Skocz do zawartości

Resident Evil 4


konsola

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem w DE i dla mnie to - owszem tytuł dobry, dosyć wciągający - jednak w żadnym wypadku nie ta sama półka. Co do rozdzielczości HD, myślałem nad tym, nie raz, ale ograłem już RE4 na PC, właśnie z podbitą rodzielczością. I tak - gra wyglądała zjawiskowo. Wersja z PS Store to nadal ta z ps2, tylko z podbitą rodziałką? -___________-

 

To wersja z Gacka/Wii, a nie PS2.

Odnośnik do komentarza

pamietam jak kumpel walczyc z Salazarem i mowil mi, ze to ostatni boss bo taki trudny i nie moze go pokonac. Pokonalem go jako pierwszy i okazalo sie pozniej, ze to z polowa gry byla dopiero :)

 

przejscie zajelo mi chyba 17 czy 18 godzin, piekne to bylo :)

 

no nie ma ch,uja najlepsza gra w jaka gralem, a PS2 najepsza konsola. A teraz era je,banych dlc ;/

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Po nim zostaje jeszcze cała wyspa, która jest dosyć długa, ale połowa gry to nie jest. Btw to chyba jeden z najłatwiejszych bossów w tej grze.

 

 

Wystarczy zaraz po rozpoczęciu walki cofnąć się pod zamkniętą kratę i stać po środku. Jego ataki mackami nie mają szans nas wtedy sięgnąć, a jedyne czym może zrobić krzywdę, to atak tą głową z jednym okiem i rozwartą paszczą, co jest dłużej sygnalizowane i można się przesunąć, a potem znowu cofnąć.

 

 

A pomyśleć, że z początku marnowałem na niego RPG. xD

Odnośnik do komentarza

Pokonałem właśnie El Gigante, ale ta gra jest fajna :D. Jest taka... growa? Ma wszystko, co dobra gra powinna mieć. Ale żeby to docenić, trzeba ją już poznać. Nie dziwię się teraz, że ludzie przechodzą po 20-30 razy, bo pewnie za każdym przejściem lepiej się gra. Na początku jest wręcz nieprzyjemnie (stąd dużo ludzi rzuca ją po 20 minutach), bo trzeba poznać podstawy, by w ogóle przejść pierwszy chapter.

 

 

Skubany nie był trudny. Wystarczyło użyć kilku granatów błyskowych i ładować ile wlezie z TMP. Kiedy już się otrząsnie, władować jeszcze kilka kulek i znowu rzucić granat.

 

No i ta psinka :wub:. Wiedziałem, że ratując sierściucha kiedyś go jeszcze spotkam :P.

 

 

Aha, i taka mała prośba. Oznaczajcie do jakiego momentu gry są spojlery, tj. od jakiego momentu go można czytać (np. numerem chaptera).

Odnośnik do komentarza

Grałem w DE i dla mnie to - owszem tytuł dobry, dosyć wciągający - jednak w żadnym wypadku nie ta sama półka. Co do rozdzielczości HD, myślałem nad tym, nie raz, ale ograłem już RE4 na PC, właśnie z podbitą rodzielczością. I tak - gra wyglądała zjawiskowo. Wersja z PS Store to nadal ta z ps2, tylko z podbitą rodziałką? -___________-

 

To wersja z Gacka/Wii, a nie PS2.

Potwierdzisz to jakoś?

Odnośnik do komentarza

Grałem w DE i dla mnie to - owszem tytuł dobry, dosyć wciągający - jednak w żadnym wypadku nie ta sama półka. Co do rozdzielczości HD, myślałem nad tym, nie raz, ale ograłem już RE4 na PC, właśnie z podbitą rodzielczością. I tak - gra wyglądała zjawiskowo. Wersja z PS Store to nadal ta z ps2, tylko z podbitą rodziałką? -___________-

 

To wersja z Gacka/Wii, a nie PS2.

Potwierdzisz to jakoś?

 

Efekt burzy przeniesiony z Gacka gdzie jest bardzo ciemno, i mocno błyska, na PS2 było to średnio wykonane. W Mercenaries więcej przeciwników na ekranie jednocześnie, na PS2 limitem było 8, teraz jest 10. Dodatkowo w wiosce w mercach biegają kury, które zostawiają granaty, na PS2 tego nie było. W chapterze 1-2 jest zalany korytarz, na PS2 tego nie było. W takim zamku gdy trzeba opuścić kładkę dużo lepiej jest wykonana woda, która odbija całe otoczenie. Itp, itd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Poszperałem i znalazłem coś takiego:

 

Are you ready for El Gigante in HD? He’s coming to PlayStation 3 and Xbox 360. Resident Evil: Revival Selection, a retail package with remastered versions of Resident Evil 4 and Resident Evil: Code Veronica X, is slated for release on September 8 in Japan.

According to reports from Famitsu, Resident Evil: Revival Selection will be a two disc title on Xbox 360. The PlayStation 3 edition is on one Blu-ray. First run copies of the PS3 release will include a product code for a digital version of the Resident Evil archives special edition. This has over 100 pages of information from the Biohazard archives and Biohazard archives II books.

 

Resident Evil: Revival Selection will retail for 4,490 yen ($56). Capcom confirmed both games for North America, but Resident Evil 4 and Resident Evil: Code Veronica X are digital downloads here.

 

Innymi słowy kto chce go dostać na BD, ten niech lepiej pomyśli tylko o wersji japońskiej wraz z RE:CV w zestawie. ;/

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

No niestety. Pudełkowa wersja wyszła tylko w Azji. Z Okami HD jest chyba tak samo. Trochę to dziwne, ale kto chce to sobie sprowadzi z PlayAsia czy eBay. Widziałem kiedyś kilka sztuk na Allegro, dokładnie tą wersję limited z książką (chyba artbook) i czarnym opakowaniem. Nie pamiętam ile gościu za to chciał (ale w okolicach 300zł). Odpuściłem sobie to i kupiłem na PSN. Od tego gadania o RE4 znów mam ochotę zagrać :)

 

e85e5cdd2fc0d41d.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Zastanawialiście się kiedyś jak to wygląda z perspektywy wieśniaków?

 

Żyjesz sobie w swoim domku, rozpalasz ogień w kominuku i nagle jakiś typ z gnatem wchodzi Ci do chaty i wyciąga jakieś zdjęcie. Nic nie rozumiesz, bo mówi w obcym Ci języku. Ty do niego mówisz, że ma opuścić Twoją posesję i starasz się nie robić gwałtownych ruchów, żeby go nie rozzłościć. Natręt dalej stoi Ci na chacie i coś gada, to Ty nie widząc innego wyjścia po cichutku chwytasz za siekierę i bierzesz zamach na niego. Rozlegają się strzały, umierasz.

Wszyscy mieszkańcy okolicznej wioski zaalarmowani hałasem wysyłają kilka osób na zwiady, okazuje się że jakiś poje,b zabił Zenka, co sobie na skraju wiochy żył przy drodze. Okazuje się, że w wiosce grasuje jakiś psychopata mordujący wszystkich na swojej drodze. Mieszkańcy chwytają za widły, siekiery i kamienie starając się powstrzymając psychopatycznego mordercę.

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Mnie sie wydaje że chcieli pokazać taką wioske odalienowaną i niechętną do świata zewnętrznego. Przede wszystkim lojalną wobec Mendeza i Saddlera. Do tego jeszcze kanibalizm i samosądy. Można mówić o RE4 różne rzeczy, że to odskocznia już od starej serii itd ale klimat miała nie do zaje.bania. Piątka i Afryka już tego nie miała.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...