Skocz do zawartości

Serie A


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że o to głównie był cały dym po gwizdku, zresztą nawet ekipa Salernitany zdawała się nie czaić, o co kłócić. Chociaż z innej strony było JESZCZE ewidentne, że tak analizując to sędzia powinien przynajmniej gwizdnąć faul na Bonuccim, który spokojnie można by gwizdnąć jeszcze zanim wyszedł on na tę pozycję "spaloną". Ogólnie szaleństwo.

Odnośnik do komentarza

Wow ale to Juve jest cienkie. Oni tak grają z Monzą. Z MONZĄ curva. Na szczęście Arrivabene dziś powiedział że na pewno nie zwolnią Allegriego, bo on musi rozwinąć swoją długofalową wizję na lata.

 

Allegri wczoraj powiedział, że ma za cienki skład i to nie jego wina, "co by zrobił Inter jakbyście mu zabrali 5 piłkarzy" itp., według pogłosek prasy PODOBNO piłkarzom się ten wywiad nie spodobał.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, ogqozo napisał:

Allegri wczoraj powiedział, że ma za cienki skład i to nie jego wina, "co by zrobił Inter jakbyście mu zabrali 5 piłkarzy" itp., według pogłosek prasy PODOBNO piłkarzom się ten wywiad nie spodobał.

To samo mówił Tuchel i na pewno części piłkarzy mocno tym podpadł, zwłaszcza tym ofensywnym. Właściciel Chelsea już potwierdził, że nie zwolnił go ze względu na wyniki, no a jak nie wyniki... Jakbym miał się sugerować tylko instagramem, to chęci na podziękowania w stronę Niemca nie mieli: Mendy, Mount, Ziyech, Pulisic i Havertz, czyli całkiem realne grono niezadowolonych, czytaj krytykowanych.

Odnośnik do komentarza

Przy tej formie Interu, walka o mistrza zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Dzisiaj Roma znowu zagrała ładny mecz, ale to Atalanta wygrała i jest liderem. Niesamowite, jak Gasperini potrafi wyciągnąć kompetytywne wyniki z takiego budżetu i rozkręcać tych solidnych graczy. W tym sezonie w końcu potencjał spełniają Koopmeiners i Demiral, do tego bardzo intrygująco wygląda 19-letni Hojlund sprowadzony ze Sturmu Graz.

 

Ale oczywiście o mistrza też mogą powalczyć Milan i Napoli, które zaraz stoczą niedzielny hicior. 

Spalletti już chyba ma swoją ulubioną jedenastkę - w pomocy Anguissa, Lobotka i Zieliński, i to jest mocna pomoc jak na Serie A kurde, a w ataku trójka Kvaradona, Politano i jednak chyba Raspadori. Czy to jest skład na mistrza? Wobec słabości innych kandydatów, kto wie....

Odnośnik do komentarza

Trudno mi już się jarać Lazio, nic nowego się nie dzieje z tą ekipą. Klasycznie już Milinković-Savić podaje, a Immobile strzela. Serb ma już 27 lat, dostał ostatnio koszulkę z okazji TRZYSTU meczów dla Lazio, i w sumie nie wiem, czemu nie poszedł nigdy do wielkiego klubu, bo jest na Lazio zwyczajnie za dobry. Ogólnie jak co roku, Milinković-Savić, Luis Alberto i Immobile robią cały pomysł na ten zespół. Zawsze jakoś to się kończy tak, że prędzej czy później mają taki miesiąc że zdobywają 1 pkt. w ciągu 6 meczów i po marzeniach o tytule.

 

Romagnoli to chyba dobry nabytek, nie należę do jego hejterów - ale też kolejny piłkarz, dla którego przejście do Lazio jest oznaką, że kariera nie do końca poszła w górę. Ogólnie obrona Patric-Romagnoli przed Provedelem na razie wydaje się potencjalnie solidna, ale trudno mi się tym jarać, geniuszów tu nie będzie. No i jest 35-letni Pedro, który mnie zszokował z Interem. Nie wiem czemu, bo Pedro cały czas grał, ale jakoś zapomniałem nawet widząc go mdr, i byłem zdziwiony że nie przeszedł na emeryturę.

 

Ogólnie w Lazio praktycznie nie gra nikt młodszy niż 27 lat, może tylko 24-letni Casale wejdzie do jedenastki zamiast Romagnolego. Felipe Anderson nie wygląda, jakby miał wrócić do czasów gdy przez dwa miesiące grał jak Messi. 

 

Nie grają ładnie, nie stwarzają wielu okazji. Mają dobrego trenera i może być solidna ekipa, ale to by było bardzo dziwne jakby coś wygrali. Nadal jakoś prędzej uwierzyłbym w Atalantę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ten Milan gra rozwalające mecze. Obojętnie co się dzieje, są w stanie zawsze coś wyszarpać. Dalej nie wierzę, że oni są mistrzami, ale są, a teraz wcale nie są bez szans na powtórkę. Końcówka z Empoli to kolejna legendarna sprawa, co tam się kurde działo, nie do uwierzenia.

 

A dziś pokazali jako kolejny zespół, że Juve to jeden z najłatwiejszych obecnie rywali w lidze. Mało który mecz Milanu był ostatnimi czasy tak łatwy (mimo że nie mogli zagrać ważni gracze jak Maignan, Kaetelere, Kjaer, Saelemakers). Nawet bez posiadania piłki, wygrali 2-0 a mogli spokojnie wyżej. 

 

Straszna nędza, można sobie dla beki czytać komentarze jak przychodzili Vlahović, Kostić czy Locatelli, i patrzeć na to jak zawodni i nieudaczni są dzisiaj w tym Juve. Wyniki dużo lepsze niż gra, a wyniki też średnie. Przy ich dominacji finansowej we Włoszech, oczywiście jest to powalająco słabe jak oni grają.

Odnośnik do komentarza

O ile nie jestem fanem Allegriego, tak podoba mi się to, co powiedział po meczu w LM prezydent Juventusu:

Cytat

Jest naszym trenerem i nim pozostanie. To nie może być wina trenera, jeśli nie wygrywamy ani jednego starcia na boisku 

Nie powinno być przyzwolenia na zwalnianie trenerów przez piłkarzy, ich rolą jest jak najlepsza gra w piłkę, bez względu na relację z trenerem i osobiste przemyślenia. To powinna być norma.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po porażce Milanu i Lazio, Napoli nieco odskakuje jako lider. Kvaradona ciągle imponuje, co za koleś. Od czasu być może Kaki albo Pato nie było kolesia, który wpada do Serie A w takim wieku i wygląda tak dobrze. Ale w tym momencie w Serie A Kvarath...kelia? znaczy więcej, nie jest tylko młodą petardą - jest liderem ekipy, która robi piorunujące wrażenie, gra najbardziej ofensywny futbol w Europie, upokorzyła w LM Liverpool i Ajax, a do tego nie przegrała meczu w sezonie... a ostatni remis miała w sierpniu. Wiele graczy ma tu wkład, ale Gruzin ma największy.

 

 

Ciekawy przypadek to Giovanni Simeone, który jak wiemy od eksperta Hendrixa nie zrobi we Włoszech kariery. W lidze faktycznie prawie nie gra, choć wejścia z ławki miewa imponujące. Więcej gra w Lidze Mistrzów, gdzie stał się drugim Argentyńczykiem w historii, który zdobył 4 gole w swoich pierwszych 4 meczach w LM. Pierwszym był defensywny pomocnik... Diego Simeone. Który w 1996 roku walnął dwa Steauie, dwa Widzewowi, a potem już prawie nigdy nic nie strzelił. 

 

 

Za Napoli na razie peleton różnych historii, w tym... Juventus, który po cichu jest już na 6. miejscu w tabeli i ma 4. najlepszy bilans bramkowy. Styl nadal bynajmniej nie powala, ale też lekko mniej paździerzowy, niż był. Max Allegri może jeszcze przeżyć dłużej, niż wszyscy by chcieli...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Cytat

Jesteśmy zespołem z ograniczeniami. Kiedy nie gra taki gracz jak Dybala, jest inaczej. Spójrz, ile zdobyliśmy punktów z Dybalą na boisku. Są drużyny, które mają wspaniałych zawodników. Musimy grać tym, co mamy. W tej chwili mam graczy, którzy grają na bardzo niskim poziomie.

 

Kogoś tutaj znudziło trenowanie średniej Romy. Nie wiem jaki on by chciał mieć skład, ale pewnie mówi tak, bo chciałby w swoim stylu wylecieć, tylko obawiam się, że Roma i tak będzie go chciała zatrzymać dla tego przygaszonego nazwiska. Nawet mi się nie chce szukać wypowiedzi z czasu, gdy wygrywali Ligę Konferencji, ale pewnie był zachwycony i dumny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Andrea Agnelli, Nedved i cały zarząd podali się do dymisji. Juve zatrudni kompletnie nowy zarząd.

 

O co poszło? W sumie zbierało się tych grzechów przez lata. Najłatwiejszy do udowodnienia ma być fakt przekrętu podatkowego na pensjach: wygląda na to, że podczas korony, piłkarze oficjalnie obniżyli mocno swoje pensje, ale tak naprawdę dostawali kasę na czarno. XDDD 

Ludzie dostają na świecie miliony pensji za zarządzanie wielkimi firmami w ten sposób. Byle jakoś tam właścicielowi naściemniać, że wcale nie jesteśmy na minusie mdr.

 

Oczywiście sytuacja Juve jest rozczarowująca pod wieloma względami i to też przeważyło, ale za ten przekręt mogą dostać minusowe punkty, chociaż w Serie A przepisy co do maksymalnych wydatków nie są aż tak mocne, więc może to nie będzie uznane za wielki grzech przeciwko reszcie ligi. Tylko przeciw właścicielom Juve i może lekkie oszustwo podatkowe. Sportowo CHYBA wiele się nie zmieni, chyba że ktoś w końcu zacznie grzebać i grzebać i się ostatecznie okaże, że bez kolejnych przekrętów z kwotami transferowymi, pensjami itp. Juventus w ogóle nie mógłby zostać zarejestrowany do ligi mdr. Ale tak działają chyba wszystkie firmy we Włoszech.

 

 

Odnośnik do komentarza
On 11/29/2022 at 4:01 PM, ogqozo said:

Andrea Agnelli, Nedved i cały zarząd podali się do dymisji. Juve zatrudni kompletnie nowy zarząd.

 

O co poszło? W sumie zbierało się tych grzechów przez lata. Najłatwiejszy do udowodnienia ma być fakt przekrętu podatkowego na pensjach: wygląda na to, że podczas korony, piłkarze oficjalnie obniżyli mocno swoje pensje, ale tak naprawdę dostawali kasę na czarno. XDDD 

Ludzie dostają na świecie miliony pensji za zarządzanie wielkimi firmami w ten sposób. Byle jakoś tam właścicielowi naściemniać, że wcale nie jesteśmy na minusie mdr.

 

Oczywiście sytuacja Juve jest rozczarowująca pod wieloma względami i to też przeważyło, ale za ten przekręt mogą dostać minusowe punkty, chociaż w Serie A przepisy co do maksymalnych wydatków nie są aż tak mocne, więc może to nie będzie uznane za wielki grzech przeciwko reszcie ligi. Tylko przeciw właścicielom Juve i może lekkie oszustwo podatkowe. Sportowo CHYBA wiele się nie zmieni, chyba że ktoś w końcu zacznie grzebać i grzebać i się ostatecznie okaże, że bez kolejnych przekrętów z kwotami transferowymi, pensjami itp. Juventus w ogóle nie mógłby zostać zarejestrowany do ligi mdr. Ale tak działają chyba wszystkie firmy we Włoszech.

 

 

 

Raczej będzie gorzej niż minusowe punkty https://www.meczyki.pl/newsy/juventus-spadnie-do-serie-b-szokujace-wiesci-z-wloch-to-gorsze-sledztwo-od-calciopoli/201723

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...