Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Ile wyniesie mnie kupno jakiejś taniej gitary elektrycznej i piecyka do nauki gry?Możecie polecić jakiś model ewentualnie. Nie chcę wydać dużo, bo może się okazać, że jestem w tej dziedzinie (grze na instrumentach) upośledzony i szkoda wyrzucać kasę w błoto.

Z 2 miesiące temu pytałem tu o to samo ;). Kupiłem Epiphone Les Paul Special 2 i Randall 15RXM i jak narazie jestem zadowolony - i z siebie i sprzętu. Zamknąłem się w niecałych 800zł.

Odnośnik do komentarza

Pytanko odnośnie multiefektów. Przymierzam się do kupna i zastanawiam się nad trzema: V-AMP 2, Zoom G2 i POD 2.0. Miał ktoś z nimi do czynienia? Ja testowałem tylko vampa i był całkiem niezły, ale naczytałem sporo pozytywnych komentarzy o całej trójce i mam drobny dylemat. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Ile wyniesie mnie kupno jakiejś taniej gitary elektrycznej i piecyka do nauki gry?Możecie polecić jakiś model ewentualnie. Nie chcę wydać dużo, bo może się okazać, że jestem w tej dziedzinie (grze na instrumentach) upośledzony i szkoda wyrzucać kasę w błoto.

Zależy co chcesz grać i czy musi być koniecznie nowe, czy używki też wchodzą w grę.

 

Oczywiście może być używka. A co chce grać? Nie wiem. Na początek muszę nauczyć się podstaw bo nawet nie wiem jak poprawnie trzymać gitarę :sweat: Dopiero potem pomyślę czy chcę się rozwijać w jakimś szczególnym kierunku.

Odnośnik do komentarza
http://www.allegro.pl/item815477669_line_6_pod_studio_gx_usb_interface_audio.html bawił się ktoś czymś takim lub podobnym?warto to kupić dla nauki gry i domowego brzdękanai bo mysle ze nie jest to głupia rzecz a szkoda mi kasy na (pipi)owy piec za 2-3 stowy.Tak to kupiłbym to cudeńko od kumpla,
Odnośnik do komentarza

Za 4 stówy znajdziesz PODa 2.0, który jest ciut bardziej zaawansowany i ma więcej brzmień. Dla początkującego świetna sprawa, bo potrafisz wyciągnąć brzmienie zbliżone do brzmienia swoich ulubionych zespołów i mieć dalszą motywację do nauki :]

Ale jeśli kumpel Ci jakoś fanie tanio sprzeda toto, to bierz, jeśli nie chcesz dokładać do PODa 2.0.

Odnośnik do komentarza

Ile wyniesie mnie kupno jakiejś taniej gitary elektrycznej i piecyka do nauki gry?Możecie polecić jakiś model ewentualnie. Nie chcę wydać dużo, bo może się okazać, że jestem w tej dziedzinie (grze na instrumentach) upośledzony i szkoda wyrzucać kasę w błoto.

Zależy co chcesz grać i czy musi być koniecznie nowe, czy używki też wchodzą w grę.

 

Oczywiście może być używka. A co chce grać? Nie wiem. Na początek muszę nauczyć się podstaw bo nawet nie wiem jak poprawnie trzymać gitarę :sweat: Dopiero potem pomyślę czy chcę się rozwijać w jakimś szczególnym kierunku.

To spokojnie możesz kupić Ephiphone Les Paul Special II, którego Ci już tutaj ktoś polecał. Nowy kosztuje w niektórych sklepach 549 zł, do tego piecyk 10 watowy, albo nawet do komputera podepnij i jazda.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość MasterShake

skoro Ci pasi to bierz bo to Tobie ma leżeć a nie innym, IMO po prostu jest trochę za droga, 60/120 to są jedne z niższych serii danego modelu. Ale z wyglądu faktycznie świetna. No i znacznik na podstrunnicy też fajny, chociaż wolę swój ( płomień)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No, gitara Johnsona (tak, marna kopia Fendera Stratocastera) i okazyjnie kupiony piec Marshalla MG30-DFX rzeczywiście są głównym czynnikiem podbijającym mi fejm na dzielni. Wystarczy byle jaki piec, przester i już można się fajnie pobawić dźwiękiem, zakłóceniami sygnału.

 

Masz straszne animozje wobec ludzi spoza własnego plemienia, użytkowniku Qb3k.

 

 

NIECH KTOŚ OTWORZY TEMAT O KOSTCE BRUKOWEJ !

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Panowie poszły mi struny, z tej okazji chciałem się bardziej zagłębić w to, które najlepiej kupić.

 

Gram głównie bluesa albo rocka, czasem zdarza się mocniejsze pier.dolnięcie. Chciałbym się trochę pobawić w stroju D.

 

Które struny najbardziej by mi przypasowały - grubość, firma?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...