Skocz do zawartości

Resident Evil 4


konsola

Rekomendowane odpowiedzi

W tej grze w sumie o to chodzi. Trzeba biegać i cały czas walczyć o opanowanie sytuacji, co jest dokoła. Sterowanie jest kluczowe dla całej gry. Włącz sobie ją jeszcze raz i tym razem czytaj po kolei wszystkie komunikaty ze sterowaniem i z tego cały czas korzystaj. Nie ma tego wiele, ale trzeba to robić. Kopniaki, nóż i ucieczka. To nie przypadek, że RE4 do dzisiaj jest szalenie ekscytujące, a nowe, bardziej "dogodne" gierki tego nie umieją powtórzyć.

 

 

Aha, sterowanie jest najlepsze na konsoli, na którą pierwotnie robiono grę, więc jeśli grasz na PlayStation, to nie jest to ten ideał, ale miliony ludzi dały sobie radę i na PS2.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Potem kilka momentów(podczas pierwszego przejścia) kopie, więc jak najszybciej naucz się grać. Ogólnie w temacie o najlepszych grach wszech czasów przeczytałem wiele negatywnych opinii o dziele capcom ...... : /

NEGATYWNYCH OPINII O RE4, ROZUMIESZ TO ZWYROL?

 

 

Nie rozumiem. :o Wzorem Mendrka pozostaje im życzyć bolesnej śmierci.

 

 

 

tumblr_llx4gxRRbf1qg39ewo1_500.gif

 

 

tumblr_mcbcjtidAr1rbispdo1_500.gif

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Córka prezydenta w drodze, na razie jakiegoś Miguela w szafie znalazłem :D. Też długowłosy, ale cycków mu brakuje ;/.

 

Poczytałem trochę Waszych porad, jeszcze coś o tym jak się walczy nożem i na razie jest wporzo! Zombiaków jest dużo, ale są wolne i można się nauczyć ich zachowań. Dodge przy ataku, dash, atak nożem, kopniak, dobić, zapętlić! Prawie w ogóle nie strzelam, shotguna jeszcze nie dotknąłem. Musiałem się troszkę uleczyć, bo jeszcze kilka razy dałem się głupio złapać.

 

Ale gierka po ogarnięciu sterowania wydaje się dużo, dużo lepsza. Oceny nie będę wydawać po godzinie grania, ale mam ogromną ochotę zobaczyć, co jest dalej :).

Odnośnik do komentarza

Miguel to pierwsze hiszpańskie imię jakie mi przyszło na myśl ;).

 

Chapter 1-2 za mną, na razie jest OK. Choć nie powiem, na tych pomostach było trochę gorąco, nawet raz mi się zginęło. Te dynamity pod nogami nie są zbyt przyjemne, a jeszcze gorzej, że wieśniaków bez broni trudniej uniknąć, kiedy są bez broni (Ci drudzy biorą ogromny zamach, a Ci pierwsi tylko na chwilę zatrzymują się w miejscu i później idą do przodu w tej "łapiącej" pozie).

 

Spoktałem też tego ziomka od ulepszania broni. W co inwestować? Na razie ulepszyłem pistolet, jako, że tylko z niego i z noża korzystam. Na Rifle nie miałem miejsca, kupię następnym razem :P.

 

EDIT: Sprawdziłem ekwipunek, po łowieniu ryb już w ogóle nie mam miejsca xD. Podoba mi się interaktywność tej gry. Tutaj w piekarniku jajko, tutaj w kiblu wieśniak, tutaj można rybkę zestrzelić i będzie coś do leczenia.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Typów z dynamitami łatwo wykorzystać na swoją korzyść, ponieważ zabijają i swoich. Strzelaj im najlepiej w rękę.

 

Co do broni, teraz nie ma to większego znaczenia, ale później warto inwestować w to:

 

Red9 - najlepszy pistolet w grze

Striker - najlepsza strzelba

Semi-Auto Rifle - najlepsza snajperka

Broken Butterfly - mocarny magnum, do znalezienia za darmo ;]

TMP - pistolet maszynowy

Odnośnik do komentarza

Tak w ogóle ostatnio, po 4 przejściach gry na PS2, dobrałem się do wersji na Gacka... i ją skończyłem dwa razy :) Ciekawe jaki to jest tytuł ze sterowaniem Wii.

 

Gra się dalej cudownie, o dziwo dopiero teraz zaliczyłem epizod z Adą, zawsze mi umykał. RE 4 to dalej jeden z najlepszych tytułów z jakimi miałem do czynienia, co jest dziwne, gdyż sam nie prezentuje ze sobą nic rewolucyjnego. Myślę że sprawa rozbija się o fakt, że gra jest dopracowana do maksimum, prezentuje to co najlepsze w gameplayu. Po prostu CZUĆ że to gra, dopracowana, prawdziwa, zrobiona z dbałością o szczegóły. Ktoś przy niej myślał.

Odnośnik do komentarza

Ja za pierwszym razem to latałem tylko z pistoletem i shotgunem po wiosce. Snajperkę kupiłem dopiero w "drugiej" miejscówce. Większej walizki też nie warto kupować na początku, tylko poczekać na maksymalny rozmiar.

Odnosnie broni to Red (ewentualnie Blacktail) i Striker obowiązkowe w późniejszych lokacjach. Ulepszenia magazynków najlepiej kupować gdy mamy mało amunicji załadowanej, dostajemy wtedy bonusowe sztuki.

O skarbach chyba wiesz, że można je łączyć i sprzedawać drożej ?

Odnośnik do komentarza

A sposób celowania z nad barku? Przecież wcześniej w grach TPP kamera była najczęściej niezbyt wygodna, ten RE to zmienił na dobre. Nawet w takim Batmanie to wrzucili przy precyzyjnym celowaniu batarangiem. ;] To tak w grach ogólnie, nie wspominając już o tym jakie zmiany ta część wprowadziła w obrębie samej serii.

Odnośnik do komentarza

A sposób celowania z nad barku? Przecież wcześniej w grach TPP kamera była najczęściej niezbyt wygodna, ten RE to zmienił na dobre. Nawet w takim Batmanie to wrzucili przy precyzyjnym celowaniu batarangiem. ;] To tak w grach ogólnie, nie wspominając już o tym jakie zmiany ta część wprowadziła w obrębie samej serii.

 

Żaden to gamechanger nie jest. To się nazywa rozwijanie gatunku we właściwym kierunku, w tym RE 4 błyszczy.

Odnośnik do komentarza

O łączeniu skarbów nie wiedziałem, a walizkę większą od razu kupiłem (choć teraz mi się przydaje, mam od cholery granatów i amunicji, chyba trzebaby tego zacząć używać :P). Dzięki za porady! Zobaczymy jak dalej pójdzie, aktualnie jestem na cmentarzu. Skopałem tylko jedną sprawę, kupiłem chyba niepotrzebnie Punishera i jeszcze za darmo oddałem mój ulepszony handgun, więc po prostu wyłączyłem konsolę i podejdę do sprawy inaczej od poprzedniego save'a.

Odnośnik do komentarza

O łączeniu skarbów nie wiedziałem, a walizkę większą od razu kupiłem (choć teraz mi się przydaje, mam od cholery granatów i amunicji, chyba trzebaby tego zacząć używać :P). Dzięki za porady! Zobaczymy jak dalej pójdzie, aktualnie jestem na cmentarzu. Skopałem tylko jedną sprawę, kupiłem chyba niepotrzebnie Punishera i jeszcze za darmo oddałem mój ulepszony handgun, więc po prostu wyłączyłem konsolę i podejdę do sprawy inaczej od poprzedniego save'a.

 

Punishera można dostać za darmo (do odbioru u sprzedawcy) za rozwalenie 10 niebieskich medalionów, jak zrobisz 15/15 to będzie miał dodatkowo o jeden rozwinięty fire power.

Odnośnik do komentarza

@Wiolku

Powiem Ci szczerze, że od SFIV, czyli 2k9 nie grałem w grę która by mnie tak ostro wbiła w glebę, żebym nie mógł się od niej oderwać... aż do poprzedniego miesiąca i Deus ex'a. No (pipi)a, polecam! Fakt, pograłem tylko 5h, przeszedłem może ze 2 misje (konsola padła), ale jeśli taki poziom ten tytuł trzyma do końca gry to ja nie mam pytań, geniusz! Wiem, inny typ gry, ale to tylko mała dygresja nt. mega tytułów. ; )

 

@ussr

Właśnie mam taki zamiar, gdy odzyskam konsolę. Wersja na PS2, czyli ta na której spędziłem czas i oddanie wizualnie jest o wiele gorsza aniżeli wersja z GCN. Oglądając ostatnio porównanie z obu wersji, następnie wersje podbitą do HD byłem zniszczony wyglądem jak na tak stary tytuł. A poza tym niektóre lokacje, w wersji na PS2, naprawdę były poobcinane ze szczegółów, np. budynek zalany wodą (Ch 1.2, przed drugim spotkaniem z Bitores'em) w wersji na GCN jest zupełnie suchutki na konsolce Sony...

...a burza w wersji na GCN podbita do HD prezentuje się zjawiskowo! Znowu się napaliłem.

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

Grałem w DE i dla mnie to - owszem tytuł dobry, dosyć wciągający - jednak w żadnym wypadku nie ta sama półka. Co do rozdzielczości HD, myślałem nad tym, nie raz, ale ograłem już RE4 na PC, właśnie z podbitą rodzielczością. I tak - gra wyglądała zjawiskowo. Wersja z PS Store to nadal ta z ps2, tylko z podbitą rodziałką? -___________-

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...