i dosc logiczna opcja moga byc zestawy Alesis DM5.Dosc niewielkim kosztem mozna zamienic pady na siateczki.Modul tez nie jest najgorszy wiec na start powinno starczyc.Jesli jednak nie jestes pewien czy zlapiesz bakcyla zapisz sie na kilka prywatnych lekcji moze.Zobaczysz co i jak.Na You Toube wpisuje drumm lesson znajdziesz tego od groma.Mozesz tez kupic jakiegos przyzwoitego pada czy tez wlasnie werbla, ale z nim moze byc problem jesli mieszkasz w bloku.Podsumowujac, jesli jestes pewien ze chcesz sie bawic, nie pchaj sie w badziewie typu XM.

Poza tym http://www.psxextreme.info/topic/81240-real-drum-kit/

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Około rok temu kupiłem Washburna WI14 i piec Marshall MG 15CD. Bardzo dobry zestaw dla początkującego, chciałem się określić co chcę grać. Wiem, że pójdę w stronę blues-rocka. Mieszkam w bloku, myślałem więc o piecu Fendera Champion 600, problem tylko jest w gitarze. Doradźcie coś do 1500 zł, raczej używane. Pytam czysto teoretycznie, nie mam kasy na razie ;)

Odnośnik do komentarza

Na wstępie podkreślam, że nie mam na ten temat zielonego pojęcia i zapewne moje pytanie jest kretyńskie, ale zapytam :P Czy można podłączyć gitarę zamiast do piecyka do słuchawek tak żebym tylko ja słyszał odgłosy się z niej wydobywające? Zawsze chciałem się nauczyć grać, ale starzy by mnie za(pipi)ali jakbym im hałasował non stop :huh:

Odnośnik do komentarza

Ty na start to se kup same pałeczki, albo pałeczki+werbel i se rytm wystukuj, a nie od razu za zestaw perkusyjny się bierzesz. No i jakieś lekcje też byłyby pomocne.

 

Kolega dobrze prawi. Od jakichś 3 miesięcy uczę się grać na bębnach i wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe, także mortis na początek kupuj pałeczki i zapisz się na jakieś lekcje, miast kupować cały zestaw, który rzucisz w kąt po paru tygodniach, bo Ci nie idzie ;]

Odnośnik do komentarza

Ile wyniesie mnie kupno jakiejś taniej gitary elektrycznej i piecyka do nauki gry?Możecie polecić jakiś model ewentualnie. Nie chcę wydać dużo, bo może się okazać, że jestem w tej dziedzinie (grze na instrumentach) upośledzony i szkoda wyrzucać kasę w błoto.

Odnośnik do komentarza

Ile wyniesie mnie kupno jakiejś taniej gitary elektrycznej i piecyka do nauki gry?Możecie polecić jakiś model ewentualnie. Nie chcę wydać dużo, bo może się okazać, że jestem w tej dziedzinie (grze na instrumentach) upośledzony i szkoda wyrzucać kasę w błoto.

Zależy co chcesz grać i czy musi być koniecznie nowe, czy używki też wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza

Kupuj używki, gitara elektryczna to nie majtki. Najlepsze okazje można oczywiście znaleźć lokalnie, np. w gazetach typu Anonse. Jakiś facet po czterdziestce odda czasem gitarę za półdarmo, ogłaszając się w takich miejscach. Na Allegro jest za duży popyt, żeby coś wyrwać naprawdę tanio. Można zajrzeć na Allegro i wydać tysiąc zeta, ale po co.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...