Skocz do zawartości

Serie A


Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem to góvno odziedziczył mdr. Ta pomoc złożona z czterech środkowych pomocników Bentancur, Danilo, Rabiot i McKennie to jakaś komedia jak na to, jaką potęgą jest Juve. A Allegri wszystko co usłyszał jak na razie, to że przyjdzie Locatelli (który może wiele dać, niech dojdzie do zdrowia), a odejdzie Cristiano, no dobra przebudowa. 

 

Kilka lat za Allegrego, Juve wygrywało jeszcze z braku poważnej konkurencji, ale też wygrywało mecze seryjnie czasami grając naprawdę cienki futbol. Nie wiem, może Allegri ma na to patent, a może liga się zrobiła mocniejsza, bo tytuł nie powinien w tym sezonie przyjść za darmo. Co jest tym gorsze przy budżecie Juventusu, ale ich skład serio nie imponuje.

 

 

O Correi pisałem, że super, ale nadal brak w Interze bramkostrzelcy - no to Correa strzelił dwa gole w ciągu pierwszych 15 minut dla klubu. A, to spoko. Inter za Inzaghiego nie będzie jakiś okaleczony. Dżeko to może nie Lukaku, ale na razie wygląda na lekko odmłodzonego. Dobra pomoc, dobry tercet stoperów, Darmian wygląda spoko na tle rywali z dolnych rejonów Serie A.

 

Paradoksalnie, Lazio nie ma się czym martwić z odejścia Correi, bo oni to dopiero wyglądają dobrze. Felipe Anderson ma znowu jeden z tych swoich momentów, gdy wygląda dosłownie jak Messi. Ciekawe, jak długo to potrwa. Tak czy siak, bez Lukaku i Cristiano, to chyba Siergiej Milinković-Savić jest najlepszym piłkarzem we Włoszech. Wśród najlepszych na pewno jest nadal Luis Alberto. Do tego dochodzi też nadal regularny Immobile, zbierający te swoje góvniane gole jak w niezawodnej liczbie. Do tego hiszpański 18-latek Raul Moro może w tym sezonie zacząć potwierdzać w końcu hype z rozgrywek młodzieżowych. Styl z Maurizio Sarrim powinien być efektowny, pytanie jak będzie z obroną w Lazio. Ale na razie wyglądają ciekawie.

 

 

Może też ktoś inny się włączy do walki o tytuł, chociaż na razie to te dwa kluby zwróciły moją uwagę czymś pozytywnym. Sęk w tym, kto będzie regularny, bo Juve latami zdobywało tytuł grając czasem nędznie, ale stabilnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Napoli z 15 punktami to w sumie nie przypadek, ekipa Spallettiego szybko wydaje się rozkręcać. Znowu jak topowy stoper świata wygląda Kalidou Koulibaly, znowu w formie jest Insigne (pomijam fakt że wszystko zmarnował z Leicesterem), chyba zdrowy jest Osimhen i chyba ostatnimi meczami zamknął nieco mordy krytykom, ogólnie większość piłkarzy z Fabianem Ruizem na czele daje radę, chociaż trzon to chyba Koulibaly-Anguissa-Osimhen. Zieliński gra raczej poboczną rolę.

 

No wstępnie wygląda na zaciętą walkę o mistrza, z udziałem nawet 7 ekip, bo nie ma co skreślać jeszcze Lazio i Atalanty. Na razie sporo zwrotów akcji, bo np. w Milanie nagle Sandro Tonali gra tak, jak Włosi zawsze mówili, że jest w stanie, i w sprawie Tonalego to ja muszę na razie zamknąć mordę. Zupełnie inny piłkarz. Wygrywa pojedynki, przechodzi rywali, świetnie podaje, puścił trochę pirlowskich długich piłek, gra Milanu kręci się wokół niego. 

 

 

Z Polaków najlepsze opinie zbiera chyba Bereszyński. Trochę ich gra - jedenastu - ale żaden nie wydaje się wykraczać ponad średnią.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ten post że Chiesa to najlepszy gracz ligi dodaje mi teraz smaczku w meczach Juventusu. Ostatnio koleś przechodzi obok meczów, nic nie wychodzi. Nie pamiętam, kiedy ostatnio miał porządny mecz. Ogólnie Juve wygląda średnio, piłkarzom chyba nikt nie powiedział, że Allegri to urodzony zwycięzca. Dybala ciągnie nieco ten team.

 

 

Jak na ironię, ludzie mówią znowu, że Milan wygrywa "w stylu Allegriego", bo co by się nie działo, to jakimś cudem im wpadają po 3 punkty. A ja muszę nadal wycofać szyderę z Tonalego - koleś wymiata w tym sezonie na boiskach Serie A. Wchodzi w pojedynki, wygrywa je, ciśnie grę do przodu. Taki ten Milan jest, że często na boisku najlepiej wyglądają walczaki środka pola. Dużo wygrywają na tym, że wyciskają kontrataki albo strzelają po stałych fragmentach, i w obu duża rola Tonalego.

Odnośnik do komentarza

Napoli i Milan spuchną w połowie sezonu. Wiem, że Jufki na razie średnio, ale się rozbujają razem z Interem i to te dwa zespoły będą 1 i 2. Inter obroni mistrza.

W Serie A przychodzi taki moment, że obstawianie meczy to ryzyko straty wszystkich pieniędzy. 

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie piłka, jaką gra Napoli, jest jak na razie nieporównywalna do nikogo w Serie A. U nich to nie przypadek, że każdy mecz wygrywają. Siła, dyscyplina, perfekcja, genialnie wyglądający kręgosłup Koulibaly-Anguissa-Ruiz-Osimhen. Oczywiście we Włoszech nie zawsze dominująca gra równała się zdobywaniu mistrzostwa, ale dla mnie to oni są na razie bardzo mocnym faworytem. 

 

Oczywiście stosunek goli 22-3 jest nie do utrzymania, ale ogólnie Napoli po prostu wygląda najmocniej w stawce, no i ma już sporo punktów przewagi nad Interem.

Odnośnik do komentarza

Na razie Juventus ma 15 punktów, a Napoli i Milan mają po 31. Może być ciężko to odrobić.

 

 

Końcówka meczu Roma-Milan, po czerwonej kartce, to coś niesamowitego, Milan po pełnej kontroli meczu od tego momentu praktycznie od razu zaczął tylko wybijać piłkę na oślep... a przecież było to jeszcze pół godziny. Czysta Częstochowa. Ale oczywiście jak zawsze oni dowieźli 3 punkty. Co za team. No i - co za sędzia. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...